Bogdan26

Cursiera indicata pentru un incepator (< 3000 lei)

Recommended Posts

Ce inaltime ai @radu2you de zici ca iti este mare

Multumesc pentru minusul de la postul anterior si pentru corectare.

Dar macar te-ai uitat la "detaliul" conform caruia bicicleta a carei greutate ai postat-o tu este echipata cu Tiagra? ;)

Stiu, poate nu am avut perfecta dreptate, dar era bine daca erai mai atent inainte de a posta.

In plus, nu castig nimic daca baiatul isi ia Fuji, nu sunt actionar la ei, deci nu aveam de ce sa mint cu intentie. :D

Si oricum, nu cred ca este mai grea decat alta bicicleta echipata 105. Nu cred ca sunt atat de inapioati cei de la Fuji, incat sa construasca cadre cu 1 kg mai grele decat ale concurentei. Mai ales cu seatstay de carbon.

• Upvote 2

amice cred ca ai o problema :). Nu ti-am dat nici un minus. Ba mai mult, am dat cate un plus la toate posturile care erau pe negativ tocmai ca sa-ti demonstrez ca te inseli adresadu-mi-te mie in aceasta chestiune, chiar daca prin postul tau (cel cu minusul) ai creeat o oarecare confuzie nepomenind nicaieri cuvantul "pro". Daca am ceva de spus cuiva fie ca e o parere negativa fie ca e una pozitiva o spun prin viu grai sau in scris daca tot postez in topicul respectiv.

n-am faut decat sa ii arat omului cat de usor gaseste informatii complete despre echipare si greutate. Daca aveam ceva sa-ti reprosez tie o faceam asa cum am facut-o un rand mai sus.

Toate cele bune! ;)

• Upvote 2

Ce inaltime ai @radu2you de zici ca iti este mare

Eu am 1.80 Un 54-56 era potrivit dar nu mai aveau decat pe echipare 105 cu angrenaj cu 3 foi si alt tip de roti.

amice cred ca ai o problema :). Nu ti-am dat nici un minus. Ba mai mult, am dat cate un plus la toate posturile care erau pe negativ tocmai ca sa-ti demonstrez ca te inseli adresadu-mi-te mie in aceasta chestiune, chiar daca prin postul tau (cel cu minusul) ai creeat o oarecare confuzie nepomenind nicaieri cuvantul "pro". Daca am ceva de spus cuiva fie ca e o parere negativa fie ca e una pozitiva o spun prin viu grai sau in scris daca tot postez in topicul respectiv.

n-am faut decat sa ii arat omului cat de usor gaseste informatii complete despre echipare si greutate. Daca aveam ceva sa-ti reprosez tie o faceam asa cum am facut-o un rand mai sus.

Toate cele bune! ;)

Atunci, e greseala mea. :(

Sa-mi fie cu iertare.

M-am gandit ca ai dat tu minusul deoarece postul tau "contrazicea" ce spuneam eu.

Scuze daca am judecat gresit.

Bafta!

• Upvote 2

Ce diferenta de pret e intre biciclete? ca nu am gasit pe net pretul lor.

Daca nu ma insel, cea cu 105 este 2699 lei, iar cea cu Ultegra este 3299. Cel putin, acesta era pretul anul trecut, sper sa nu se fi modificat.

Cred ca ma duc sambata asta sa profit de reducerea de 20% de la Hervis. As vrea sa va rog sa-mi spuneti si alte magazine mari de bicicleta din bucuresti in caz ca nu o sa cumpar de la Hervis.

Acum 3 ore am venit din Bucuresti, si vreau sa va spun ca nu am crezut ca o sa imi iau teapa asta, am fost de pomana la Hervis nu am gasit nici macar o cursiera, eu inteleg ca ati vrut sa ma ajutati dar mai rau ma-ti incurcat. am facut 300km pentru nimic unde sa mai pun ca era sa intre unu cu masina in mine.

asa iti trebuie daca te incapatanezi sa cheltui banii in magazinele romanesti.

dar totusi, era greu sa dai un telefon la magazin inainte?

• Upvote 4

Faci misto cu magazinele romanesti, unde vrei sa ma duc la ungurii aia da care nu poti sa traiesti. si am trimis un e-mail la magazin dar nu am primit nici un raspun si am zis sa profit de reducerea de 20% care era zilele astea

Eu unul niciodata nu merg la magazine de profil fara sa sun si sa intreb daca au pe stoc ceea ce prezinta pe site. Cine stie de cand nu mai e actualiazat site-ul sau daca oferta de pe site prezinta stocul real. Eh, bine ca ai scapat nevatamat, omul din greseli invata. Ai venit pe bicicleta?

• Upvote 1

Cel mai usor e sa vorbesti direct cu cei din magazin sa aflii ce au pe stoc, fie ca cumperi online sau doresti sa mergi acolo. Apoi faci in consecinta. Aiurea ca nu au avut ce cautai.

• Upvote 1

Daca ma duceam cu biciclata cred ca ma faceau afis aia din bucuresti au un stil agresiv de condus mai ceva ca la raliu.

iti vand eu una de carbon,ca sa nu te mai chinui atat sa cauti prin magazine

Acum ca am cumparat o cursira ar trebui sa va spun ce am luat, ei bine am luat un Focus Variado pe Tiagra.