body

Suport bicicleta roata spate

Recommended Posts

Salutare, zilele trecute am vazut intr-o poza un suport de bicicleta foarte interesant, ce tine roata din spate putin in aer si tine bicicleta fara sa mai fie nevoie sa o sprijini de altceva

mai exact acesta:

rZVS2Tq94w.jpg

stie cineva daca cumva are vreo denumire specifica?

daca cumva se gaseste undeva de cumparat si cam la ce pret? SAU ALTELE ASEMANATOARE?

mi se pare foarte util, daca cumva lucrez la schimbatoare sau altele pot sustine foarte frumos bicicleta

Va multumesc!

Eu am luat cu 50 de lei de la coolbiketeam.ro, nu am vazut la ei pe site dar aveau in magazin

Eu am luat cu 50 de lei de la coolbiketeam.ro, nu am vazut la ei pe site dar aveau in magazin

Nu stii oare au si la Timisoara? Ca as pune un prieten sa mearga sa-mi ia dar nu l-as trimite "aiurea" pana acolo

si este exact ca cel din imagine sau cel de pe "provelo...." ?

Cred că poți să suni să-i întrebi dacă au.

cele două suporturi par să fie aproximativ identice, dar să zicem că seamănă cu cel de la provelo.

Păreri despre suportul ăsta, mulțumesc.

Nu vreau să fac altceva decît să reglez schimbătorul spate :)

23 minutes ago, zîmbesc said:

Nu vreau să fac altceva decît să reglez schimbătorul spate

Adică ai nevoie de un suport pentru reparații. Era în Lidl unul la 120 lei, ideal pentru șurubălit la bicicletă, spălat bicicleta, etc. Nu știu dacă o să mai fie în ofertă, dar este și pe olx pe la 150 lei.

@paulrad, dar la cel din linkul pus de mine te-ai uitat? Aș avea nevoie de o părere. Mersi :)

Il am eu. E foarte bun.

Poti sa reglezi schimbătorul, dar la fel de bine il poti regla cu bicicleta întoarsă.

• Thanks 1

în urmă cu 1 oră, paulrad said:

Adică ai nevoie de un suport pentru reparații. Era în Lidl unul la 120 lei, ideal pentru șurubălit la bicicletă, spălat bicicleta, etc. Nu știu dacă o să mai fie în ofertă, dar este și pe olx pe la 150 lei.

Luat eu acum 2 saptamani chiar 100 lei si e excelent, l-am probat sa schimb o foaie, deci si reglaj de schimbatoare, fata si spate plus ca am curatat si lantul mult mai usor decat cu ea la nivelul podelei sau intoarsa invers.

• Upvote 1

@alexadi, fă-i o poză, să văd și eu despre ce e vorba pentru că aș fi dispus să aștept să reapară în ofertă dacă îmi va părea mai interesant/practic.

Mersi :)

Pana ajung diseara acasa sa ii fac poza ca sa il pot urca aici am gasit pe net, exact suportul de care vorbesc: https://freerider.ro/accesorii/suport-pentru-repararea-bicicletei-de-la-lidl-ieftin-si-bun-103158 . Il urmaresc de un an si ceva de cand a fost deschiderea la LIdl in voluntari cand a fost 65 lei am aflat tot de aici de pe forum de topicul de lidl, de ea insa am ajuns eu mai tarziu si nu mai erau in stoc, asa ca prins acuma la 100 e tot bine in conditiile in care in mod normal stiu ca e 140 lei. 

Aha....clar e mai practic decît cel de la Decathlon. Mai aștept, îmi place ăsta mai mult. La noi s-a încheiat promoția Lidl pe accesorii bicicletă acum vreo 2-3 săptămîni, la vremea aia nu mă interesa. Ulterior am luat de la un prieten o biclă și am mai apucat să iau ultima pompă la 39,99, foarte mulțumit de ea, bagă juma' de bar la o cursă

21 hours ago, alexadi said:

Luat eu acum 2 saptamani chiar 100 lei si e excelent, l-am probat sa schimb o foaie, deci si reglaj de schimbatoare, fata si spate plus ca am curatat si lantul mult mai usor decat cu ea la nivelul podelei sau intoarsa invers.

Tot de la Lidl il am si eu, de cativa ani. "Face" ce trebuie! Recomand

• Upvote 1

10 hours ago, zîmbesc said:

Aha....clar e mai practic decît cel de la Decathlon

Nu că e mai practic decât cel de la Decathlon, e cu totul altceva. Compari mere cu pere.

• Upvote 1

On 25.06.2020 at 13:32, zîmbesc said:

Nu vreau să fac altceva decît să reglez schimbătorul spate

Inițial ai spus asta.
Respectivul suport e numa' bun pentru ce ziceai. În plus, e un suport dedicat pt. depozitarea bicicletei, nu e dedicat service-ului. Dar da, poți face și ce spui.

Depinde foarte mult de ceea ce vrei. Nu prea ești hotărât, nu?
Cel de Lidl e altceva, e pt service. Faci ce vrei dar nu prea e ceva de ținut pe holul casei ;)

Știu bine ce zic. Am 2 ca cel de care întrebai și am și unul de Lidl pe care îl folosesc doar la nevoie și pe holul blocului pentru că pe holul apartamentului nu se poate. E mult prea mare și blochez tot.

• Upvote 2
  • Like 1