Sign in to follow this  
maurice

Cheile Bicazului

Recommended Posts

Ce peisaje incredibile, deja mi s-a appecat de terenuri agricole de campie... Pacat ca e asa departe de TM :(

Incearca in zona jud caras-severin. sunt peisaje frumoase tare in zona

Bravo ff faina. Abia astept sa ajung. Pe 15-16-17 voi face o tura ciclo in zona..mai exact un tur al muntilor Ceahlau.

Bravo!

Felicitari pt. alegerea facuta in ceea ce priveste Bicazul, maurice. De ceva vreme ma gandeam la traseul asta, dar din cate imi aduc aminte asfaltul in zona nu era chair ok....Dupa postarea ta, m-am hotarat....saptamana asta fac si eu aceeasi tura. Spor la pedalat !!!!!

Numai bine! Sa ai la tine foita de ploaie. Nu ocupa mult spatiu si e binevenita in conditii de munte, unde vremea e schimbatoare uneori.
Ieri am iesit cu niste prieteni tot in zona cheilor, dar de data asta off road. Ne-a prins o ploaie cu grindina de nu stiam ce e cu noi.

Multam de sfat, obligatoriu e in dotare!!! Maine la 8 sper sa fiu in Bicaz, apoi pe acelasi traseu descris de tine imi iau talpasita....Toate cele bune!!!

• Upvote 1

Salutare tuturor.

Traseul a fost superb, cel putin in ceea ce priveste peisajul. Din pacate, starea carosabilului lasa inca de dorit (Bicaz-Lacu Rosu), in ceea ce priveste deplasarea pe cursiera.  Mai ales la intoarcere, unde cu exceptia celor 5 km. pe chei, vii cu mana pe frane pana in Bicaz daca tii la bicla.

Oricum ar fi, merita efortul si recomand traseul..... :-bd

• Upvote 1