Sign in to follow this  
ovidiu

2014.07.06 - P-Track Criterium

Recommended Posts

P-Track Criterium este un eveniment unic in Romania, initiat in anul 2013, dedicat participantilor cu  biciclete  fixed gear, dar si cu etapa pentru biciclete de sosea (cursiere) la care se poate participa  cu mountain-bike sau single speed.
Concursul se desfasoara in data de 6 iulie, 2014, in Bucuresti- Palatul Parlamentului.
Circuitul  are o  lungime de aprox 1600 si se va desfasura in sensul de mers : Calea 13 Septembrie-Bulevardul Libertatii

Detalii pe PAGINA OFICIALA

e gresita data din titlu.

pt organizator: sspurile sunt in aceeasi categorie cu fixele? ca parca n-as veni cu mtb-ul.

Am corectat data din titlu, e pe 6 iulie.

Probele sunt asa: http://www.p-trackcriterium.ro/probe/

Deci FG si SSP sunt separate. Iar Road Criterium sunt probe de sosea pt biciclete multi-speed (pt juniori si pt adulti).

PS: Desi harta nu precizeaza, presupun ca se va parcurge circuitul in sens trigonometric (contrar acelor de ceas), pentru a pune in valoare mica urcare de pe dealul Arsenalului, spre Uranus.

Pe pagina concursului, la "Home" scrie asa: "Circuitul  are o  lungime de aprox 1600 si se va desfasura in sensul de mers : Calea 13 Septembrie-Bulevardul Libertatii".

Eu inteleg ca traseul prezentat in imagine va fi parcurs in sens orar, sau altfel spus asa cum il poti parcurge respectand sensul de circulatie.

Corect, am citit mai atent. Deci va fi urcarea mai lina de pe calea Rahovei, din spatele cladirii academiei.

Corect, am citit mai atent. Deci va fi urcarea mai lina de pe calea Rahovei, din spatele cladirii academiei.

Indiferent pe ce parte s-ar urca tot 5 % este panta maxima...dar cu placa de 50 si viteza de 35-40 km/h se simte serios

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this