creizi

Noi funcții forum și site

Recommended Posts

Nu urmăresc logica - cu ce te încurcă faptul că le vezi pe toate 40? Sunt în ordine invers cronologică, le poți ignora pe cele vechi.

În plus, ar trebui să folosești "View New Content", forumul nu se învârte în jurul postărilor tale.

E o contradicție logică aici. My Content reflectă toate postările tale de pe forum. Singurul mod în care ele vor dispărea din My Content este dacă postările tale sunt șterse de pe forum din thread-urile unde le-ai scris, lucru care produce o întrerupere a cursivității unei conversații (ca o carte din care scoți selectiv pagini).

Mi-e însă neclar de ce te deranjează My Content, sau de ce îl folosești atât de intens. Ar trebui să fie un istoric al tău la care să apelezi doar atunci când vrei să găsești tot ceea ce ai postat tu. În utilizarea normală a forumului, de regulă vrei să vezi ce au postat ceilalți, iar pentru asta mergi la butonul „Vezi conținutul nou”.

@ otsdr , am impresia ca ma iei peste picior? sau doar mi se pare mie? Daca nu ai ceva constructiv de zis mai bine abtine-te.

@ puterfixer , merci de raspuns, am inteles ca nu merge sa sterg din topicuri din my content - caz rezolvat.

Numai bine!

Adrian

Edited by otsdr
Greșeală de tipar

Începând de azi, colegul nostru @@otsdr a fost eliberat din funcția de moderator și retrogradat prin avansare în calitatea de administrator.

Foarte bine, orice shoot in fund e un pas inainte :)

Cred că voi face o încercare în weekend să mut forumul de la versiunea 3 la versiunea 4. E un upgrade major, cu multe consecințe - o să arate un pic diferit, vor dispărea niște funcții inclusiv Marketplace în forma lui curentă, dar sunt și multe îmbunătățiri și funcționalități complet regândite ca să meargă mai bine. Deci, țineți pumnii :)

Si acum, prin anuntul asta faci ca electricianul in sala de reanimare?

-Ia, trageti aer in piept si tineti-va respiratia, cat schimb priza asta.

Multumim, succes.

• Upvote 1

Nu prea avem de ales cu update-ul, l-am amânat ca să se stabilizeze noua versiune și bug-urile nasoale să fie identificate și rezolvate, dar la un moment dat tot trebuie făcut din motive de securitate și suport. Voi pune și un anunț floating despre perioada de nefuncționare a forumului la niște ore cu trafic redus, și voi încerca să fac în prealabil o probă de upgrade pe o clonă a forumului ca să văd dacă crapă pe undeva și cam cât durează.

Dar anunțul e în principiu ca să nu vă speriați duminică dimineață că s-au schimbat culorile. :)

Încă n-am făcut upgrade-ul, stați liniștiți că o să vedeți când e.

Tre' dată gaură în firewall mai întâi, că acuma instalatorul are un pas obligatoriu de „ring home”, și tre' să aștept după meșterul cu acces la panoul cu butoane de la firewall că io n-am cheie chiar peste tot.

S-a rezolvat ? Sau Dorel de la firewall nu avea spiralul potrivit ?

Din categoria wtf, ne-a expirat IP-ul. Nici n-am știut ce ne-a lovit și de ce. Printre ședințe și alte alea la munci, cu vreo 20 de mailuri și aproape 100 sms-uri între 5 oameni, s-a dres. Chiar repede, aș zice, pentru niște condiții non-enterprise. Măcar am făcut antrenament, ca să fiu optimist.

Bine ca fu acum. Ca daca te lovea in timpul apdeitului ... greu de dibuit.

Nu e funcționalitate nouă, da' nu găsesc unde altundeva s-o anunț.

Din motive personale, MaC a solicitat retragerea din echipa de moderatori. Mulțumiri pentru eforturile de până acum :)

Aha, a iesit din partea intunecata vrei sa zici. Binele invinge intotdeauna :)>-

• Upvote 5

Începând de astăzi, 07.01.2016, Mladen nu mai face parte din echipa de moderare.

Îi mulțumim și lui pentru eforturile făcute pentru a modera discuțiile.

• Upvote 2

Pacat, o sa-mi lipseasca umorul lui si abilitatea de a spune "verde-n fata" chiar daca deranja karma unora :P

Anumite alineate din cadrul articolelor 20 și 21 ale Regulamentului forumului ciclism.ro au suferit modificări.

Temporar, pentru claritate, paragrafele abrogate figurează cu rosu, iar adăugirile cu verde.

De la 1 martie 2016 textul va reveni la formatul normal.

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/14721-reguli-specifice-pentru-postarea-in-acest-sub-forum/

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/14724-reguli-specifice-pentru-postarea-in-acest-sub-forum/

• Upvote 3

@@purix Nu e nici o problema. Nu mai e moderator dar poate sa scrie ce doreste, in limitele regulamentului, poate chiar mai liber, fiind "eliberat de responsabilitatea" moderarii.

giphy.gif

... gif-urile funcţionează, din punctul meu de vedere totul îi ok :))

• Upvote 3