creizi

Noi functionalitati forum si site

Recommended Posts

Iata ca au trecut mai bine de doua saptamani de cand ne-am lansat cu noua versiune a ciclism.ro. Deoarece am schimbat platforma utilizata anterior, au aparut o serie de noi functionalitati. In acest topic vom enumera o serie de optiuni pe care le puteti utiliza pe site-ul ciclism.ro

1. Comentarii

Dupa cum multi dintre dumneavoastra au observat deja, in dreptul fiecarui articol sau stire exista textul "Lasa un mesaj" sau "Dacă doreşti să laşi un mesaj, foloseşte caseta de mai jos!". Prin intermediul acestei functii puteti comenta un anumit articol sau o stire sau puteti raspunde la alte comentarii existente.

Pentru a putea pune un comentariu trebuie sa fiti inregistrati. Asadar, dati un click pe autentificare iar in fereastra care se va deschide alegeti Register. Va trebui sa specificati un utilizator (username) si un email valid dupa care apasati Register. In scurt timp o sa primiti un mail cu datele necesare autentificarii.

Apoi e simplu: va autentificati, navigati la articolul unde voiati sa puneti comentariul, scrieti in caseta aflata la finalul stirii sau articolului si dati Ok. Comentariile nu vor aparea imediat, administratorii verificand intai continutul acestora (spam, comentarii aiurea etc.)

De ce am introdus aceasta functionalitate? Pentru ca este mult mai simplu si eficient sa comentati in dreptul articolului (stirii) pastrand astfel o forma unitara decat sa deschidem un nou topic de discutie pe forum si sa fie necesar sa navigati intre doua locatii. Asadar, va rugam sa folositi cu incredere comentariile.

Daca aveti nelamuriri nu ezitati sa intrebati aici si va vom raspunde in cel mai scurt timp.

Edited by Ovidiu

Forumul este iarasi online.

Nu a fost un atac, a fost o incercare nereusita de upgrade a celui mai iubit dintre administratori.

Gasitorului buna recompensa.

Stati linistiti echipa tehnica vegheaza pentru linistea dvs.

Sa traiasca elefantul saltaret care a reusit sa aduca caciulita lui Mos Craciun si la noi pe site.:D

Am dat "refresh" de 4 ori si de abiaaa abia am vazut ca atarna ceva pe ici pe colo...

Se vede ca e criza dom-le, putin material de caciula a gasit alifantu haily-baily asta :D

S-a decalotat siteul de tichii de mos si s-au completat reguli la aria comert.

ii dadusem un mesaj si lui ovidiu dar cred ca a fost ocupat.

mie alegerea culorilor pentru semnalarea topicurilor in care s-a scris mi se pare nefericita. galbenul ala abia se vede(am un contrast bine setat pe display, nu e asta problema). o culoare mai vie(rosu) ar sari in ochi mult mai bine

mersi

De acord cu dope, varianta cu caciulitele de mos era mult mai clara in privinta asta.

Am retinut. Vom rectifica.

LE Sper ca acum sa fie suficient de evident. Astept opiniile voastre.

OK MBZ, e mult mai bine. Nu ma deranja prea mult nici cum arata inainte, dar acum arata altfel.

Eu personal apreciez grija asta pentru confortul nostru;)

Nu mai functioneaza pentru ca a pus cineva o imagine imensa si am scos optiunea aia.

Arata f. fain biciclete astea noi, e perfect vizibil care-i vizitat si care nu, imi place mult. Bravo voua!

Intrebare: exista vreo optiune, buton sau casuta ce trebuie bifata astfel incat sa nu fiu automat abonat la thread-urile in care spun una-alta? Deocamdata dau "unsubcribe" la fiecare pe rand. Multumesc

In acelasi mail pe care-l primesti -de atentionare ca ai primit mesaj nou in thread- e si un link de unde poti sa faci un-subscribe de la toate threadurile la care esti inscris.

Iar ca sa nu te mai inscrie el automat la orice thread in care scrii ceva, mergi la:

User CP -> Settings & Options -> Edit Options

Acolo ai Default Thread subscription Mode, unde modifici in "Do not subscribe"

Si asa te scapi de subscrierile automate :rolleyes:

ok, multumesc mult ca deja aveam cate 100 de new mail in fiecare dimineata si trebuia sa "unsubcribe" la fiecare pe rand. Saru-mana!

Cu placere, joi am facut si eu aceeasi manevra, oricum verific ce se mai scrie nou, asa ca mailurile de atentionare erau chiar in plus in cazul meu.

In acelasi mail pe care-l primesti -de atentionare ca ai primit mesaj nou in thread- e si un link de unde poti sa faci un-subscribe de la toate threadurile la care esti inscris.

Iar ca sa nu te mai inscrie el automat la orice thread in care scrii ceva, mergi la:

Acolo ai Default Thread subscription Mode, unde modifici in "Do not subscribe"

Si asa te scapi de subscrierile automate :rolleyes:

eu am aceste setari si tot nu am scapat

Trevizes

Forumul are o optiune care te inscrie automat la un thread dupa ce ai scris ceva in el.

In aceasta ordine de idei daca ai dat unsubscribe la un thread si dupa aceea ai postat in el o sa fi inscris din nou si o sa primesti mail cand apare un reply.

eu am aceste setari si tot nu am scapat

Ai putea sa verifici inca o data la:

Acolo ai Default Thread subscription Mode, unde e un ComboBox pe care-l modifici in "Do not subscribe"

Asta e optiunea de care zicea si Ovidiu.

Si bineinteles, dai unsubscribe la threadurile al care ai subscribe deja...

La mine a functionat metoda lui Metall, acum primesc doar atentionarile pt. mesageria privata.

Am tot verificat:

- nu sunt inscris la nici un thread conform user CP

- in momentul in care pun un mesaj pe un topic, nu se actualizeaza nimic in subscriptions

- si, da, am ales din combobox "Do not subscribe"

Tot imi vin mesaje in e-mail

Ia analizeaza tu putin si vezi ce te diferentiaza de toti cei de mai sus:D

- S-a creat o noua arie la Comert si afaceri.

- S-au anuntat regulile la Arbitraj si litigii.

- S-au completat regulile la Vanzari.

• Upvote 1