CiureaAndrei23

Ture MTB in Dobrogea

Recommended Posts

venim 2 in macin pt o tura de 2 zile

plecarea din macin sambata dimineata pe traseul macin-nifon-enisala-2 iepuri

a doua zi 2iepuri-macin

cine e in zona si are chef de asta sa dea un semn,

bafta

Sambata 4 Septembrie o sa fim in Babadag la o tura prin padure cu final la vestitul Doi Iepurasi . Mai multe detalii vineri .

Mai ajungi si la Histria sambata? Eu ma pregatesc sa vin cu bicla in masina pana la Murfatlar si de acolo calare pe ea pana la Constanta si Histria. Vezi ca ti-am trimis PM.

Btw, ar mai incape o bicla in portbagaj, daca intereseaza tura si pe altcineva din Bucuresti, sa-mi dea de veste.

venim 2 in macin pt o tura de 2 zile

plecarea din macin sambata dimineata pe traseul macin-nifon-enisala-2 iepuri

a doua zi 2iepuri-macin

cine e in zona si are chef de asta sa dea un semn,

bafta

Dar unde sunt iepurii astia?Traseul e offroad sau pe asfalt?

Dar unde sunt iepurii astia?Traseul e offroad sau pe asfalt?

pai iepurii sper ca sunt pe langa babadag, ca nu am gasit cazare in alta parte. traseul este asfalt cam 75% dupa parerea mea. avem niste zone in care taiem prin padure si unele dealuri pe care vrem sa ajungem

Daca ai gps uite ,iti pot trimite trakul gpx ptr varianta asta superba de macin nifon

Imagine postată

Daca ai gps uite ,iti pot trimite trakul gpx ptr varianta asta superba de macin nifon

pai nu avem, dar daca zici ca e misto ruta asta o luam pe acolo...avem o busola si ne descurcam in general dupa harta

ms

Pai va urez succes,insa doar cu busola ...Eu ma ratacesc si cu gps-ul .Oricum maine sunt si eu prin zona .Ma rog, asa sper,sa ajung la Cocos .

Adica eu sunt singurul care muncesc sambata? Sper ca pe la 12 sa trec si eu cu bacul, n-am mai incalecat MTB-ul de la Medias.

Baieti, sper ca ati ajuns cu bine la destinatie.Ploaia va iertat?

Baieti, sper ca ati ajuns cu bine la destinatie.Ploaia va iertat?

ne-au iertat si ploaia si nevestele/prietenele ca am ajuns duminica tarziu acasa...sper ca si pe tine !

ma bucur ca ne-am intalnit in asa zona, oricum fara indicatiile primite de la tine la fata locului era greu sa traversam macinii.

am ajuns sambata la 19:30 la 2iepurii dupa 97km, unde se sta foarte bine si se mananca la fel de bine. la o ora cred a inceput ploaia, s-a racorit bine insa nu ne-a pasat prea tare.

a doua zi vremea superba ne-a impins de la spate. urmatoarea iesire de 3 zile o facem tot in dobrogea, e aproape si ofera tot ce avem nevoie.

http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Ma bucur ca a iesit bine.Cu gps ar fi fost prea banala orientarea. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Sper ca a meritat tot chinul...

daca a meritat ?? mai intrebi ?! pai si chinul, face parte din placere, probabil

dupa ce mai traversam masivul de 2-3 ori de la greci la nifon chiar nu cred ca vom mai avea probleme cu orientarea in zona.

Prietene Borcan22 am vazut ca ai vreo 2 poze cu mine, din vara in macin.Plis plis plis dami-le si mie te rog. :D

Prietene Borcan22 am vazut ca ai vreo 2 poze cu mine, din vara in macin.Plis plis plis dami-le si mie te rog. :D

Mausulica scuze dar cred ca nu am vazut pana acum mesajul tau...sau poate l-am vazut dar am uitat!

ti-am trimis pozele cu tine ??

Ptr sambata 23 07 2011 propun cu Maestrul emerit BigMig acest traseu:

tura suparata si facuta

Daca e vreunul mai nervos prin prejma poate sa se alature.

Frig se cheama chestia aia care li se intampla celor care stau prea mult prin casa :D