Traveller

Ciclismul şi alergarea

Recommended Posts

@IonutA poi și o poză nu ne pui? Că noi ăștia mai pe la deal așteptăm ninsoarea să scoatem focile pe teren :(

2 minutes ago, paulrad said:

o poză

În general când merg la tură de alergare în parc îmi place să mă deconectez și la propriu și la figurat de tehnologie deci nu am avut cu ce să fac poza. 

Dar vreau să merg și mâine și poate iau gopro-ul ăla mic, pentru că peisajul merită niște poze.

Am fost și azi la o tură de alergare de seară în parcul Tineretului.

Mai puțină zăpadă comparativ cu ieri, pe alei  deci mai puține sănii dar atmosfera tot plăcută.

Un scurt video: 

- https://photos.app.goo.gl/qei23CoojT3JNjVt5

On 2/24/2021 at 3:43 PM, Stuparul said:

Salut @diorgulescu, tot "descult" alergi si in ziua de astazi?

Salut!

Hai că nu am apucat să mai intru pe aici de multă vreme, dar „se rezolvă”.

Dacă te referi la încălțările Vivo Bearfoot, nu. Am renunțat la ele după vreun an. În prezent, când alerg, folosesc o pereche simplă, ieftinache, de la Decathlon. Ceva Kalenji aerați pe la vreo 40-50 RON perechea. I-am luat cu un număr mai mare. Sunt foarte ușori, talpă foarte flexibilă și cu profil neutru. Au adunat deja niște kilometri și nu mă plâng, mai ales că am avut și o oscilație aiurea de greutate anul trecut, lucru ce mi-a stresat tendoanele, dar nu am mai avut manifestări ITB de mult timp.

Ce-i drept, de luni bune am introdus și exerciții în casă, cu 1-2 kettlebell-uri (de 8 și 12 kg), plus fandări și sărituri pe saltea „de lucru”. Consider că ăsta e factorul care m-a ajutat în privința durerilor.

Salut!

Vrea cineva să iasă la o tură de alergare, azi pee la orele 16:30 prin parcul Tineretului sau Carol?

Dacă da, aștept un semn să stabilim un loc de întâlnire.