Rubyca

2014.07.19 - King of the Mountain - Paltinis

Recommended Posts

Un singur om este KING OF THE MOUNTAIN. Cel mai bun cățărător va urca pe podiumul de la Păltiniș în data de 19.07.2014.

La fel ca și în 2013, evenimentul va avea startul comun și sosirea comună a două curse, una care se va desfășura pe șosea “KING OF THE ROAD” și una care se va desfășura pe off-road “KING OF THE OFF-ROAD“!

Concursul de cățărare pe șosea și cel de pe off-road de la Păltiniș sunt concursuri unice în România. Sportivul se va lupta cu el însuși pentru a obține cel mai bun timp pe o cățărare de 15 km, cu o pantă medie de 5% și cu zone de 14%.

Vor fi premiate următoarele categorii:

• King of the Road
  • Queen of the Road
  • King of the Off-Road 
  • Queen of the Off-Road 
King of the Mountain 2014 va fi ca și anul trecut un eveniment adiacent Turului Ciclist al Sibiului 2014, primul concurs UCI 2.1 din România.

Mai sunt cca 60 de locuri:). Cei care vor să se înscrie să nu piarda vremea pentru că nu vor fi înscrieri la fața locului.

Concurenta mare anul asta la off-road :)

Guest lucian

Merge cineva cu masina si are un loc liber?

De unde pana unde?

Salut

Are cineva loc in masina pentru o persoana + o bicicleta cu plecare  pe la 5-6?

Eventual putem sa ne organizam la mine in masina dar eu nu am decat un singur suport, ar trebui 3 persoane sa iesim cat de cat ok la tansport

Salut. Am si eu un suport (dar nu este asamblat). Deci suntem 2 pana acum 

Din peste 120 de inscrisi la off-road, si peste 250 de inscrisi la road, nu au luat startul decat 70 la off-road si 148 la road, restul daca s-au speriat de norisorii care au planat asupra regiunii Sibiu, trebuie sa le spun ca nu a plouat deloc, iar la Paltinis a fost un soare superb, asta ca sa stiti ce ati pierdut :)

Din peste 120 de inscrisi la off-road, si peste 250 de inscrisi la road, nu au luat startul decat 70 la off-road si 148 la road, restul ...

Si nimeni comenteza, critica, lauda, prezinta rezultate, popopoze, impresii, ...

pai popopoze mai apar pe feisbuc, comentarii la fel si rezultate pe kingofthemountain.ro

Probabil prezenta mai redusa si concurenta mai slaba decat anul trecut (sau mai bine zis rezultatele primelor pozitii mai slabe decat anul trecut) atrag dupa sine mai multa tacere...

In mare... a fost frumos, putina alergatura prieteneasca, 2 king-I  si 2 queen-e ai/ale muntilor... un road king junior legitimat la un club care a venit sa bata la fundul gol niste amatori plimbareti... cativa oameni veniti pentru intalnirea ciclism.ro care au urcat catre Paltinis pe "relaxing mode", fara a fi inscrisi in concurs... cateva aplauze la finish-ul de etapa al Turului Sibiului...

Pe scurt: O zi frumoasa si un munte frumos prin de biciclari.

• Upvote 2

Am vazut un fotograf inaitne de terminarea Off-Roadului, aveti idee cum pot sa fac rost de pozele lui?

Guest
This topic is now closed to further replies.