meridan

Devron Fan Club

Recommended Posts

Se poate apropia si facand rabat de la profit. E alegerea lor.

Arata bine cursierele alea. Oricum orice ciclist serios are pipa, saua si ghidonul lui si le scoate iute pe cele cu care vine bicicleta, pipa macar o schimba cu dimensiunea de care are nevoie. De pedale nu mai zic, orice bicicleta decenta vine fara pedale. E superba forma aia arcuita, cel putin in ochii mei. Daca o scot pe piata la vreo 2000 RON full Tiagra e un hit.

de urmarit,as zice eu

... isi va lua probabil altceva.

Nu zic nu, arata grozav cele din poza, insa se adreseaza ciclistilor "neseriosi", adica incepatori, sau nu foarte pretentiosi, asta mai ales daca nu sare mai sus de Tiagra. Iar cei ce apartin acestei clientele au nevoie de pedale, ghidon, sa si pipa ;)

Edit: ziceti cand aflati preturile, sunt curios.

si eu sunt curios de preturi,la variantele de sosea

Cum pe pagina de FB a DHS-ului era postat faptul ca a aparut catalogul Devron 2015 in magazinele de specialitate (probabil dealerii autorizati), m-am gandit sa le trimit un mail si sa-i intreb daca nu au cumva unul si in format electronic...Spre surprinderea mea am primit un feedback pozitiv si chiar rapid. Am atasat catalogul prin WeTransfer, linkul de download fiind valabil pana pe 30.10.2014 : http://we.tl/fKZ5j4BJMi

Din pacate ,in continuare, nu se specifica nimic de pretul recomandat sau de geometriile cadrelor ci doar echiparea modelului respectiv. 

putin offtopic: wetransfer e pentru chestii mari gen pachete de giga de poze... pentru rahatele din astea mici exista dropbox ;)

Asta e catalogul pentru Marea Britanie. Toate au angrenajul pe stanga.

Salut,

Caut sa-mi cumpar o bicicleta buna de plimbat pe poteci de munte si mi-a cazut atentia pe seria Devron Zerga. Cautam pe site-uri de anunturi, dar atunci cand am vazut pe viu cum arata D2, binenteles ca a fost dragoste la prima vedere.

Si acum sunt in dubii si as avea nevoie de o parere ceva mai avizata decat a mea (newbie in domeniu). Ca si componente, care bicicleta e echipata mai bine intre D2 si D3? 

Intreb asta pentru ca imi place mult cum arata D2 pe rosu si culoarea aia nu e disponibila la D3. Diferenta de pret nu e mare si D3 mai are in plus greutatea mai mica, conteaza si asta mult.

http://www.devronbike.ro/zerga-d2

http://www.devronbike.ro/zerga-d3

Mersi frumos de pareri.

O seara frumoasa,

Marius

Aceeasi dilema am avut-o si eu. Dar am preferat echiparea D3, cu SRAM si franele Elixir care-s cu DOT5 nu cu ulei mineral ca la D2

Salut

Bazandu-ma pe zicala "omul gospodar isi face iarna car si vara sanie", de vineri sunt si eu mandru si entuziasmat posesor de Zerga D3.

Timpul nu mi-a permis pana acum sa scot bicicleta la plimbare, insa deja am cateva dealuri in minte pe care as vrea sa ma plimb si astept cu nerabdare ocazia.

Ah, apropo de achizitie: Pretul cel mai bun care l-am gasit a fost la playbike in Brasov, 2140, dar eu fiind din Cluj am fost reticent in a da atatia bani pe o bicicleta fara sa o vad pe viu (desi o testasem inainte). Am avut noroc si au coborat si Maros pretul in Cluj si am luat-o la 2224. As fi cumparat-o din Polus de la DHS direct, insa ei nu au avut reducere, au tinut pretul la 2369. Asta e.

https://onedrive.live.com/redir?resid=B36164109ACE95EF!10578&authkey=!AFX7B3uAUe6NHKo&v=3&ithint=photo%2cjpg

(nu mi-a permis sa adaug poza ca si "image")

O seara faina! :)

Bravo, se mareste clubul. Sa ne zici ce-ai schimbat la ea :)

Salutare, sunt nou pe forum si ma bucur sa vad ca mai sunt si alti posesori de Devron. Am o bicicleta Devron Zerga D3 din iunie si sunt foarte multumit, insa am o nelamurire daca "asa face toate" sau e doar la a mea problema: cand franez scoate niste zgomote parca freaca fier pe fier si parca trepideaza. Asa face cam de cand am luat.o, deci placutele sunt bune. A mai patit cineva asta?

Desi m-am dat doar o data cu bicicleta, nu am auzit sa fie si la mine prezent fenomenul asta de care zici. La mine se aude cateodata un mic clinchet cand invart incet de roata, bicicleta in aer, frana la liber. Dar nicidecum cand franez.
Du-te cu ea la garantie, intreaba-i pe baieti care-i treaba. Mie mi-au zis de la magazinul de la care am cumparat-o sa merg la fiecare 6 luni la verificare.

Cred ca topic-ul nu prea mai este de actualitate dar, as vrea in calitate de nou posesor al unei biciclete Devron Zerga D3 sa transmit ca este o bicicleta cu un raport pret calitate peste asteptari, mai ales ca, de Black Friday am reusit sa o cumpar la pretul de 1810 lei. Felicitari Devron! Mai am si o cursiera Fuji Roubaix, si acum astept sa vad cu ce surprize o sa vina anul viitor Devron pe segmentul de sosea. Va salut pe toti membrii si va urez sarbatori fericite!

O sa ma duc la alt service, nu o mai duc la garantie ca si asa imi pare rau ca le.am dar bani alora de unde am luat.o. se comporta de parca le cer bani, nu le dau. Acum abia prin primavara o sa merg la un service

Salut.

Aproape am cumparat o bicicleta Zerga D3. Astept maine confirmarea.

Am cateva luni de cand caut o bicicleta potrivita pentru iesiri recreationale.....si sincer mi s-a pus pata pe modelele de la Devron.

Am vazut ca in mare parte lumea este multumita de acest model. Ceva scartait pe la discuri...dar probabil o fi de la reglaje...gresesc?

Inca nu sunt convins daca trebuia sa iau modelul cu roti de 27.5 R6.7....Am 1.75 si 78kg.

O ultima incurajare de la posesori ar fi binevenita.

Catalin, e bun si Zerga D3, n-ai grija! Ca "biciclist recreationist", nu o sa simti cine stie ce diferenta intre 26 si 27.5. La plimbare cu tine!

Am fost astazi prin cele 2 magazine existente in oras....si am vazut modele cu roti de 27.5 si 29.
Cele cu roti de 26 pareau pentru copii. Am anulat comanda iar acum sunt in cautarea unui bestbuy de 27.5

Ultima intrebare....

Zerga D3 sau Riddle H6.7 la 2200 ron ambele?

Zerga dotata sensibil mai bine si mai usoara iar Riddel-ul avantaj roti de 27.5

Promotia e valabila pana maine....

Multumesc.

Stai liniștit că promoția nu se va termina mâine ;) Pariu p-o bere.

La Zerga cică doar mâine e 2200...oricum mai mult decât era în decembrie...

Ma mănâncă.... și vreau sa scap de bani...

Cred ca o sa ma plimb în continuare cu mtb-ul meu de otel pana ajung în niște orașe mai mari pentru a vedea și proba pe viu...

Grea alegere. Dupa cum ti-am zis si in mesaj, du-te si probeaz-o. O sa-ti zica inima pe care s-o iei :)

• Upvote 1

Vezi si modelele din 2015, poate-ti face ceva cu ochiul...desi la 2200 RON nu gasesti ceva asemanator cu echiparea de pe Zerga D3 2014 sau H6.7 2014.

Eu le-am vazut pe site-urile astea : http://kerekvar.ro/ro/prc/13/?filter=917&ord=&sort= si https://www.piese-de-bicicleta.ro/component/customfilters/biciclete-adulti/devron ( interesant ca pe site-ul oficial www.devronbike.ro nu sunt afisate inca )