Sign in to follow this  
razvan89017

PEDALE LA MANA

Recommended Posts

Buna ziua , am nevoie de ajutor

Sunt o persoana cu dizabilitati si folosesc un scaun rulant  Rough ride ( http://207.204.17.60...-Wheelchair.jpg )
De obicei ma deplasez singur fara probleme  in casa , la scoala , in magazin dar cand vine timpul sa fac acest lucru si afara - pe strada , pe trotuar  situatia se inrautateste pentru ca infrastructura nu imi prea permite - obosesc din 20 in 20 de metri nu pot sa mentin o viteza constanta si ma opresc des ,  fapt ce duce ca un drum ce trebuia sa dureze 10-15 min  sa se lungeasca chiar si pana la 30 min.
Am vazut pe internet ca sunt niste pedale  ( handbike for wheelchair ) care vin atasate si se pot scoate cand nu mai  sunt folosite ( http://disabledgear-...85/handbike.jpg ) Aceasta chestie m-ar ajuta foarte mult .
Aici vine problema:  In Romania nu cred  am sansa sa gasesc asa ceva doar in afara ,  dar preturile de 1500-2000 euro imi depasesc cu mult bugetul  si m-am gandit sa fac ceva asemanator de la 0 dar eu nu ma pricep si nici nu am sculele necesare . UNDE CREDETI CA A-SI PUTEA MERGE CA CINEVA PRICEPUT SA IMI FACA ASA CEVA? Stima 

PS :bugetul meu este  in jur de 700 lei .

As incepe prin a vorbi cu adminul forumului, este mester mare :)

As incepe prin a vorbi cu adminul forumului, este mester mare :)

Ai idee cum pot lua legatura cu el?:D Multumesc

Cred că cu 700 de lei meşterul Lucian te şi motorizează :P

Poti incerca sa vorbesti cu cei de la Motivation care se ocupa cu chestii din astea sau cu cei de la Shillex care mi-au facut mie un trike pe comanda :)

Ai idee cum pot lua legatura cu el? :D Multumesc

Ai rezolvat ceva?