ScorpionRider

Intalnirea ciclism.ro de pe Transfagarasan

Recommended Posts

Da asta este din pacate. Las' ca o sa organizam noi astia din bucale o adunare asa pe shest cu gratare si bericioaice fara alte legaturi de komuri si tururi ,doar adunare asa cum faceam mai demult in gasca ,ce-i drept restransa dar cateodata este mai bine... cativa oameni decat mai multe persoane .Deja cred ca se poate umple cartisoara cu 200-300 de cazari .Invitatiile or sa fie pe sub mana .Bafta cu evenimentul la Paltinis

Si daca am terminat si cu K.O.M.UR.I.L.E , gasesc a pune in tema intalnirea de pe Transfagarasan.

Dupa cum am stabilit urcarea va avea loc la Ora 11.00 Din centrul Cartisoarei in data de 16-08-2014 [sambata].Noi vom fi acolo de joi sau vineri pentru a ne acomoda cu inaltimile .Cine doreste a ne insoti in calatoria catre Balea Lac este binevenit  cu orice fel de bicicleta .

Ne vedem acolo.

• Upvote 5

Cosâtor şî alpaca mă!

Ș-alea, dacă zâci.
Bogdaproste. Nu zâcem nu.

urcarea va avea loc la Ora 11.00 

Mai devreme de ora 11 nu merge? La ora 10 mai este un pic de racoare.

Nu stiu daca ne trezim din betie mai devreme de 10 deci cred ca te prindem pe urcare daca mergi mai incet

Sa nu fie ceata si sa nu vedem unde e Balea :-s

Acum serios, tocmai aia e frumusetea sa te prinda ploaia grindina , ceata si soare intr-o zi :) Am patit-o de multe ori pe Trans.

La ceata chiar nu m-am gandit coane Octav da sincer cred ca nu mai urc pentru ca nu stiu drumu bine si Exista o sansa sa gresim drumu .Asa ca tre sa mergem pe la biserici sa dam acatiste si sa tinem post zilele astea poate poate -si face al de sus mila de noi

Eu n-am mai venit la intalnirea ciclism.ro de pe TF Am o intrebare, odata ajunsi la Balea Lac ce facem? Imi imaginez ca stam o zi doua cu cazare, bem si mancam ca apoi sa plecam acasa?

La subiect:

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/13317-27-29072012-intalnirea-ciclismro/

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/14582-12-14072013-%C3%AEnt%C3%A2lnirea-ciclismro/

nu strica de citit nici:

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/16935-19-20072014-%C3%AEnt%C3%A2lnirea-ciclismro-vii/

In afara subiectului, pentru ca nu pot sa ma abtin: am auzit ca unii au facut si un pic de sex acolo  :X

LE: macar prima postare din aceasta discutie puteai sa o citesti cu atentie

urcarea va avea loc la Ora 11.00 Din centrul Cartisoarei in data de 16-08-2014 [sambata].

Merci pentru  informatii, ne vedem in Cartisoara de vineri atunci. Urcam sambata din partea de nord.

Salut. Eu v-am cautat prin campinguri si am intrebat si ce ciclisti am gas it pe trans. Nu reusesc sea gasesc pe nimeni. Sunati-ma si pe mine va rog sa plecam maine dimineata cu totii pe trans. 0744210191 virgil

Daca a fost cineva la intalnire si a facut portiunea Cartisoara - Brasov, pe drumul ocolitor (Victoria- Sinca Veche - Poiana Marului -Rasnov) ma intereseaza si pe mine starea drumului.

Sinca veche-poiana marului destul de prost cu lipituri si asfalt rugos. De la poiana marului la rasnov, f bun. Restul traseului nu il stiu cum este. Daca mergi pe cursiera, daca folosesti ceva gen mtb, etc..., nu cred ca o sa te deranajeze starea drumului.

Daca a fost cineva la intalnire si a facut portiunea Cartisoara - Brasov, pe drumul ocolitor (Victoria- Sinca Veche - Poiana Marului -Rasnov) ma intereseaza si pe mine starea drumului.

Ultimii 13 km pana in Cartisoara sunt ca-n palma , proaspat asfaltati , restul ...Gropi cat casa si denivelat intr-un cuvant JALNIC