boGT

Identificara janta baieu/clincher

Recommended Posts

Buna seara! Se poate da seama daca o janta este pe clincher sau pe baieu doar din poze cu baieul/cauciucul montat?

Intreb asta pentru ca sunt gata sa cumpar o cursiera, dar vanzatorul nu prea intelege ce e ala baieu.

pe cauciuc/baieu scrie nylon. poate scrie nylon si pe baieu?

http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikli/mistral-prologue-specijalka-oglas-9545547 -- aici puteti vedea niste poze cu o bicicleta identica (inclusiv jantele)

BBEzXk.jpg
P5YZzR.jpg
SDIcPV.jpg
faIjeV.jpg

ok. super. ma bucur ca e cauciuc. dar cum v-ati dat seama. poate o sa mai am nevoie. scrie pe undeva si eu nu am vazut?

probabil . zicea ca e adusa din austria si nu intelgea ce e ala baieu. i-am explicat eu ca e ca si cum ar avea doar camera, fara caiuciuc, iar acea camera e mai rezistenta. Ba ca e un fel de furtun. Oricum. M-am linistit afland ca e cauciuc, pentru ca bicicleta arata foarte bine si cere destul de putin. (500 ron)

vad ca ai si pus-o pe net la 350 de lei profit pt tine + poze nu cu bicla pe care o ai, ci cu bicla de pe site-ul indicat de tine de mai sus ;). incep sa cred ca bisnita e o chestie cvasigenetica pentru biciclisti.

• Upvote 4

bicla e identica cu cea din anuntul maghiar/polonez sau ce e. ca o dau cu 850 ron, zic ca e treaba mea. nu inseamna ca daca eu am luat-o la un pret foarte bun (zic eu) sa nu o dau la un pret la care eu cred ca voi avea cumparator. De ce ar trebui sa o dau si eu tot cu 550 ron?

si nu am pus poze cu bicla mea pentru ca nu am poze bune cu ea. maine ii voi face niste poze bune si le voi pune pe acelea.

Treaba ta e treaba ta. Sunt convins ca iti gasesti vreun fraier pana la urma. Mie unul imi vine greata cand vad bisnitari ca tine. 

• Upvote 4