koboldjanos

20.09.2008 - Semimaratonul Piatra Mare

Recommended Posts

Sa speram la anul care vine sa ne adunam mai multi la start, bine ca vremea a tinut cu noi. Iar la anul care vine sa speram ca organizarea va fi macar de **** stele :-bd ori cum scuzele din partea organizatorului le accept fiind doar a doua editie. Succes la editia a III a.

Nu vreau sa gasesc nod in papura,dar au fost concurenti care au mers pe jos(s-au inscris,au avut nr de concurs). Pentru ei nu a existat o categorie de premii(intreb pentru ca nu i-a mentionat nimeni) ?

Primul munte cu bicla, primul concurs !!! Acum înţeleg şi de ce se numeşte semi-maraton. Urci pe lîngă biclă sau cu ea în cîrcă şi cobori pe sus. :)

Am trăit o experienţă foarte frumoasă, alături de nişte oameni foarte faini (Casper :) ) Mi-am dat seama că pot să trec peste unele limite, pe care le consideram de nedepăşit.

Mi-am luat spre final o trîntă mică în singura baltă mai mare de noroi, pentru că nu l-am ascultat pe "instructorul" meu personal Casper.

În rest, excelent traseul cu 1000 de surprize :D

PS: poze de la Casper laters

dupe cum arata si filmuletul de mai sus: penultimii am plecat .... penultimii am ajuns la finis (Niji ~X(:-J[-O<), important e sa participi si sa te simti bine, daca mai si castigi o tragere la sorti e si mai bine !!!

si poze de la mine: http://s10.transfer.ro/storage/maraton-9c403fb56.rar

dupe cum se vede in poza de mai jos pentru unii maratonul a fost "floare la ureche"

Casper hotomane... ai cucerit fata .De asta sunt bune semimaratoanele.>:-J< Acum e musai sa urcati impreuna la intalnire peste cateva zile;))

na ca si eu am poze.. Picasa Web Albums - zoloper - Semimaraton P... si in plus, am poze de pe varf, unde putini 'au avut timp' sa le faca. pai daca tot am ajuns acolo cu tot cu bicla sa aratam dovezile :)

ultimul plecat a fost robert pt ca inca mesterea pe la masina cand s-a dat startul ce nu a fost declansat cu vreo goarna sau ceva..

PS: cateva poze sunt si din tura de duminica , Predeal- Diham - Poiana Izv - Busteni

Frumoase pozele si peisajele.Felicitari castigatorilor si restul concurentilorm/

Poza aia cu mine si cu magarul e criminala :P

Esti bun de fotograf! Si unde mai pui ca ai avut sa faci si poze si sa iesi pe locul 2 !!:)

Felicitari Vali!

Felicitari tuturor participantilor, si mai ales castigatorilor ! Nu au fost abandonuri, nu ?:)

Bravo Peter pentru organizare ! La mai mare, in Piatra Mare !

Revin cu intrebarea legata de cei care au participat pe jos,fara bicicleta.

Cu ei ce s-a intamplat,pentru ca nu au fost pomeniti(am inteles ca au fost 2 care au ajuns inaintea primilor cu bicicleta,dar daca gresesc imi cer iertare),nu a fost o categorie pentru ei desi s-au inscris ,au avut numar de concurs,etc

Puteau foarte bine sa urce ca mine fara sa dea 30 lei (puncte de alimentare nu au fost ca sa zici ca s-au dus banii pe asta).

Poate ne explica un organizator,pentru ca mie nu mi se pare normal.

A fost un singur organizator,si el nu posteaza pe forum,noi cine am postat di Sf.Ghe.suntem concurenti,si eu am simtit lipsa apei(macar)pe traseu.Poate ipsa sponsorilor,si cumpararea premiilor a necesitat taxa de inscriere,cine stie.

Guest
This topic is now closed to further replies.