cosmin.tudor87

Echipament ciclism - sportsdirect.com

Recommended Posts

Am facut o comanda de echipament ciclism de pe sportsdirect.com saptamanile trecute. Comanda a venit in aproximativ 1 saptamana prin DHL acasa fara niciun cost suplimentar(am prins o promotie la cumparaturi de peste 100E transport gratuit spre Romania).

Am comandat (vezi poze):

1. Casca ciclism - 23.99 euro. Sta foarte bine pe cap si arata bine. Marimea se potriveste.

2. Manusi - 12.99 euro. Marimea ok si par foarte rezistente. Am mai avut niste manusi fara deget din Lidl si nu se compara cu acestea.

3. Pantaloni - 3.59 euro. Material ok, bazonul este prezent dar nu cred ca te ajuta prea mult.

Mare atentie daca va comandati la marime. Am 1.88m si 75 kg (foarte slab) si marimea L nu ma incape.

4. Tricou - 3.19 euro. Material ok, 3 buzunare la spate. Si aici marimea nu corespunde deloc. Am luat M si este foarte larg. Cred ca pentru mine era mai potrivit un XS.

post-8817-0-65075700-1413280762_thumb.jpg

post-8817-0-25326300-1413280774_thumb.jpg

post-8817-0-99902000-1413280781_thumb.jpg

post-8817-0-99782900-1413280792_thumb.jpg

Eu am niste pantofi, modelul lor de top de la MuddyFox si nu sunt vreo scula, toata lumea se plange ca sunt foarte largi si zboara din picioare, clapeta de inchidere nu strange suficient. Dar na, pentru cam 200 RON pentru niste pantofi cu clapeta ce sa poti sa te astepti. In plus, vin cu crampoane gata montate pe varf, la toate firmele crampoanele se cumpara separat. Adica merita banii, dar fara prea mari pretentii.

Am studiat la niste colegi si bicicletele de la ei. Au pe la un 7-800 RON niste cross-uri si chiar niste pseudo-cursiere care par utilizabile la banii aia, adica ce ai lua de pe la altii la minim 1500 RON. Pentru niste low-cost-uri arata foarte bine, din Decathlon nu iei nimic asemanator la banii aia.

Nu poti avea cine stie ce asteptari de la niste chinezarii dar pentru bugete foarte limitate pot fi o varianta. La cum arata tricoul si pantalonii cred ca mai bine iei ceva 2nd de firma.

Mai iau si eu uneori haine de la ei. La partea superioara (tricouri, hanorace, geci), toate (cel putin la mine) sunt cu un nr. mai mare. Eu port M si pentru mine S-ul este bun.

Am si eu de la ei tricouri Muddyfox ieftine. Nu au banda de silicon dar tin la tavaleala. A, si cam iese culoarea, odata dupa prima tura cu ele am ajuns acasa colorat in rosu pe gat ...

Am luat de la ei un tricou Muddyfox roșu, culoarea nu iese, mărimea se potrivește (eu am 1.70 / 72 kg, M e ok). Nici prea-prea, nici foarte-foarte. merge pentru ture scurte.

• Upvote 1