Recommended Posts

Asta ar fi trebuit sa fie memorialul Ioan Mogos programat la 25 octombrie care nu se mai tine? 

Intre 25-26.X la Balotesti erau programate Cupa Olimpia si Cupa Balotesti la Laguna Albastra. La ce ploi au fost in ultimele 24 de ore, va fi traseu memorabil

Saptamana care vine pe 8 - 9 noiembrie sunt Campionatele Nationale

Banditul  Horace s-a Inscris dar nu spune nimic :)).Avea de gand sa ia el toti banii

Locatie Parcul Tineretului.Nu stiu ora dar banuiesc ca In jur de ora 10

prezent la fata locului ca spectator, va aduc bere in loc de energizante, talanga nu am, asa ca o sa va urlu pe urcari.

cat despre horatiu, sper sa fie cel mai uscat traseu pe care a mers vreodata, vin inainte de cursa cu servetele absorbante si-l usuc.

• Upvote 1

Mai bine Il Injurai decat sa-i urezi traseu uscat :))

Maine la ora 14 In parcul Tineretului intrarea Sincai.Recunoasterea traseului.

Eu nu pot asa repede la antrenament, dar ieri dimineata am scapat un pic si am dat vreo 7 ture. Fain traseul si in stare foarte buna. Puteau sa-l faca o idee mai greu, totusi... Cand am plecat, pe la 11-12, mai aparuse cineva cu un CX care se antrena, impreuna cu un MTB-ist, nu am apucat sa vad daca il cunosc.

Pe site sunt inscrisi vreo 20 de amatori la ciclocros si doar vreo 2-3 la MTB. Oare chiar asa sa fie, sau dintre cei inscrisi unii sunt totusi la MTB? Ar fi senzational sa avem cativa zeci de ciclocrosisti amatori.

@@hcampian in ultima vreme am vazut o gramada de ciclocrosuri prin bucuresti, destul de imbucurator zic eu.

Eu va astept cu mai multe detalii despre ora concursului, sa nu vin sa inghet pe acolo, desi anunta astia vreo 20 de grade in zilele concursului.

M-am lamurit la fata locului.Traseul este marcat cu sageti verzi.

Nu,traseul nu e marcat.Sagetile sunt de la ultimul concurs de MTB care a avut loc In parc

Ai harta pe pagina concursului,dar nu acopera exact toate virajele.

Maine la 14.30 In parcul Tineretului intrarea Sincai.Recunoasterea traseului-antrenamente care are chef

Daca stii cam pe unde vine traseul, s-a facut deja urma. Cu un track gps te descurci.

Am inteles.Eu am mers pe cel de mtb,inseamna.Nu stiu daca ajung la 14.30.

Sunt Inebunit sa merg cu nasul In gps pe aratura  :D

Vineri la 14

Daca ajung acolo, jur ca de data asta vin cu caldarea de acasa si-i arunc o galeata de apa pe cea mai abrupta catarare care o gasesc, evident pe jos sa se faca mocirla demna de prestigiul tau.

Ce caine........

Vin cu Ridley-ul

Am vorbit aseara cu unul dintre organizatori.Cica vor sa faca zona de noroi obligatorie.Noroc ca e mai cu iarba asa si nu e lipicios

O sa fie zona cu zapada dupa prognoza. Ciclocros adevarat. Pleaca incolo duminica dimineata Sandu Marc cu un VW Caravelle si mai avea parca 5 locuri.

http://marcsandu.ro/blog/drum-spre-brebina-autumn-cyclocross-2014/

Eu cred ca merg cu familia sa stau mai mult.

Da mestere,o sa fie ciclocros adevarat.

Chiar daca suna ciudat,trebuie sa zic pas.Nu pot sa risc  o cazatura.Nu m-am refacut 

Te astept cu vesti si poze

Are cineva vreo veste despre cand se tine Campionatul National?
Pe site-ul UCI scrie ca e weekend-ul asta care vine (11-12 Ianuarie). La noi nu e anuntat nimic nici pe calendarul federatiei nici altundeva.

PS: Din cate stiu eu alea din tineretului nu se pun.

campionatul national a fost anul trecut si alalalt, acu ai si tu rabdare sa intram in noul an si dupa intrebi si tu ce si cum.

PS: Din cate stiu eu alea din tineretului nu se pun.

La inima,unde nu se pun ?  :))

Vrei sa aduni puncte UCI pt campionatul mondial ?

Neaparat. Ala-i cincinalul.

Intre timp am ajuns la nationalele din ungaria, unde am devenit favorit al publicului cu faza asta.
In apararea mea, tocmai ce am tras ca tampitul pana cand nu am mai putut nici sa respir, deci nu faceam cele mai bune decizii ale vietii mele, urmatoarele ture m-am descurcat mai bine.
https://www.dropbox.com/s/pue8cspu1qmrope/gabi-on-the-ground.mp4?dl=0

*ii trebuie muzica de benny hill.

• Upvote 1

Ce anvelope ai folosit la căzătura aceea?

În altă ordine de interese, se mai aude ceva cu Naţionalele României din ianuarie?

conti cx race la 1.8 atm.

Eu nu am mau auzit nimic de ele. Incep sa cred ca nu exista.