Michael

PM supertehnic

Recommended Posts

Vreau sa cumpar niste roti, pe care sa pun o caseta Campagnolo 9s, si am primit urmatorul PM(din care n-am inteles absolut nimic) :P:

eu pe bicicleta mea am roti mavic cosmic dar am grup record si caseta shimano insa pinioanele sunt mavic

Concret: ar fi sau nu compatibile cu ceea ce caut eu? ;)

pai in primul rind Mavic nu fabrica pinioane, daca are caseta pinioane Shimano pusa pe roata inseamna ca nu are butuc compatibil Campagnolo ( cele doua nu sunt compatibile )

In concluzie Campa Record nu merge cu caseta pinioane Shimano cum a reusit el sa le faca compatibile nu pot sa imi dau seama

"eu pe bicicleta mea am roti mavic cosmic dar am grup record si caseta shimano insa pinioanele sunt mavic"

poate omu venise de la o petrecere , doar asa se explica

Ai mai .

Parca din descriere cunosc si bicla ,cert este ca am mai fost la filmul acesta.

Sa reluam :roata mavic are ''freewhell''-ul ptr shimano ,pe care are pinioane pentru campagnolo.

Freewhell este asta

Imagine postată

Pe caseta asta se poate face o smecherie care elimina diferenta dintre shmy si campy

Imagine postată

Uitati-va in centru si beliti ochii cum trebuie ,sa vedeti ca se poate.

Si este posibil si invers :pe caseta de campy sa pui pinioane ptr shmy .

Q.E.D. :P

Foarte tare replica, sincer nici eu nu stiam ca Mavic fac pinioane, dar am vazut kilometraje de la ei deci nu ma mira:p

Mavic a făcut -printre altele- nişte schimbătoare spate superbe!

Imagine postată

Imagine postată

Aluminiu, titan, drilium, complet demontabil şi ajustabil... cu totul altă filosofie faţă de Shimano.

Accesati www.mavic.com si vedeti domeniile de activitate de la Mavic.

Cine stie cu ce s-au ocupat in "tinerete"...

In PM omul spune cu alte cuvinte ca are roti cu rotor pentru Shimano dar are pinioane Mavic a caror distanta intre pinioane este compatibila Campagnolo. Daca vinde si grupul de pinioane Mavic atunci este compatibila cu Campagnolo pe 10, singrul neajuns este ca dupa ce se vor uza pinoanele...n-o sa gasesti pe toate drumurile pinioane Mavic