ovidiu

03-04.07.2015 - Întâlnirea ciclism.ro VIII - Transfăgărășan

Recommended Posts

Presimt o afacere bănoasă cu 2 locuri disponibile. :p

• Upvote 1

Este realist in anumite conditii. As aminti, intr-o ordine personala: conditie fizica, antrenament, varsta. Ca idee, eu l-as ataca cu 34/28 cel putin.

34/28 ar insemna sa-mi schimb toata transmisia pana atunci, ceea ce nu se va intampla :) Am mai urcat la primele doua editii cu niste MTB care sigur aveau ceva de genul 22/30 ha-ha. 

Daca ai mai urcat doar pe rapoarte de MTB, folosind foaia mica, si nu ai conditia fizica necesara, as zice sa nu vii pe cursiera cu raport minim 39/25. O sa te cam chinui si e pacat, in loc sa te bucuri de ascensiune cu prietenii. Sau macar pune o caseta de MTB si schimbator aferent. 

Pai si? Cum procedam? Isi face fiecare rezervare, se ocupa careva,tre sa dam banii de pe acu...sariti cu detalii

Io imi re-afirm disponibilitatea pt 2 persoane si 2 bicle (daca aveti suporti pt ele suporti pt bari Thule Aerobar) Altfel, pot lua cele 2 persoane (hai 3 daca sunt mai subtirele) da' canci loc de bicle.

Ia să vedem... Cum poți să mai speli din păcate :D ;))

'stem 2 care ar vrea să beneficieze de disponibilitatea asta.

Am 2 suporți Thule (un Freeride și un Proride) dar Freeride-ul l-am luat SH, fără șuruburi T.  Bănuiesc că merg și cu prinderile universale (pe sub bară)... sau zic prostii?

Din pacate nu merg, iti trebuie suruburile T pentru aerobar.

Sărna, dar cred c-o să comit o aroganță și o să mă bazez pe buna și bătrâna zafiră... Poate îndrăznesc pt. suport? (dar chiar, tu nu vii?)

Salut , vreau sa merg si eu din Bucuresti/ Mai are cineva loc in masina? :D

ce vremuri::)))

• Upvote 4

Asaaa... de pofta:

Trans%2525202012%252520016.jpg

• Upvote 5

Merge careva din Tg-Mures pe bicicleta , plecare de vineri si sosire duminica inapoi? Si cu nani la cort?

Salut tuturor,

Imi puteti spune cam cat va dura catararea pana la lac? Asta in cazul in care se merge in grup. E prima data cand particip si nu stiu exact cum decurg evenimentele. Deasemenea va urca cineva cu masina in acea dimineata si ar avea posibilitatea sa mai ia o persoana pana sus si apoi inapoi?(prietena mea nu poate urca si telecabina o infricoseaza :) )

Multumesc

Pana la balea cascada sunt 14 km , dela cascada pana la lac sunt 14 km , ori 4km/h zic eu cam 5-6 ore acuma depinde de antrenamentu fiecaruia . Eu am luat cazul cel mai defavorabil (4km/h).

Multumesc pentru raspuns. Daca poate cineva sa mai ia o persoana in masina, va rog sa imi spuneti. 

Cam multa liniste p-aici. O fi linistea dinaintea furtunii :) PS. Nu ma refer la furtuna propiu zisa :D

Cine mai pleaca din Bucuresti vineri ? Ceva loc in masina pentru trupul si bicla mea?

Joi aflu (la service) cum stă treaba cu mașina mea.
Dacă e ok, atunci o să am pt vineri 2 locuri disponibile (am 3 suporți și 1 biclă cu roata față demontată poate intra înăuntru)
Plecare estimată în intervalul 13:30-14:30
Anunț ce și cum.

Ar fi super. Mai am un amic interesat. Nu ne am făcut încă rezervări pe nicăieri . Am vrea sa ne întoarcem duminica. Dacă e totul ok îmi poți da un PM. Intre timp mai cautam

Are cineva vreo ideee de tura interesanta pe asfalt (de vreo juma de zi) care se face prin zona Cartisoarei?

Ideea sa mai facem ceva duminica inainte sa plecam dupamiaza inapoi in Bucuresti.

Are cineva vreo ideee de tura interesanta pe asfalt (de vreo juma de zi) care se face prin zona Cartisoarei?

Ideea sa mai facem ceva duminica inainte sa plecam dupamiaza inapoi in Bucuresti.

Încă o urcare până la lac
  • Upvote 2

O tura pana la Statiunea Sambata (spre sud) sau Cincu (spre Nord).

DSCF0490.jpg

DSCF0492.jpg

DSCF0501.jpg

DSCF0514.jpg

DSCF0521.jpg

DSCF0529.jpg

DSCF0531.jpg

DSCF0533.jpg

DSCF0540.jpg

• Upvote 6