Meridivs

Ateliere reparatii biciclete in Bucuresti

Recommended Posts

Brailita e o strada care trece din Vitan in Dudesti. Prima pe dreapta dupa pompieri cand mergi dinspre Mihai Bravu intersectie cu Vitan spre Mall (stratie tramvai 19- Zizin) sau a doua pe stanga daca mergi dinspre mall spre Mihai Bravu pe Vitan, dupa cea cu semafor de la parcare Mall. E o fabrica de paine in zona aia, te iei dupa miros :-S.

Daca vii din partea cealalta, respectiv Muncii / Alba Iulia), e aproximativ in prelungirea Bd. Burebista (biserica Sf Treime Dudesti care e in constructie acum), pe colt e o spalatorie auto (daca nu ma insel), iar pe partea cealalta e o cladire in constructie cu un banner mare pe ea.

Brailita e o strada care trece din Vitan in Dudesti. Prima pe dreapta dupa pompieri cand mergi dinspre Mihai Bravu intersectie cu Vitan spre Mall (stratie tramvai 19- Zizin) sau a doua pe stanga daca mergi dinspre mall spre Mihai Bravu pe Vitan, dupa cea cu semafor de la parcare Mall. E o fabrica de paine in zona aia, te iei dupa miros :).

Daca vii din partea cealalta, respectiv Muncii / Alba Iulia), e aproximativ in prelungirea Bd. Burebista (biserica Sf Treime Dudesti care e in constructie acum), pe colt e o spalatorie auto (daca nu ma insel), iar pe partea cealalta e o cladire in constructie cu un banner mare pe ea.

Salut,

Da, s-a mutat, de la vechea locatie, traversezi Calea Dudesti si mergi spre Zizin, spre Vitan, la vreo 200m pe partea stanga vei vedea o casa cu peretele vopsit si o bicicleta pe ea.

Adresa este: Str. Unitatii - Brailita nr. 52, sector 3

Pe harta velo pusa la dispozitie de veloteca ai si localizare mai precisa HartaVelo

Multumesc la amandoi :-S

Guest am44

bebe din dorobanti nu refuza pe nimeni, indiferent de bicicleta "calarita" ! de fapt, ca sa fiu corect, nu a refuzat pe nimeni atat timp cat am fost eu de fatza...merg destul de des, mai schimb cate ceva, mai fac un upgrade, mai centrez o roata, nu trec doua saptamani fara sa trec pe acolo. am vazut interventii inclusiv la bike dhs...acum, daca vreti un sfat sau daca vreti sa va gadile in persoana bicla (si se pricepe), cel mai bine este de mers dimineata, cand e omul odihnit si mai linistit...sincer, nici eu nu cred ca as rezista ore in sir cu tot felul de tipuri de oameni si probleme, unele inventate...btw, am fost tratat indiferent si de ion din crangasi, desi ii calc destul de des pragul, am cumparat de la el, ma stie deja...dar poate o fi tot stresul de vina.:((

Nea Mircea de la Olimpia? adica unde mai exact?

Man eu de 5 ani merg la BIKEXCS in babanovac sau mai nou in D-na Ghica cu orice bicla am fost mi-au rezolvat problema super profi si ieftin am vazut acolo la reparat inclusiv carboane intreaba de Alex sau de Sabin .

multa bafta

Cine din Bucuresti se pricepe la frane Hayes Stroker? Am fost la un service laudat pe aici dar au insistat ca problema era doar cu placutele desi pistoanele nu lucreaza cum trebuie.

un centraj adevarat stiti unde se poate face . Nu vreau sa ii fac reclama proasta lui ION de la crangasi dar baiatul este suptirel la bataia verticala lasa de dorit ,si tocmai aceasta bataie este toata dibacia . sanatate

un tip care se pricepe la centrat e nenea de la etaj de la magazinul de pe coltea;tip care am inteles ca in afara programului de acolo mai lucreaza si undeva pe soseaua giurgiului,nu stiu exact unde.

Daca tot e vorba de reclama, pentru centrat roti il recomand pe Relu : telefon 0720255178. Locuieste in spatele Bila - Titan. Pot arata oricui roti centrate din 2000 - 2002 la oricare din bicicletele mele, la o greutate a corpului meu de 85 kilograme.

un tip care se pricepe la centrat e nenea de la etaj de la magazinul de pe coltea

Esti sigur sigur ?

''se pricepe'' nu are ce cauta In vocabularul nostru atunci cand platim

Din pacate meseriasii care stiu Intr-adevar sa centreze sunt pa cale disparitie,toti 'centreaza' dar roata ramane mai mult sau mai pultin.......ovala:-J

ASA e BASSO dar sa sti ca in tineretea mea erau niste doctori in centraj si nu unul .Nu mai pomenesc de PAL BACSI -steaua [dumnezeu sa il odihneasca] faceau meserie . Dar asta e din pacate am facut de toate la biciclete dar centratul din pacate ba . Cica ar fi la stadionul lia manoliu un batranel mecanic la clubul olimpia care ar fi printre ultimi mohicani care face arta . Poate stie cineva de el ,ca sa nu ma duc LA POMUL LAUDAT CU SACUL SANATATE MULTA

Mie mi-a centrat nenea de la coltea(un tip cu burta la vreo 40 de ani) mai multe roti de la bicle diferite:mtb,treking,semicursa. cativa prieteni de ai mei au numai cauvinte de lauda despre el. si inafara lui am auzit si io despre acel nea mircea de la olimpia,dar nu stiu exact cum sa ajung la el.poate stie cineva si vrea sa impartasasca cu grupul.

[ATTACH=CONFIG]16820[/ATTACH]

Eu am facut niste roti la BikeXCS D-na Ghica este un tip acolo Mircea si au iesit ata!

ATENTIE cum s-a facut spitarea ca la carte, scrisul de pe butuc, cu scrisul de pe janta si cauciucul a fost asezat cu scrisul la valva (sa nu cauti valva) o adevarata arta.

PS: Cica la putini le iese sincronizarea cu butucul!

la doamna ghica la magazinul de biciclete langa ceasul electric pe strada aia lunga ,parca langa LUKOIL?

Dupa mine cei mai ok sunt cei din Baba Novac sau D-na Ghica au si pret ok si nici nu te refuza indiferent de bicla mie mi-au rezolvat orice problema la multe piese luate de acolo am avut manopera zero. Alex e mecanicul sau Mircix in ghica ambii sunt buni.

Haideti sa ne intelegem totusi putin . Sunt 2 tipuri de spitare si centraj. Una este ce spune domnul SELECTED care a facut si spitat niste roti noi [asa par din poza] si alta mancare de peste sunt niste roti m-ai vechi folosite lovite cu joc vertical care cer multa dibacie si m-ai trebuie folosit si batranul ciocan de lemn.

Stie careva un service de biciclete pe langa Brancoveanu (statia de metrou) ?

am stat un an pe stoian militaru. o iei pe oltenitei si mergi spre city mall pe ruta lui 11. cam 2 statii ai de mers si ajungi aproape de bikezone. sunt niste baieti foarte de treaba acolo. daca vrei sa mergi un pic mai mult, ajungi pe la bicishop dar s-au mutat de unde erau inainte, dar nu foarte departe. vezi pe siteurile lor unde au magazinele.

am stat un an pe stoian militaru. o iei pe oltenitei si mergi spre city mall pe ruta lui 11. cam 2 statii ai de mers si ajungi aproape de bikezone. sunt niste baieti foarte de treaba acolo. daca vrei sa mergi un pic mai mult, ajungi pe la bicishop dar s-au mutat de unde erau inainte, dar nu foarte departe. vezi pe siteurile lor unde au magazinele.

Multumesc Bogdan, o sa ma duc pe ei sa imi fac o revizie.

Unde este clubul Olimpia și cam care este programul când nea Mircea poate fi găsit?