Meridivs

Ateliere reparatii biciclete in Bucuresti

Recommended Posts

Cu programul la nea Mircea e mai greu, trebuie sa suni. Iti dau eu numarul de tel pe pm. De ajuns la Olimpia e simplu, e la 200 de metri de intrarea principala dela Lia Manoliu, aprox vizavi de MacDonalds. Atelierul e in spatele curtii, poti intreba la portar si te indruma.

Aveti cumva idee de un service/mecanic care "sa se bage" la o furca Headshock ?

M-ar interesa o revizie, am kit-ul de servisare (garnituri etc), iar procedura e explicata pas cu pas pe youtube (www.youtube.com/watch?v=V9kPnowFLnY ..etc).

Salut. Aveti idee de un strungar in Bucuresti? As avea nevoie de o refiletare la un QR de la trainer, nu mai intra axul in "piulita" de la capat decat 1-2mm, insuficient pentru a strange bine..

Multumesc

Salut!

Threadul este mai vechi dar il redeschid deoarece am nevoie de un sfat.

Sunt oleaca flotant in Bucuresti (student la medicina, deci oleaca mai mult) si toate ateliere unde ma duceam cu bicla pentru reparatii din Pitesti, din pacate s-au inchis. In general repar cam orice la bicla dar nu am timp sa ma bag si la furci, sesiune, invatat, stiti cum este.

Am un Fox F32 2009 si are nevoie destul de urgent de o revizie, ulei, semeringuri si bucse interne. Acum ca tot e vremea cam rea de iesit as vrea sa o duc la facut.

Problema este ca am auzit de un nea Bebe care ar fi mare mester la reparat furci, dar nu stiu unde sa-l gasesc. Sau daca imi recomandati pe altcineva orice propunere este binevenita. :)

Salut,

Lista aceea de service-uri mai este de actualitate? Ceva recomandări de service-uri decente la preț pentru reparații diverse?

Acum vreo saptamana am dat peste un magazin / service in Bucuresti, undeva pe str Popa Tatu (pe langa Radio Romania). Cred ca si reconditioneaza biciclete.

Am asistat salivand cand un client a plecat de acolo cu un Pegas Modern de la reconditionat, parca era scos din cutie.

Preturi (orientandu-ma dupa piese si accesorii) par decente...

Ze1aTpV.jpg

Am cumparat si eu ceva de la ei. Tipul de acolo (Mihai) e ok, se poate discuta cu el, recomand.

Am fost si eu cu bicicleta la DK Bike pentru prima data (proaspat reaterizat in Bucuresti) si am fost multumit de experienta. Bine, am avut de rezolvat chestii de baza, cabluri, camasi, ghidolina insa au fost rapizi si amabili iar preturile mi s-au parut decente, eu fiind obisnuit cu bikenet in Cluj (de care de asemenea am fost foarte multumit).

Mulțumesc! O să le încerc!

Că tot spunea cineva mai sus, am fost la service la Giant. Cei de acolo foarte amabili, nu e cel mai ieftin, dar e ok, treaba bună. Singurul „minus”, dacă pot zice așa, este că dacă nu ai bicicleta cumpărată de la ei, va trebui să aștepți (chiar zile). Biciclete de la ei au prioritate! Ceea ce e și normal până la urmă... Și, deci, minusul se poate transforma în plus. :)

Mai nou, am vazut ca Ion (DKBike) iti da o foaie cand lasi bicicleta la el la service.

Tare asta :). Or mai fi si altii care fac ceva similar, insa n-am avut ocazia sa vad.

Mai nou, am vazut ca Ion (DKBike) iti da o foaie cand lasi bicicleta la el la service.

Tare asta :). Or mai fi si altii care fac ceva similar, insa n-am avut ocazia sa vad.

da, am primit si eu respectiva foaie in pe care a notat preturile la ceea ce am cerut si avea printate pe verso diverse informatii. destul de normal dupa mine.

Era să întreb câți dinți are foaia respectivă....

• Upvote 8

Locația pentru "Ion din Crângași" a rămas tot Str. Petre Popovat nr. 47-49?

Vreau să duc un DHS pentru o revizie completă, mulțumesc.

P.S. Când lași bicicleta pentru revizie, primești o hârtie ceva în schimb?

nu mai e in Popovat. S-a mutat in blvd. Uverturii, intre benzinariile Mol Si Rompetrol, pe linia tranvaiului 41. Ce hartie vrei sa primesti? Ti-e frica ca-ti ia cineva piesa? :)

Baietii mai sus spun ca au primit o hartie cu preturile la ce au avut de schimbat si alte info. 

Mulțumesc pentru informație, presupun că te referi la DK Bike (Bulevardul Virtutii, Nr.46 Bis)? Că pe Uverturii nu trece 41. :D 

Legat de hârtie, dovada că ai lăsat bicicleta pentru service ca să o poți recupera. :)

Recomandati un service de care ati fost multumiti, care sa fie atenti, curati, etc, you name it, fie pentru mtb, fie pentru cursiera? Preferabil si furca si soc, in cazul mtb-ului. Mersi!