android2015

McKenzie Hill 800

Recommended Posts

Salutare! Intentionez sa achizitionez un Hill 800 si nu gasesc niciun review in aceasta privinta! Are/a avut cineva o asemenea bicicleta!?stiu eu...poate are cineva un prieten care are sau a avut bicicleta asta? Toate parerile sunt binevenite! Multumesc!

Arata cam asa?

velosiped-mckenzie-hill800--16922601.jpg

Daca da, eu te-as sfatui din inima sa nu arunci banii pe asa ceva.

Te rog sa ne spui de cati bani dispui si ce vrei sa faci cu bicicleta, poate reusim sa te ajutam.

• Upvote 7

Tulai, zici ca e facuta dintr-un rest de macara...

Nici nu poti sa zici ca are geometrie ca e trigonometrie curata.

• Upvote 5

Sunt mai multe "modele" pe olix, "olix.ro/oferte/q-mckenzie-hill-800", dar nici celelalte nu fac 1100-1200 cât se cere pe ele.

La noi, la CFR, era o vorba pe vremuri, cu referire la starea tehnica a vagoanelor de calatori: "are roti - circula!"

Super! Sunt mai multe modele. Cred ca i-a chinuit talentul rau de tot.

Dar macar franele pe disc, e ceva de capul lor?

Arata cam asa...

Pret 1000 lei. Vreau sa merg si prin padure cu ea dar si prin oras! Si inca o intrebare! Cum se masoara cadrul? Intreb asta pt ca cel de la care as vrea sa o cumpar nu stie sa-mi spuna marimea cadrului iar eu nu stiu nici ata, aceasta fiind prima mea bicicleta (dupa Pegasul din copilarie :) )

Multumesc !

Vreau sa ii spun cum si cum se masoara ca sa nu puna bicicleta la curier si cand ajunge la mine sa o refuz ca ar fi prea mica sau prea mare!

post-17842-0-00370900-1424513785_thumb.jpg

Se masoara de-a lungul tubului care contine tija de sa: din centrul butucului pedalier pana la intersectia cu tubul orizontal (marginea superioara):

spew17_1.jpg

Ce inaltime ai?

Bicicleta e rezonabila, daca e aproape noua sau bine intretinuta. Poate merita 700-800 de lei.

@@Traveller @@android2015

Atentie ca oferta de la Decathlon e fara frane pe disc.

E adevarat ca decat frane pe disc proaste mai bine frane clasice de buna calitate.

Ce frane pe disc are modelul din imagine?

Promax mecanice?!

Promax q3 hidraulice. In 1000 de lei... mai bine nu. 

@@Traveller M-am uitat pe olx la oferta. Pozele aratau a maneta mecanica sigur, probabil Promax. Am impresia ca sunt promax mecanice. Tu ce ai vazut?

Da sunt mecanice.

Bicicleta aia mckenzie e o gluma proasta. Manetele de schimbator o sa se strice rapid, iar franele si furca sunt dezastru. Bicicleta din Decathlon e mult mai decent echipata si costa mai putin. Si e si noua pe deasupra.

• Upvote 1

Buna ziua,

As vrea sa imi cumpar o bicicleta de oras si de parcuri, weekend uri si as fi dispus sa dau in jur de 15oo ron. Ce imi recomandati?

Un coleg imi ofera un mc kenzie 300 si zice sa i i fac un pret,, se merita ?

Ce sza imi iau la banii acestia ?

Am 1.83 cm si 103 kg.

Salut,

Nu am auzit până acum de firma acesta de biciclete.

Din ce am căutat pe net specificațiile pentru modelul 300, sunt foarte slabuțe, eu nu aș da mai mult de 200-250 lei pentru una sh.

Dar cel mai bine, menține întrebarea deschisă și poate primești și alte răspunsuri.

Numai bine!

Adrian