Recommended Posts

Moaama! Presupunand prin absurd ca nu ti-l ia niciun sibian in timp util, as putea sa-ti achit costul transportului si un butoi mic de bere? 8->

Adica pare sa fie de vreo 20" si sa accepte cuvete de 1-1/8", tija sa de 27.2mm si frana disc, nu ?

P'al meu cadru l-am crapat (de fraier ce-am fost) sub clema de la tija de sa :-<

Ioane, eu i-am trimis mesaj primul, dar daca ti-ai bulit cadrul, ma dau la o parte. Oricum 21 e mult pentru mine.

Cu cadrul tau ce faci? daca n-ai de gand sa-l tai pentru experimente, as experimenta eu ceva pe el.

Oricum, e p'aproape (-5mm top-tube, +10mm seat-tube) de XL-ul de la Focus Black Hills, presupunand ca respecta geometria Centurion Backfire cu care seamana bine.

Cu tija de sa.. asta e, nu poti sa le ai pe toate in viata, da' una ieftina imi permit si in perioada asta nefasta :P

@LTO: Cu al meu as fi experimentat sudura in argon, da' mai bine ti-l dau tie daca vrei sa faci altceva din el, ca in zona aia are sanse f. mici sa tina ca nou (greu spre imposibil de penetrat complet, semne de intrebare in lipsa de tratament termic), chiar daca nu e de importanta vitala pentru cadru (acu' merg prin oras cu tija de sa invelita in scotch de hartie sa stea fixa, am insa retineri si abtineri la offroad :P ).

La urma urmei, aluminiu pentru experimentat mai este.

Nu ramane decat sa asteptam... In caz ca iese cum vrem noi, am eu o tija mai grosuta, da nu stiu exact de cat. O masor si te anunt.

Moaama! Presupunand prin absurd ca nu ti-l ia niciun sibian in timp util, as putea sa-ti achit costul transportului si un butoi mic de bere? 8->

Adica pare sa fie de vreo 20" si sa accepte cuvete de 1-1/8", tija sa de 27.2mm si frana disc, nu ?

P'al meu cadru l-am crapat (de fraier ce-am fost) sub clema de la tija de sa :-<

Imi pare rau pt cadrul tau...

Asa cum te asteptai, s-a gasit nou proprietar in sibiu.

Multumesc

Problem solved :D

Sa-l calareasca sanatos !

Cum prietena mea mi-a facut cadou roti si frane noi, mi se pare corect sa le ofer pe cele vechi tot cadou.

Se ofera urmatoarele:

-roata spate- janta simpla-nu prea e descentrata. a fost reconstruita datorita butucului vechi care s-a spart. acum are butuc joytech. am mers cu roata asta cam 150km.

-roata fata - janta simpla- putin descentrata, unele spite au fost schimbate datorita faptului ca nu am putut sa o centrez din cauza "sudurii" dintre niplu si spita. butuc bun.

IMPORTANT! Nu sunt primul proprietar. Rotile au venit pe o bicicleta mtb rigida a carui trecut nu il stiu. Eu deja le-am calarit in jur de 150 km pe strazile bucurestiului intre scoala si casa si nu a pocnit nimic in ele deci cred ca mai au viata in ele. Sunt de 26".

Le ofer pentru ca nu o sa le mai folosesc niciodata mai mult ca sigur si daca incerc sa le vand nu cred ca le ia cineva.

Mai ofer si franele vechi. Sunt Point, model cantilever. sabotii au fost schimbati in primavara asta si au fost folositi cam 150km prin bucuresti. nu sunt cine-stie-ce. pe mine m-au cam tinut cu sufletul la gura uneori, dar eu am aproape 90kg. probabil o sa tina mai bine pentru o persoana mai usoara. mai trebuie mentionat ca sunt de plastic dar nu pare sa fie un aspect foarte urat chiar daca se stie ca plasticul flexeaza. manetele sunt tot din plastic. cine le ia, ar trebui sa isi mai procure si cabluri si camasi. astea le-am aruncat ca erau cam duse.

stiu ca pe aici toata lumea are xtr uri si nu mai stiu ce piese de zeci de milioane dar probabil e vreun amarat care are nevoie de asa ceva...

inca ceva. cine le vrea trebuie sa vina sa le ridice de la mine de acasa.

• Upvote 1

Cum prietena mea mi-a facut cadou roti si frane noi, mi se pare corect sa le ofer pe cele vechi tot cadou.

Asa prietena mai zic si eu. Sa le folosesti cu placere si s-ai multumesti prietenei.

Aditza, daca donezi oricui obiectele publicate, vreau eu pompa ptr furca. platesc transport, platesc tot. multam!

Cred ca e doar pentru Sibiu. Dar nu strica sa arunc si eu o vorba. M-ar interesa pipa si coarnele.

Lucian, facem un drum pana la Sibiu?

da... cineva are capul bagat foarte adanc undeva si mi-a sters postul de la marketplace pentru ca nu aveam 100 de posturi pe forum. acolo erau mai multe sanse sa il vada cineva. deci daca in urmatoarele zile( mai exact pana joi) nu ma contacteaza cineva, le arunc la gunoi. daca am ajuns sa fiu restrictionat in a ajuta pe cineva e clar ce comunitate e! sau mai bine zis de cine e condusa...

• Upvote 2

stiu asta! am citit regulamentul. ideea e ca nu fac bisnitarie,comert etc. vroiam sa fac o fapta buna si nu am fost lasat. asta m-a enervat pe mine.

Scriptul care a șters automat postările nu înțelege de faptă bună ;) Marketplace-ul e gândit limitat pentru vânzare, cumpărare sau schimb, lucru menționat în prima propoziție din regulament, și prin urmare guvernat de niște reguli stricte pentru acest gen de tranzacții. A fost o idee interesantă să dai mai mare vizibilitate donației postând un anunț acolo, însă în set-up-ul actual nu se potrivește.

Din păcate nici nu pare să fie un interes suficient pentru donații ca să se justifice o categorie separată. Apoi, Marketplace nu ar permite să definim reguli separate de acces (100+ zile, 100+ posturi) la anumite secțiuni și alte reguli mai relaxate la alte secțiuni necomerciale, ca să zic așa. Deci tot forumul rămâne cea mai bună opțiune.

Gizăs, apele sunt tulburi zilele astea.

Sau, putem să zicem că e apa albă văzută de obicei în Triunghiul Bermudelor...

Nu arunca alea, e păcat.

Și eu am donat acu' ceva vreme și pusesem întrebarea cum fac să pun cheștiile la marchetpleis.

Pîn-la urmă am postat aici și a fost ok. Carevrazică poți încerca și varianta asta...

p.s.: ce-ai pățit , e ilustrarea cea mai elocventă a zicerii: "nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită" >:)

• Upvote 1

Adică nu poți face pe toată lumea fericită, sau nici o soluție nu acoperă toate nevoile posibile, sau pentru orice regulă există și excepții, etc. Era de așteptat să nu fie o soluție perfectă, nici nu e realist sau pragmatic să creadă cineva că o asemenea soluție poate exista.

asta e mesajul care l-am primit pe privat

" salut,

din pacate esti in situatia de a nu putea posta anunturi in MP.

vezi regulament: http://www.ciclism.r...nt-marketplace/

trebuie sa ajungi la 100 de postari.

pana atunci iti voi sterge anunturile. (te rog sa nu insisti)"

acest mesaj l-am primit dupa 1 sau 2 zile de la postarea mea pe marketplace. ma indoiesc ca a fost sters automat de sistem. se vede clar ca e vorba de un moderator nazi.

On topic. am reusit deja sa dau franele pe alt forum, deci mai sunt doar rotile.

Cred ca e doar pentru Sibiu. Dar nu strica sa arunc si eu o vorba. M-ar interesa pipa si coarnele.

Donatia e pt orice membru, nu se limiteaza la sibiu

Am notat pipa si coarnele.

Aditza, daca donezi oricui obiectele publicate, vreau eu pompa ptr furca. platesc transport, platesc tot. multam!

Imi pare rau, pompa va pleca la userul care m-a contactat primul (in data de 16)

Sper pe maine sa se gaseasca doritori pt toate

Are cineva de "aruncat" o pipa care sa aiba lungimea 75-90mm si rise intre 14 si 20 de grade? Dau o bere, un vin fiert, gogosari acri, o alta pipa ceva mai lunga -la alegere, ca prin magazine am tot cautat, dar n-am gasit nimic. Chiar daca apare ca fiiind pe stoc, n-am gasit niciunde.