Recommended Posts

Donez un ciclo CateEye Velo 8, folosit un sezon. Prezintă o mică zgârietură de la ultima căzătură luată cu Acidul (ploaie torențială+big apple = evident, poc! :P

Restul componentelor din cutie sunt noi, fiindcă de fel am avut două velo8 - una a fost dată cu bicla - în fine, care-l vrea contact me, PM aici sau pe mess. Valabil doar la bucalete - sorry guys - @};-

Așa arată

Imagine postată

Mulțumesc, acestea fiind spuse și primind un ciclo nou, îl ofer pe cel vechi.

Mai exact, este vorba de un Sigma 506 cu toate accesoriile. Problema la el este că se resetează când ți-e lumea mai dragă. îl ofer cu gândul că poate cineva are nevoie de suport sau de vreo componentă din el sau știe ce are și poate să-l repare. Starea vizuală este bunicică, l-am folosit din aprilie până prin septembrie când a început să mă supere. Nici nu i-am dat folia pe de ecran...

Imagine postată

Ciclocomputerul o să plece mâine la cosmin77kos

Imagine postată

Donez si eu aceasta pereche de pantofi, Nalini marimea 46, eu port 45 si mi s-au potrivit f bine, placutele sunt deja f uzate si trebue schimbate. Sunt din R.M. asa ca cine le vrea va trebui sasi plateasca transportul...

Mai am cate ceva de donat dar trebue sa le fac poze si o sa le postez mai tarziu

Am 2 angrenaje Shimano pe patrat(brat 170mm) si un schimbator fata Altus (schimbatorul functioneaza).

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

In caz ca intereseaza pe cineva, sunt intr-un second de aici din Cugir niste papuci Shimano SPD cu tot cu placute, marime 40 (cred ca vin ok pt. cineva care poarta 39), sunt de vanzare cu 10 lei, daca e cineva interesat ii pot lua eu si dona, ca nu-i o avere. Nu par a fi rupti (trebuie sa ma uit mai atent la ei).

Mai am si cate ceva maruntisuri pe acasa (niste manete shimano 3*6, modelul asta http://ecx.images-amazon.com/images/I/31MCJ09WNYL._SL500_AA300_.jpg, care stau degeaba, si cred ca mai am cate ceva, o sa ma mai uit).

Daca e cineva interesat, ID-ul meu de messenger e obycugir.

O seara faina,

Andrei

In caz ca intereseaza pe cineva, sunt intr-un second de aici din Cugir niste papuci Shimano SPD cu tot cu placute, marime 40 (cred ca vin ok pt. cineva care poarta 39), sunt de vanzare cu 10 lei, daca e cineva interesat ii pot lua eu si dona, ca nu-i o avere. Nu par a fi rupti (trebuie sa ma uit mai atent la ei).

Mai am si cate ceva maruntisuri pe acasa (niste manete shimano 3*6, modelul asta http://ecx.images-am...L500_AA300_.jpg, care stau degeaba, si cred ca mai am cate ceva, o sa ma mai uit).

Daca e cineva interesat, ID-ul meu de messenger e obycugir.

O seara faina,

Andrei

O initiativa de toata lauda. Sanatate maxima.

Am 2 angrenaje Shimano pe patrat(brat 170mm) si un schimbator fata Altus (schimbatorul functioneaza).

Ii multumesc lui Silviu pentru donatie. Piesele sunt bune si functionale.

Aveți biciclete de dăruit și/sau ceva timp pentru o faptă bună? Putem ajuta niște comunități sărace să aibă primele lor biciclete și să-i învățăm să le întrețină. Inițiativa e a celor de la Habitat for Humanity care au un program internațional destul de vast. Dacă vrea cineva date de contact ca să contribuie, dați de știre. Eu pun la punct o biclă și le-o dau cu mare drag.

Citez din mesajul ce mi-a parvenit:

"...in aceste comunitati bicicleta este mai mult decat un hobby, o distractie, devine o unealta pentru a-si castiga painea, pentru ca este pentru multi singura sansa de a calatori in sat pana la scoala, magazin, alte rude si in viitor in alte sate unde-si pot gasi de munca, de subzistenta.

Este foarte important si am vazut ca unii dintre cei mai mari au primit sau si-au cumparat patine cu rotile/role second hand, de pe la targurile unde parintii vand ceaunele din aluminiu.

Cred ca 10 biciclete pentru copii ar fi un inceput bun. Si cei care le doneaza pot stabili criteriile: varsta, rezultate invatatura, premiu pentru ceva (sport, muzica, desen etc), nevoie, implicare copil si/sau familie in viata comunitatii etc. Poate 1 - 2 baieti de 14 - 16 ani din comunitate vor invata sa intretina, repare bicicleta, putem in ziua donatiei sa demontam impreuna si sa remontam o bicicleta, sa facem un workshop, inclusiv cu reparare pana/montare cauciuc, ungere butuc, lant, centrare roata samd. Asta poate deveni o meserie in comunitate. Sunt si adulti care stiu sa mearga pe bicicleta, femei si barbati, dar nu au bani sa-si cumpere una si nici nu vor avea vreodata. Ar fi grozav sa mergem 1 zi acolo si sa ducem biciclete!"

• Upvote 2

Cine are nevoie de o apărătoare pentru cadru, să-mi lase un mesaj ;)

Imagine postată

Daca ii fac trebuinta cuiva, donez pedale Wellgo C27, sunt ok, am rupt un colt dintr-una intr-o piatra, dar altfel merg bine.

Imagine postată

daca nu s-a bagat nimeni la pedalele tale, le iau eu.

Donez un schimbator fata Shimano C050 SIS, a functionat si functioneaza foarte bine. Desi pe el scrie top swing, merge pe dual pull.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/UXkwKfIKscqtL8jYrgolIGVVnQnRtzmg6Fjh0Zfxt3Y?feat=directlink

De asemenea donez si o pereche de schimbatoare integrate Shimano ST M570 3x9, cu o problema la schimbatorul de foi de la 2->3, urca de la foaia mijlocie la foaia mare cind vrea el.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/wbj7_eg0ntvtJteXJFGOXWVVnQnRtzmg6Fjh0Zfxt3Y?feat=directlink

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Mai aveti angrenajele shimano? Daca nu le-ati donat inca, mi le puteti da mie. Multumesc anticipat

Imagine postată

Donez si eu aceasta pereche de pantofi, Nalini marimea 46, eu port 45 si mi s-au potrivit f bine, placutele sunt deja f uzate si trebue schimbate. Sunt din R.M. asa ca cine le vrea va trebui sasi plateasca transportul...

Mai am cate ceva de donat dar trebue sa le fac poze si o sa le postez mai tarziu

Cam ce lungme are brantul?

Daca nu ai donat inca pantofii nalini, as fi eu interesat de ei.Multumesc anticipat.

Donez o şa Sportourer Dragon care a suferit un mic accidet şi are o muşamaua ruptă în zona indicată cu roşu în poză. Din păcate, în momentul de faţă nu pot pune o poză reală cu ea, revin pe seară.

Imagine postată

ma inscriu eu, sa vad cum ma inteleg cu ea. daca o sa ma inteleg bine, o sa o donez la randul meu pe cea pe care o am acum pe bicla. Daca nu, o donez pe asta mai departe :)