Recommended Posts

salut.

vreau sa scap de niste chestii din cutia cu scule. e vorba de 2 discuri de 160 promax, un deraior de foi shimano FD-TY10(tragere de sus), o foaie sr suntour 42t folosita 1km maxim, o floare pentru furca.

de mentionat este ca deraiorul nu e compatibil cu maneta secventiala(trepte) si este pentru foaie de 42t

discurile sunt deocamdata rezervate lui freetools, pana imi spune daca le vrea sau nu.

vin maine in bucuresti. in seara asta vreau sa stiu daca sa le iau dupa mine sau nu. altfel mai raman 10 ani in aceeasi cutie :P

poza deraior 1

poza deraior 2

poza disc 1

poza disc 2

poza foaie

poza floare  - noua. am cumparat-o pentru capac

M-am plictisit, deci:

1. Cadru + furcă de semicursieră Peugeot

Detalii: cadrul nu se află în cea mai bună stare, dar poate fi recondiționat sau poate lua viață de oraș unde nu este important aspectul.Prezintă urme de rugină. Are diverse lovituri, problema principală este la gâtul furcii (vezi poza 2). Nu știu din ce sunt țevile, dar sigur sunt destul de calitative, comparativ cu KTM-ul următor, cadrul Peugeot + furcă este mai ușor decât cel KTM care nu are furcă. Vine împreuna cu manetele de schimbătoare, Simpex, cuvetarie.

Dimensiuni: head tube - 16 cm, top tube - 56 cm, down tube - 62 cm, seat tube - 60 cm.

kqm.JPG

n6ey.jpg

zni.JPG

vlf.JPG

kld4.jpg

Se ridică doar de la domiciliul meu!

2. Cadru KTM 

Detalii: greu :). Prezintă urme de rugină. Dotări: ax angrenaj ce nu am reușit să-l scot, antifurt Trelock. Țevi 25 CrMo 4.

Dimensiuni: head tube = 11.6 cm, top tube - 58 cm, down tube - 63 cm, seat tube - 53 cm.

z5eg.jpg

bj05.JPG

69wl.jpg

Se ridică doar de la domiciliul meu!

3. Tijă șa Bike Positive 

Dimensiune: 31.6mm, lungime 25.5 cm. Foarte zgâriată.

6dv.JPG

4. Ghidon cursieră

Dimensiune: 41 cm. Stare bunicică.

qrrb.jpg

5. Pipă Custom

Dimensiune: 9 cm. Stare bună.

rsbl.jpg

6. Foaie Shimano 42 dinți

Stare: destul de uzată.

txqg.th.jpg

7. Schimbător față Shimano

Stare: funcțional. Probleme: lipsă șurubului din partea posterioara, folosit un șurub normal dar netăiat, șuruburile de reglaj fin sunt distruse.

Dimensiune: nu scrie, dar cred că este de 25.6mm.

1hx2.jpg

8. Leviere Shimano L142

Detalii: neindexate.

yfz9.jpg

9. Pedale SP 250

Detalii: trebuie unse :)

4t3g.JPG

Îmi rezerv dreptul de a refuza anumite persoane dacă consider că sunt bișnițari.

Pipa, cadrul Peugeot și pedalele rezervate pentru luc1an.

• Upvote 1

Ce faci nene, renunti la proiect ? :(

Nu, am păstrat un cadru, dar din lipsă de altceva m-am decis să fac curățenie și să mai vând/dau lucrurile ce oricum stau degeaba. :)

Au rămas: 2,3,4,6,7,8

pentru cadrul Peugeot de la Pandy, caut o tija de sa 25.6 , de tip vechi, daca va incurcati de ea, va scap bucuros.

verific diseara, am cateva tije vechi

Habar nu am cum sa pun poze...

Donez chestiile din pozele din urmatorul link:

https://plus.google.com/photos/105314981068090222924/albums/5922249607236038897?banner=pwa

Majoritatea provin de pe bicla mea, varianta originala...

Ce e de mentionat: Furca a fost folosita din octombrie pana in martie (adica mai deloc).

discurile de frana au cam 500 km.

Etrierul tot asa

Maneta de schimbator de foi (tre sa o gasesc si pe aia de pinioane) este pentru 8 pinioane

Grupul de 8 pinioane nu cred ca are 200 km..

Grupul de 9 are cam 2000 km.

Ghidonul si pipa nu merg decat impreuna ca sunt "subtiri"

Manetele de frana nu au fost folosite nicio secunda, au venit pe un Rockrider 5.1 al sotiei.

Butucii sunt centerlock, acu am vazut ca lipsesc inelele de prindere dar 99,99% le am acasa.

Spitele si niplurile, habar nu am daca mai pot fi folosite..

Farurile sunt de la acelasi RR 5.2. De ce 2? habar nu am da' asa a venit...cu unu in fata si altul in spate..

Mansoanele au fost pe bicla mea, recunosc, sunt murdare, da' mi-a fost nitel lene sa le spal in baie mai ales ca prezenta operatiune de donare se face sub auspiciile "sa nu mai prind in balcon porcariile alea!"

singura chestie..sa nu ma puneti sa trimit ca nu stiu cum se face, sa nu ma puneti sa vin dracu stie unde ca n-am cum.

Am job in centru..ne vedem si vi le pun in brate.

Pe scurt: Furca o vreti amandoi. Ia intelegeti-va intre voi (inteleg ca Mac are o alta furca de donat) si ziceti-mi ce ati hotarat!

Pentru butuci, tre sa asteptati pana vineri (maine nu-s in buc) ca sa aduc si inelele de la centerlock..

Furca tot a lui LtO o sa fie. O vroiam doar temporar ca s-o bag pe a mea in service. :p

O sa ridice MaC toate piesele, o sa-si ia ce are nevoie si restul o sa mi le trimita mie.

Multumesc mult amandurora.

CristiC, poti sa iei tu antifurtul.

As dori eu ghidonul ala ... Mac, daca le iei tu, da 1 buzz ...

pentru cadrul Peugeot de la Pandy, caut o tija de sa 25.6 , de tip vechi, daca va incurcati de ea, va scap bucuros.

verific diseara, am cateva tije vechi

M-am uitat acum pe poze - sunt 27.2 si 26.x, deci nu-ti sunt bune.

Am facut comanda la niste pedale spd dar inca nu au ajuns si cred ca nici nu vor ajunge iar daca nu ies macar 1 zi cu bicla ~X(

Caut niste pedale cu imprumut, cele mai ieftine de plastic.

pt weekendul asta. daca aveti drum in zona timuri noi/parcul tineretului e perfect.

Ma uit io acasa ce am, sigur e macar o pereche metalica, daca nu si altele. Stau in Tineretului, ajung acasa pe la 6 jumate diseara, dar pe la 7 si ceva posibil sa plec la un concert de jazz. Daca nu in seara asta, atunci maine dimineata.