Recommended Posts

Donez:

- 2 x Speed King 2.1 pe sarma, uzate cam ~50%. Pe offroad faceam pene cam des, pentru oras/forestier ar trebui sa fie bune.

- 2 x Bontrager Jones 2.0 pe sarma, uzate ~50%. Profil special pentru noroi, dar nu exceleaza in conditii umede. Decente pentru offroad.

Nu trimit in afara Bucurestiului. Va rog sa ma contactati pe PM daca sunteti interesati. Pot fi ridicate din zona Plaza Romania.

Inca e valabila oferta.

Am facut comanda la niste pedale spd dar inca nu au ajuns si cred ca nici nu vor ajunge iar daca nu ies macar 1 zi cu bicla ~X(

Caut niste pedale cu imprumut, cele mai ieftine de plastic.

pt weekendul asta. daca aveti drum in zona timuri noi/parcul tineretului e perfect.

revin, caut din nou.

pedalele noi s-au rupt ~X(  dupa 2 ture. acum astept decizia de la garantie.

Ms frumos de cadru Dnl. Pandi ( in calitatea Dnl Catalin care s-a prezentat sa si-l ridice de la tine)

Ns cum parea la prima vedere... dar crede-ma ca acum e super incantat:)) m-a sunat de vreo 5 ori pe ziua de azi ca sa imi spuna de ce piese a mai vazut pe net... si ce sa aleaga...

P.S. L-am cantarit... 3250g cu tot cu monobloc si antifurtul ala de pe spate:P

Eu când am zis că e greu...nu mă credea nimeni :)

Legat de anunț, a rămas doar foaia...

• Upvote 1

Pentru ca se apropie sarbatorile ,

Daca ai pana in 18 ani ( in ideea in care daca ai peste , ai drept de muca :D no offence ), esti membru ciclism.ro , nu ai astâmpar dar ai un cadru ,chef sa te dai cu o fixa prin oras cu prudenta desigur , iti pot pune la dispozitie urmatoarele componente pentru a-ti putea duce proiectul spre finalizare :

* Lant KMC Z410 Alb fara conector , lungime 122cm (desfacut) + pinion fix 18T.
Lantul este demontat cu presa, nitul nu este scos total se poate prinde la loc si-i dai bice .

IMG_8809_cr.jpg

IMG_8800_cr.jpg

* O pereche de pedale cu retrape din plastic si curele din nylon negre.

IMG_8806_cr.jpg

IMG_8803_cr.jpg

* Ghidon drept ~54cm lungime si prindere de 25.4 mm cu manere din cauciuc si clesti frana Tektro RL570.

IMG_8792_cr.jpg

* Foaie (Chainring) SSP/Fixie pe negru 48T, BCD 144  .

IMG_8812_cr.jpg

* O pereche de Michelin Dynamic 700x28c semi-slick, negre, noi , zero km (poza de referinta).

TI401B67.jpg

* O Anvelopa Continental GatorSkin 700 x 28c noua, zero km (poza de referinta).

TF-GatorSkin-3.jpg

Componentele sunt absolut noi nerulate, iar legat de provenienta toate (mai putin gatorskinul) au venit pe o bicicleta achizitionata recent si din motive pur estetice au fost / sunt in curs de inlocuire. Exista acte .

Livrare in Bucureti (Universitate, Parcare Casa Poporului, Ateneu, Dr.Taberei, Carfur/Auchan Militari), stabilim de comun acord , nu uita buletinul  :D

sa auzim de bine,

• Upvote 4

m-as inscrie eu la unele dar am depasit virsta :)) ar merge totusi un cadou de ziua mea ca vine acusica :)))

• Upvote 1

ah scuze @@luc1an sa nu mi-o iei in nume de rau. nu vreau sa fac valuri pe aici ,noi astia mai "batrani" ne descurcam cumva dar sunt o gramada de adolescenti cu bani de scos "gagica" la film si atat care poate chiar nu-si permit sa faca o schema un skid avand buget limitat ...so , ma adresez exclusiv lor  :D

sper doar ca la inscrierea pe forum sa nu existe vreo limita minima de varsta impusa de peste 18 ani, ca asta ar suna a bataie de joc din partea mea , cei doritori putand doar sa priveasca din afara :P dar din ce stiu nu este cazul ...

cu respect, si La multi ani ! anticipat :)

LE: @ cei interesati ,rog scrieti aici pentru a exista o transparenta .ms

@@marius186 ,sunt ale tale.

lasa-mi te rog frumos pe PM un numar de telefon , te caut in cursul zilei de maine si stabilim unde si cand ne putem vedea sa ti le predau.

Inteleg ca tai de pe lista pe langa ghidonul cu frane si garorskinul si perechea de Michelin ? sa stiu ce mai ramane .ms

Scuze @@purix , sunt intr-o situatie delicata pentru ca trebuie sa refuz oferta .Au fost la vanzare si foaia si restul componentelor ceva zile dupa care , m-am gandit ca mai repede m-as bucura stiind ca altcineva cu buget limitat ( segmentul "tinta" fiind adolescentul fara drept de munca ) se foloseste de aceste componente .

sper sa nu fie cu suparare , departe de mine gandul de a face valuri  .Cu respect ,

LE : ms de intelegere

• Upvote 3

Nici o probleme, am intrebat doar :)

Spor!

• Upvote 1

o actualizare ,

au plecat : Gatorskin'ul +  1 buc michelin si ghidonul cu mansoane si (mai sus din viteza am spus clesti) manerele de frana Tektro RL570 .

Din perechea de michelin a mai ramas o bucata + restul componentelor.

sa le folosesti sanatos @@marius186 , grija mare pe unde rulezi.

Ofer cui are nevoie cateva tricouri marimea S folosite de mine.

Prefer sa fiu contactat prin mesaj privat sau la tel 0743338878.

0d1g.jpg

Da, deci donez 2 jante Araya vp-20, 26x1.50, 36 de gauri, simple. Una este in stare buna, nu este descentrata, cealalata  are o lovitura pe lateralul ei. 500 de grame fiecare.

Nu le trimit in afara Bucurestiului.

0723834319.

Dau si un disc de frana Shimano rt-53 centerlock de 160 mm. usor indoit.

Salut.Are cineva schimbator spate pt 7 pinioane si un lant,vreau sa refac bicla veche sa o dau sotiei.sau de ce nu,o bicla de dama care va prisoseste ori doriti sa o faceti cadou.sotia are 1.68cm.sunt din jud Vaslui.rog sunati-ma la 0768695355 ,Alin.stima.

Ca tot veni vorba de cereri.... 2 juguri de furca double crown cu tot cu head tube-ul dintre ele gasesc si eu? Asta in ideea ca asa ceva nu prea doneaza lumea ca nu ai ce face cu el...
Sau un cadru de cursiera sau ceva 28.... Rupt, stramb, indoit... Nu conteaza... Ma intereseaza spatele cadrului.... Bucatile dintre seat tube si butucul rotii spate, dar sa fie fier....

Multumesc anticipat

Edited by a_mic
Rog fara exprimari de tip "chat/mirc"

Donez sapca ciclism Shimano-Skil. Se ridica din zona 13 septembrie, sau maine de la protest, sau duminica la start/finish Prima Evadare

RnAqC2H.jpg