Recommended Posts

Curierul costa 20 de lei, la banii astia gasesti set fata-spate cu tot cu prinderi

Donez pipa Scott 120 mm, prindere ghidon 25.4, stare buna. Valabil pt Bucuresti

Se poate lua din zona Izvor intre 8:30 - 16:30

IMG_0643.JPG

Nu cred, ar trebui incercat, dar diferenta este destul de mare intre 26 si 25.4

Daca are careva o roata (sau janta) 29er sau mai mare de donat (de preferat spate) . Nu va fi folosita(proiect scolar) la o bicicleta asa ca poate fi in orice stare.

Multam!

Donez 2 stopuri cu element reflectorizant. Functioneaza cu 2 baterii AAA (incluse). Au un singur mod - aprins continuu.

Ma gasiti la 0723348217

3hiP9U3.jpg

Cheers

• Upvote 3

Daca are cineva o pereche de pantofi pentru sosea, pe care nu-i mai foloseste, masura 42.5-43, m-ar interesa pe mine :).

Am de donat niste frane cantilever Shimano, numai bune pt cineva ce vrea un ciclocros sau o bicla de oras mai veche :) Daca le vrea cineva ,astept PM. Nu am suruburi la ele si 2 saboti

LE: Le-am dat :)

Hristos a-nviat!

Salutare tuturor. Intrucat Sarbatorile de Paste de indeamna sa fim mai buni, mai impacati, mi-a venit o idee:

Intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat, intentionez sa donez bicicleta din imagini, unui copil care doreste, dar nu are cum obtine.

Am spus ca este vorba despre o donatie, nu pentru completarea / upgradarea colectiei existente!

Pe scurt: este o bicicleta First Bike de 26", cumparata prin februarie 2010. In acesti cinci ani, singurele chestii schimbate (acum aprox 1 luna) au fost anvelopele si camerele, plus saua (am pus una pentru fund mai mare)...se vede in imagini. Anvelopele erau din acelea cu crampoane pentru offroad, i-am pus lise, pentru asfalt.

Per ansamblu, este o bicicleta grea... probabil cum foarte multi cunosc "brandul"... nu va asteptati la performante nu stiu de care.

Necesita unele reglaje (fane, schimbatoare). Desi nici ochiometric si nici in mers, rotile nu mi se par a fi descentrate, aud ca atinge pe undeva, probabil ca la frane.

Primul lucru pe care l-as face, i-as schimba roata din spate cu totul (40-50 de lei in piata o roata completa fara pretentii, fara anvelope) sau doar butucul. Mi se pare ca are un joc... poate mi se pare doar, desi nu il simt in mers.

Ca sa adaug o povestire. Stiu ca putini ma vor crede si nu am cum dovedi... Ieri, ca sa scoatem caloriile acumulate la masa de Paste, eu si cu fiica mea, am facut doua ture (20 km + 30 km), eu - 1,88 m 105 kg calare pe asta, iar fiica mea pe o pliabila. S-a comportat neasteptat de bine. Niste mici probleme la schimbarea vitezelor, de asta am spus ca trebuie reglaje.

Iata fieratania...

gxeUisg.jpga1GV7Qn.jpgmmhin8Q.jpg25qZlaN.jpgKnnhjIc.jpgWXLl1E9.jpg

• Upvote 2

Multumesc moderatorului ca a mutat mesajul unde trebuie.

Ca sa adaug, voi posta acest mesaj si pe alte site-uri / forumuri, asa ca nu pot promite ca o va obtine cineva de aici.

Multumesc pentru intelegere...

Bicicleta s-a dat... deci postarea nu mai este valabila...

Sa fie primit!

Salutare tuturor, apelez la voi in speranta ca cineva are de donat o bicicleta pentru un copil de 5-6 ani, ma adresez in special celor din Bucuresti, dar daca se gaseste ceva si in afara Bucurestiului, poate gasim o modalitate de a intra in posesia ei.

Multumesc.

Am o caseta (slx) si un lant (xtr) de 10 viteze de donat. Nu erau uzate incat sa nu poate fi folosite, nu sarea lantul pe pinioane, etc. Poate le vrea cineva.

Am o caseta (slx) si un lant (xtr) de 10 viteze de donat

Bogdaprostele, masa si dansu la @@purix (ginere) acasa :)

Salutare. Am cateva piese ramase prin garaj si stau degeaba de ceva vreme.

1. Șa Selle Bassano, putin ciupita in lateral

11150516_1003118409718064_16184947922956

11205586_1003119719717933_55594716045632

2. Șa neagra luata de pe un BTwin. 

11150882_1003118503051388_40519916776120

3. Maneta Shimano ST-EF 65 pt 8 viteze:

11218625_1003121453051093_71095618867805

11145195_1003118536384718_50038352795307

4. Schimbator pinioane Shimano Alivio. Posibil sa aiba patina putin stramba. L-am schimbat la o cazatura si urechea era indoita rau. De asta cred ca si schimbatorul este usor afectat.

11203135_1003121093051129_16051447890158

10423774_1003121253051113_22003344825171

Se pot ridica din Militari zona Apusului, dupa ora 17.30.

Scuze pentru postarea cam lunga :)

• Upvote 1

Dau un ciclocomputer vechi, Crivit, ce zace in cutie de vara trecuta. Are un buton nefunctional, cel de selectare a functiilor, aratand astfel doar viteza de deplasare; poate fi folosit ca ceas de ghidon (are iluminare), pt un citybike sau bicla de munca cred ca e suficient. E fara fir, vine cu senzorul si magnetul de spita, asta in cazul in care, printr-o minune, un arhanghel in va readuce in starea optima de functionalitate.

As dori eu ciclocomputerul daca se poate. Am un Ventura IV care a mers in trecut pe un MTB si acum l-am mutat pe un trekking. Nu mai functioneaza deloc, am incercat mai multe variante dar nu au fost cu folos. Functioneaza ceasul, dar nu inregistreaza miscarea rotii. Am incercat si cu alt senzor, insa tot degeaba