Recommended Posts

donez Neuzer Matrix.De precizat ca bicla este intr-o stare nu ft buna,desi relativ functionala.O donez pt ca nu am timp de ea si deocamdata nici nu am unde sa o mai tin.Pt detalii,aici sau PM.Merci,Nicu

poti sa pui te rog o poza cu ea?

ai preferinte ce sa faca viitorul posesor cu ea?

Eu as dori-o pentru dezmembrare in vederea crearii unui cruiser (am nevoie de roti transmisie si frane) dar daca ezista doritori sa o pastreze intreaga cedez locul:P

Multumesc!

Mihai

Pt. Nicu (nicuvasile2008):

Am trimis mesaj. Dacă mai e, te rog frumos!

Îmi trebuie întreagă, de reparat mă descurc.

Mulţumesc!

cpke... daca o iei... sper ca nu o valorifici ci o restaurezi/repari si o pastrezi sa te dai cu ea... daca da eu ma tin de cuvant (postul anterior) si ma retrag din ecuatie!

Nu te retrage (încă), pt. că nu am răspunsul de la Nicu.

Îţi trimit într-un mesaj ceea ce i-am scris. Asta apropo de vînzare...

Nu te retrage (încă), pt. că nu am răspunsul de la Nicu.

Îţi trimit într-un mesaj ceea ce i-am scris. Asta apropo de vînzare...

Cum ai spus si tu.. eu am raspuns primul... dar mi-am `rezervat` dorinta de a renunta la bicicleta in favoarea cuiva care o doreste intreaga, sa se foloseasca de ea, asta pentru ca nici pe mine nu m-a incanta toate povestea cu dezmembrat... cu toate ca `redau viata` bicicletei sub o alta forma... parca altceva e cand o tii in `viata`!

Sunt un om de cuvant (cel putin asa imi place sa cred) asa ca eu o sa zic pass de data asta!

Imi retrag cererea :D

Sa o stapanesti sanatos si s-auzim numai de bine!!

Sarbatori fericite in continuare :rolleyes:

Of, ce mă mai fac de rîs cu insistenţele mele!

Mulţumesc!

Oricum, Nicu hotărăşte cui o dă...

Sărbători fericite!

da nu te faci deloc de ras:| Doamne fereste... 

A nu se intelege ceva gresit din toata povestea!

Puteam f bine sa insist in continuare.. o luam.. luam rotile si-ti donam cadru si restu... dar nu mai are farmec bicicleta:P +de asta am specificat ca ma retrag pt un eventual doritor pt ea intreaga!!

Eu m-am tirat la o tura prin cartierul minunat, sa dau jos sarmalele si friptura!!

Salutare!

scuze pt intarziere,am fost la tura.Deci,eu o dau,fiecare face ce vrea cu ea,e treaba lui.Bicla se poate vedea (si lua) din cartierul Tineretului.0722 453 751,nr de tel

eu am folosit-o ca si bitza de oras,a trecut pe la tata,care nu a folosit-o,deci necesita ceva reparatii...Nush daca se poate valorifica (adica vinde),decat dupa ce se mai "retuseaza" un pic.

bicla este deja "data" .Ms pt interes

Cum ai spus si tu.. eu am raspuns primul... dar mi-am `rezervat` dorinta de a renunta la bicicleta in favoarea cuiva care o doreste intreaga, sa se foloseasca de ea, asta pentru ca nici pe mine nu m-a incanta toate povestea cu dezmembrat... cu toate ca `redau viata` bicicletei sub o alta forma... parca altceva e cand o tii in `viata`!

Sunt un om de cuvant (cel putin asa imi place sa cred) asa ca eu o sa zic pass de data asta!

Imi retrag cererea :D

Sa o stapanesti sanatos si s-auzim numai de bine!!

Sarbatori fericite in continuare :rolleyes:

Omule,jos palaria in fata ta!esti un om "cu coloana veretebrala"!Respect!

Multe mulţumiri "nicuvasile2008" şi "(!8Y_M" !!

Acu' o deşfac pîn'o fac... Şi, pînă la urmă, poate îmi vine mintea la cap şi o ţin întreagă, să nu mai repar pe la prieteni cu piese de la a mea...

Oricum, dacă vă răzgîndiţi, nu arunc nimic!

Dupa ce ne-am cautat prin jumatete de bucuresti:)) (eu sunt vinovat... in ciuda faptului ca stau de 24 de ani in bucuresti tot nu stiu sa ma descurc cum trebuie) ne-am si gasit... si setul de manete schimbatoare+frane a ajuns la mine:)

Multzam fain cpke si multumim nicuvasile2008

Ajutati un biet sarman:))

Am si eu nevoie de 2 juguri de furca... ma gandesc ca poate careva are vreo furca bulita sau a avut si a pastrat jugurile... fac cinste...

Precizez ca nu conteaza dimensiunile... dar mi-ar fi si mai de ajutor daca intre juguri ar exista si teava filetata de intra in cadru (pe care stau cuvetele)

Prin ''juguri" cred te referi la pistoanele furcii, partea superioara cu tot cu gat. De la o furca cu suspensie, nu?

Am eu 2 furci vechi, da-mi pm dacă te interesează.

Caut in continuare!!!

A fost o mica neintelegere la mijloc si din pacate Dl` purix nu ma poate ajuta cu ce are... nu e ce trebuie:P

deci.. up... juguri de furca....

juguri.jpg

L.E. Poza este doar cu titlu informativ si nu e relevanta (cele din pzoa sunt juguri de suzuki bandit)

Buna seara!

Am o maaare rugaminte la voi...

Daca aveti pe acasa o caseta cu pinioane pe filet, in orice stare, nu ma intereseaza cum arata dar sa aibe daca se poate, toate bilutele si pastilele alea de la clichet cu sarma aia ce le tine unite pe butuc, l-as vrea eu. Defapt, ma intereseaza mai mult bilutele si clichetul cu sarma aia.

Multumesc anticipat !

Multumesc prietenilor si colegilor de pe forum care mi-au trimis o cutie cu donatii. Multumesc si curierului care a venit direct la atelier si m-a ajutat sa descarc cutia, ca singur n-as fi reusit!

SI ca sa vedeti cat sunt de pârâcios am sa-i dau de gol.

In primul rand Puterfixer si Vera care s-au ocupat de strangerea donatiilor, ambalare si expediere. Apoi Mac si Addrian si cred ca mai sunt si altii dar nu mai stiu exact cine-s.

Am primit o multime de lucruri utile, as putea sa-mi deschid o consignatie cu ele.

Vezi că din alea 3 căști, 2 cu roșu (Bell și Bontrager) sunt aproape noi, pe când cealaltă e folosită aproape doi ani. Nu cred că polistirenul mai e în stare atât de bună să protejeze în caz de accident, deci n-aș recomanda să o poarte nimeni. Dar o poți folosi drept demonstrație pentru vreun încăpățânat care nu vrea și pace - pune-o pe-un par și arde-i cu sete niște cozi de lopată.

• Upvote 1