ovidiu

2015.05.10 - Prima evadare

Recommended Posts

Multi saltimbanci si printre moderatori... si se vrea forum serios :D

pinkbike, tu pe langa faptul ca esti moderator, pari si mistocar. poate data viitoare mergi sa faci stand-up la inscrieri ;)

Sponsorul meu nu imi permite sa fiu vazut la mai putin de 200m de o bicicleta Merida. Imi scade reputatia. ;)

• Upvote 3

Pe mine m-a impresionat povestea, deh, sunt mai sentimental.

Mda, poveste adevarata de PE :)

Mi-a placut, il inteleg perfect pe nenea si anticipez senzatiile dumisale ;) 

Noroc că guagăl mai are și cache.
Și că există și un soft numit w3capture, care păstrează ca pdf (cu linkuri cu tot)...

Poate @@theli ne dă mai multe amănunte despre amenințări... ;)

deci nu putem citi articolul?

A mers acum

Edited by preda_0

Ba da.
Faci click pe cuvântul cache din postarea anterioară ;)

Cazul a fost inchis si rezolvat :) Mai jos este pozitia organizatorului.

Numai bine!

" Legat de discutiile aparute la una din categoriile de copii vrem sa clarificam putin sa nu mai apara interpretari si injurii.

Fetita a abandonat la km15 iar tatal a continuat sa parcurga tot traseul. Pentru ca a avut cipul la picior rezultatele au fost printate ca atare si a fost strigat pe podium. Cand au fost anuntati ca fiind castigatori fetita s-a bucurat iar parintele a fost cumva luat de val si nu a stiut cum sa reactioneze. Ajunsi acasa si citind regulamentul ne-au scris si ne-au rugat sa rectificam clasamentul cerandu-si scuze si explicand situatia.

Intre timp s-a discutat si cu familia careia i se cuvine locul 3 si s-a aplanat/clarificat conflictul caci pana la urma avem toti acelasi hobby si nimeni nu a fost rau intentionat."

Dar voua vi se normal ca, fie si insotiti de un parinte, copii sub 10 ani sa se intreaca pe o distanta de 50 km pe un traseu care e cum este?

Faptul ca numarul de locuri e nelimitat l-ati mai pomenit undeva?

Trevizes, traseul are putin peste 55km. Este optiunea ta daca vrei sa faci traseul cu sotia, copilul, nepotul sau un prieten.

Numarul de locuri NU este nelimitat.

p.s. deja ma intreb pe ce criterii sunt alesi moderatorii pe acest forum. nu o lua personal.

mersi.

• Upvote 1

Si eu ma intreb daca ai inteles intrebarea. Mai poti sa dai un exemplu de family bike race cu categoria " + copil 4-8 ani"? Pe distanta de 55+ km, cum bine zici.

Aici gasesti rezultatele de la Prima Evadare 2015

Daca nu te descurci cu site-ul, it pun mai jos lista

Loc Timp        Nume                                             Categorie        Nr. concurs   Echipa/Club Tara

1     06:25:55 Dragos Brinza / Mihai                     Familie 4-8ani 4040 / 4041   ROro.png

2     06:50:10 Eduard Oprea / Tudor                    Familie 4-8ani 4050 / 4051   ROro.png

3     07:18:46 Vlad Posea / Silvia                          Familie 4-8ani 4082 / 4083   ROro.png

4     07:20:35 Snejana Kostadinoda / Rostislav    Familie 4-8ani 4002 / 4003   BGbg.png

5     07:41:40 Sorin Costea / Andy                        Familie 4-8ani 4056 / 4057   ROro.png

6     07:58:53 Gabriel caragata / Vlad-Gabriel      Familie 4-8ani 4110 / 4111   ROro.png

7     08:08:41 Viorel Miu / Dragos                         Familie 4-8ani 4092 / 4093   ROro.png

8     08:19:42 Catalin costea / Raluca                   Familie 4-8ani 4024 / 4025   ROro.png

9     08:20:46 Adrian Sterea / Darius                    Familie 4-8ani 4118 / 4119   ROro.png

10   08:46:20 Arthur Cristea-Nanu / Marco Luca  Familie 4-8ani 4116 / 4117   ROro.png

p.s. s-a copiat cam dubios lista

Edited by Traveller
rearanjare in pagina

Nu inteleg ce legatura are intrebarea

Dar voua vi se normal ca, fie si insotiti de un parinte, copii sub 10 ani sa se intreaca pe o distanta de 50 km pe un traseu care e cum este?

cu afirmatia

cumva luat de val

LE: care era , de fapt, in dezbatere aici.

De fapt nu inteleg cat de mare a fost valul.

Cred ca Trevizes se referea la faptul ca nu mai exista o alta cursa de MTB cu categorie family + copil 4-8 ani :P

O întrebare. 

Ambii participanți la Family au cip?

Dacă răspunsul este da, atunci cum "au fost anunțați câștigători"? Dacă fetița nu a trecut linia de sosire... 

Bănuiesc că softul de cronometrare "știe" că timpii lui 4040 /4041 (de exemplu) trebuie să fie foarte apropiați... Și dacă 4041 nu are timp, automat e DSQ pe motivul "copilul NU A TERMINAT cursa"

• Upvote 1

Aaa... inteleg. Pai la Prima Evadare se primesc de doi ani zeci de mail-uri, mesaje private pe facebook sa se faca categorie unchi + nepot... si asa a luat nastere categoria familie extinsa. Partea misto este ca dupa atatea presiuni... la cursa au luat parte doar 4 echipe.

Sau tata... :)

Cati ani ai puisor?

Sapse. Si tati unde e?

Pai burtosu' a abandonat la palat la ghica. Sa oprit la bere la "5 Mminute".

• Upvote 2

Aaa... inteleg. Pai la Prima Evadare se primesc de doi ani zeci de mail-uri, mesaje private pe facebook sa se faca categorie unghi + nepot... si asa a luat nastere categoria familie extinsa. Partea misto este ca dupa atatea presiuni... la cursa au luat parte doar 4 echipe.

Asta nu raspunde intrebarii lui mac.

Asteptam, in continuare.

Cred ca Trevizes se referea la faptul ca nu mai exista o alta cursa de MTB cu categorie family + copil 4-8 ani

Daca veneam cu bunica de 80 care era problema? Am vazut una care s-a aruncat cu parasuta, recent, la 100

@@crk

Nici o legatura.

N-am nici o intentie sa dezbat indivizi adulti care au dat in mintea copiilor. E treaba lor.

Citind acum povestile cu copii mi s-a parut straniu, tot acum m-am uitat pe pagina de regulament si inscrieri si am vazut ca organizatorii au avut asa ceva in vedere: 4-8 ani.

Eu la 14 ani faceam ture de 60-80 km pe sosele, dar la 14 ... patrusprezece

Nici eu nu ii inteleg, Asta nu inseamna ca nu exista.

Pentru lamuriri tehnice apelati cu incredere la adresa de contact info [at] nomadmultisport.ro

Sunt cam pe minus cu timpul liber.

Numai bine :)

M-am uitat la conc de la zimbraria bucsani, grupa mica in 2013 pentru cei care implineau in acel an 8 anisori, traseu scurt de 17 km.

Eh, e clar, e vorba de un proiect mai profund, daca la 4 ani neimpliniti faci 55 de km prin noroaie, in 20 de ani Bucurestii vor da noul tricou galben din TDF.

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.