LuluMOB

Tur de Iaşi - 2008

Recommended Posts

(...Semnele civilizaţiei...)

Din judeţean intrăm în naţional

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Ieşim iar în DJ

Imagine postată

Imagine postată

Intrăm pe autostradă, spre stânga

Imagine postată

şi facem dreapta pe DN

Imagine postată

coborâm în viteză

Imagine postată

mai băgăm ceva glod

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Apoi iar viteză

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Iar ieşim la asfalt, facem dreapta

Imagine postată

După podeţ, stânga

Imagine postată

În dreapta o păşune ce va deveni cartier

Imagine postată

Intrăm iar pe traseul de anul trecut

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Zonă de viteză

Imagine postată

Imagine postată

Edited by LuluMOB

Izvorul

Imagine postată

Cantonul de la intersecţie: ţinem tot înainte

Imagine postată

Coborâm spre gară

Imagine postată

Edited by LuluMOB

Pfuuuu, pozele sunt asa de frumoase! Imi place mult lumina, ascutita si rece :cool: scoate frumos in evidenta culorile toamnei

ACEST FORMULAR VA FI COMPLETAT DE CATRE PARTICIPANT LA STARTUL COMPETITIEI, SAMBATA, 25 OCTOMBRIE 2008.

Concursul National de Maraton Cicilistic “TUR DE IASI 2008”

editia II-a, 25 octombrie 2008

organizator: Clubul de Turism si Ecologie TURISTOR Iasi

Data: 25.10.2008

FORMULAR DE INSCRIERE* nr.____ Numar de Concurs:¬¬____

*a se completa cu caractere mari

NUME ________________________________

PRENUME ___________________________

AFILIEREA (club/asociatie sportiva/liceu/scoala/neafiliat si oras): _______________________________

CATEGORIA (Under 23/Peste 23/Master/Elite/Super Fete): ____________________________

DATE DE CONTACT:

tel mobil/fix: __________________________________

e-mail: ______________________________________

YD Messenger:________________________________

DECLARATIE

Subsemnatul (a) ______________________________________________ nascut (a) la (zz.ll.aa) ___________________ in (localitatea/judet) _________________________________ parintii (tata) ____________________ (mama)______________________ domiciliat in (judet/localitate/str/nr/bl/ap) _____________________________________________________________________________

________________________________ avand BI/CI seria ____ nr. ______________ eliberat de Politia (emitent) _______________si CNP

DECLAR PE PROPRIA RASPUNDERE

-ca am peste 18 ani (in cazul persoanelor sub 18 ani, dar nu mai putin de 14 ani, atasati la Formularul de Inscriere Declaratia in format word.doc pe Propria Raspundere a parintilor de asumare a tuturor riscurilor, semnata de ambii parinti);

-ma oblig sa respect regulile de circulatie;

-ca sunt sanatos si apt din punct de vedere fizic pentru efort fizic indelungat prin participarea la Concursul National de Maraton Ciclistic “TUR DE IASI 2008” editia a II-a ce se desfasoara azi, 25.10.2008 in imprejurimile municipiului Iasi;

-ca NU ma aflu sub influenta bauturilor alcoolice si/sau a stupefiantelor;

-ca mi s-a adus la cunostinta si sunt intrutotul de accord cu Regulamentul Concursului National de Maraton Ciclistic “TUR DE IASI 2008” editia a II-a;

-ca am achitat taxa de participare in valoare de 10 RON;

-ca am completat corect si complet Formularul de Inscriere al Concursului National de Maraton Ciclistic “TUR DE IASI 2008” editia a II-a si atasat Declaratia in format word.doc pe Propria Raspundere a parintilor de asumare a tuturor riscurilor semnata de ambii parinti (daca este cazul);

-ca am casca de protectie, iar bicicleta tip MTB (mountain bike) este in buna stare tehnica;

-ca respect intocmai indicatiile arbitrilor de traseu, arbitrii fiind persoanele abilitate sa intrerupa competitia in cazul in care este incalcat Regulamentul Concursului;

-ca sunt de accord ca arbitrul de traseu poate descalifica automat participantul la concurs in cazul in care acesta incalca Regulamentul Concursului (ex. se abate de la traseu si nu reintra inapoi prin locul cel mai apropiat prin care a iesit accidental sau voit, pentru comportamentul nepoliticos la adresa Organizatorilor si/sau a participantilor la competitie etc);

-ca nu voi arunca in perimetrul de desfasurare a Concursului nici un tip de deseu fiindu-mi adus la cunostinta ca in cazul nerespectarii acestei conditii sunt pasibil cu descalificarea din Competitie fara drept de apel (si fara a mai primi contravaloarea taxei de participare);

-ca ma voi manifesta intr-un mod decent pe toata perioada de desfasurare a Concursului fara a-i stanjeni pe ceilalti participant si/sau Organizatorii;

-ca nu voi apela la nici o alta forma/mijloc de deplasare in perimetrul de desfasurare a Concursului (aiuto, moto, ATV etc);

- ca am citit integral Regulamentul Concursului;

-ca nu am nici o pretentie fata de Organizatori in a folosi imaginile foto si video realizate in timpul Concursului in care sunt surprins cu angajamentul ferm al Organizatorilor ca nu vor folosi aceste imagini in alte scopuri decat Promovarea Concursului, implicit al activitatilor Clubului de Turism si Ecologie TURISTOR Iasi, Sponsorilor, mass-media scrisa si video, la elaborarea Afiselor, Diplomelor si pentru alte materiale informative dedicate activitatilor de cicloturism,

DREPT PENTRU CARE SEMNEZ, azi 25 octombrie 2008

Semnatura:

(Valeriu Cernei)

ACEASTA DECLARATIE VA FI REDACTATA IN FORMAT WORD.DOC SI PRINTATA DE CATRE PARTICIPANTII CU VARSTE CUPRINSE INTRE 14-18 ANI. vA FI ADUSA COMPLETATA SI SEMNATA DE AMBII PARINTI SI ATASATA FORMULARULUI DE INSCRIERE.

DECLARATIE PE PROPRIE RASPUNDERE

De asumarea tuturor riscurilor a parintilor pentru copii participanti la Concursul National de Maraton Ciclistic “TUR DE IASI 2008” avand varsta cuprinsa intre 14 si 18 ani.

Subsemnatii (numele si prenumele mamei)………………………….…………………………………… avand nr de telefon …………………………………..(pt confirmarea celor declarate) seria si nr. BI/CI ……………………………………………….. CNP …………………………………………………....si/sau (numele si prenumele tatei) …………………………………………..…avand nr de telefon …………………………………… (pt confirmarea celor declarate) seria si nr. BI/CI …………………………. CNP……………………………………………………ACCEPTAM participarea fiului/fiicei noastre (numele si prenumele) ………………………………………………… seria si nr. CI/BI…………………………….. CNP ……………………………………………. in varsta de …… ani la Concursul National de Maraton Ciclistic “TUR DE IASI 2008” asumandu-ne TOATE RISCURILE care decurg din acesta, si nu emitem pretentii ulterioare fata de Organizatori, drept pentru care semnam.

Semnaturile

Mama: Tata:

Tutore legal (daca este cazul)

Data:

(Valeriu Cernei)

Traseul văzut cu Google Earth.

(Off-topic: ar trebui acceptate şi fişiere kml sau kmz ca ataşamente)

• Upvote 1

vin cu completare la Lulu .. pentru cei care nu stiu sa converteasca kml ( fisier google earth) si vor gdb pentru garmin il am.

track gps

Sus la releu la casute

...

camping 5 ron

Acest 'sus la releu' apare pe harta turistica afisata de Lulu? Unde il gasesc pe Google Earth? Si cum se ajunge acolo? Mersi anticipat!

Releul e pe platoul de pe Bucium, la iesirea din Iasi spre Vaslui. Se vede cam de peste tot din oras, nu ai cum sa nu-l gasesti.

Unde stau 'fetitele' la ia-ma nene .:D

Cred ca de asta nu are voie Muti la Iasi.Stie fata lui ce 'fetitzi' stau pe Bucium.Iar vine cu ciumperci acasa.;)

Coordonatele pe G.E. pentru căsuţele de la releu:

Lat. 47° 5'16.69"N

Long. 27°38'54.80"E

Muti poate nu vine că n-are frâne...

Edited by LuluMOB

Lu' ,erai bun de un Anton Lupan in cautare de Pierre Vaillant si a goeletei L'Esperance.;) Eu ziceam sa merg ca Martin Stricland.:D

PS Nu are frane si nu se poate opri la start.

Nu stiu altii cum sunt dar eu... tocmai mi-am luat o zi libera si POT SA VIN LA IAAAAAASI!

Daca va intalniti sambata dimineata sa plecati pe biciclete din Iasi pana la locul de start si ma luati si pe mine... lasati o vorba si pe forum. Va multumesc!

Ne vedem la start... si la sosire :D

picura usurel pe la noi dar sigur nu va fi noroiul de anul trecut. Se poate sta si cu cortul dar nu prea e indicat .. cred ca se lasa cu frig rau. Dar locuri la padure de campat gasesti.

Sambata dimineata pleaca care cum poate spre start . Dar acolo ne vom vedea cu totii.

Golanule ,tu ai facut vodoo ca sa fie zeama.

Daaaa ce, tu nu o sa beneficiezi de acelasi tratament a la Techirghiol:D

crede-ma voi primul cu botul in noroi... de cateva zile ma tot supara o durere de spate... sper sa ma rezolv maine la NAMOL :D

Hai ca va astept cu nerabdare.. ( Mausica pentru tine am ceva special inainte de start-- e destul de goala ca am avut grija dar ... e destul sa te fac sa iubesti pe toti din jur :D )

Imagine postată

Doar asa sa nu mai ajung.. in rest e bine (adica vreau ca lantul de la gat sa fie de aur .. nu de bicla :P )

Ma, da frumosi sinteti ma; elitisti si boshorogi nu gluma.

P.S. Ma duc sa-mi desfac un Andechser Doppelbock. Apropo : cum stati cu "parurile" si cu "iestetica" pe craci, taranilori ? :P

Guest
This topic is now closed to further replies.