Sign in to follow this  
simi_id

Borseta MTB

Recommended Posts

Buna,

Ma uit sa cumpar o borseta pentru mtb dar nu stiu de care sa aleg, de care se prinde in spate, sau de care se prinde de cadru in mijloc ?

De care recomandati ? Ce dimensiune ?

Ma gandesc la cea din mijloc sa nu incomodeze la picioare, iar cea din spate, daca pui mai multe in ea, sa nu te incomodeze la controlul spatelui din cauza greutatii.

Merci

In primul rand depinde ce vrei sa cari. Eu am si o borseta mica de sa in care tin o camera si levierele, dar si una triunghiulara de cadru de la Deuter, in care tin pompa, portofel, lanterna...

http://www.veloteca.ro/borseta-cadru-deuter-front-triangle-bag

Ambele au prinderi cu scai. Nu recomand borseta de sa cu prindere in suruburi de tijele seii, mi se pare o complicatie.

@@Traveller

Am inteles, deci prindere cu scai.

Tot o camera ma gandesc sa tin, pompa, o lanterna, un kit de pana, cateva chei ... Ce dimensiune e recomandata cat sa nu incurce.

Si doi, ma mai uit si dupa o camera de filmat care sa o prind de cap, dar nu stiu unde sa caut cu tot cu echipament, etc ... ce am gasit sunt doar camere normale. M-am uitat si la GoPRO dar nu stiu cum se prind de cap ca mi se par foarte mari, eventual alternative, chiar si mai ieftine.

Cat de mare... decizi pe loc in magazin, faci test :).

La camere nu ma pricep, vezi ca sunt subiecte specifice pe forum.

@@simi_id

Eu am o cameră video cu 300 de lei din Selgros. Am primit împreună cu ea un suport pentru cască și unul pentru ghidon. Filmează decent, dar tremură imaginea când dau în gropi, iar sunetul e de proastă calitate. Dacă te interesează, pot să îți trimit pe privat niște mostre video.