akebono

Post Mount cadru fisurat

Recommended Posts

Eu n-am intalnit taiwanezi cu nume de Mathias, Schultz si Johan.

Mici şanse să întălneşti deoarece chinezii pentru pentru comunicare mai facilă cu ăştia din vest, adoptă nume englezeşti, nu germane.

;)

Trebuie să înţelegi că şi nemţii ca vânzători sunt la fel de ordinari şi poţi avea pretenţii doar dacă îţi vând un lucru făcut de ei.

Oarecum offtopic: La ultimă comandă de pe bikecomponents, un produs era trecut că se trimite între 2-7 zile. L-am comandat, plătit şi după 7 zile m-am trezit că mă anunţă că va întărzia trimiterea cu încă vreo 2 săptămâni (comanda totală era de peste 500 de euroi)... nici măcar un simplu "ne cerem scuze..." nu au putut sp zică...

După ce i-am luat la pulă a doua zi mi-au dat deja tracking-ul. :))

Sunt sigur că i-a durut în cur de pula ta, nu e ca și cum au stat cu produsul în stoc 7 zile numai ca să te țină pe jar.

În situații de astea îți fac shipping parțial (gratuit) dacă ceri.

N-am spus niciunde că era vorba de pula mea. ;))

Relevant la discuţie nu era că nu au putut livra un produs în timpul angajat, ci cum au gestionat situaţia.

i-am luat la pulă

Poate intelegem noi gresit. I-oi fi luat la a altuia.

I-am informat cu un ton ferm că în cazul în care nu remediază problema, a cărei vină le aparţine, în cel mai scurt timp, mă voi adresa autorităţilor (enumerate fiecare în parte, nu intru în detalii) deoarece ei nu au respectat contractul încheiat, folosindu-se în plus, în acest timp, de fondurile furnizate de mine fără a-mi oferi în schimb nimic, chiar mai mult de atăt, au încercat să prelungească termenul în care se puteau folosii de fondurile mele.

Ok aşa? :))

P.S. Sunt cetăţean european şi cunosc ce penisuri am la dispoziţie. Ce pula mea! ;))

• Upvote 1

P.S. Sunt cetăţean european şi cunosc ce penisuri am la dispoziţie. 

Citește pdf-ul atașat confirmării de comandă, caută ce înseamnă "non-binding contract", observă că nu-ți ia nimeni banii de pe card până nu ajunge coletul la curier... 

l.e. Doar pentru că ți s-a dat câștig de cauză (oarecum) nu înseamnă că aveai dreptate. E mai simplu pentru ei să nu-și bată capul și să evite conflictele.

Înseamnă că i-am "speriat" cu p...enisul.

Oh... acu mi-am dat seama că prin durerea în cur, tu ai vorbit literamente.

Am un cadru carbon fisurat de jur imprejur la furca spate partea stg intre pedalier si quickrelease, fix la mijloc.

Subiect de discutie: se poate face ceva?

2. Caut cadru aluminiu pt a monta Campa.

Daca nu gasesc merge si cu filet eng, pun alt angrenaj