Sign in to follow this  
dany86

Articole Ciclism.ro

Recommended Posts

Am si eu o intrebare, e o simpla curiozitate, nimic mai mult: interviurile astea care apar pe site cum se fac? Ajunge Ciclism.ro la Heinrich Haussler acasa, vorbeste cu el prin telefon, messenger sau cum? Repet, e o simpla curiozitate.

Daca nu ma-nseala memoria - aceasta intrebare a mai fost pusa - e indiscreta si riscanta si face parte de cees ce meamtul numeste "Berufsgeh ..."

Nu te-nseala, bade.

Ouch! Atunci imi cer scuze si retrag intrebarea, nu vreau sa imi pun pe cineva in cap. Ma apuc sa caut. Dar dati-mi macar un indiciu, intrebarea e in topicul de fata? :D

Gekados! Strikt geheim! :P

Da secretu'l stiu toti.

Articolele citeaza stiri care apar pe diverse canale.

Asta e.

Este un "offenes Geheimnis" cum trebuie interpretata formularea "interviu pentru ciclism.ro" ????

Eu zic să nu mai dezbateți atât. Întrebările sunt trimise pe mail-ul ciclistului sau al echipei și tot pe mail se primesc răspunsurile.

Simplu ca bună ziua!

Presupun ca nimeni n-a fost sau este atit de naiv sa creada ce ceea ce se numeste pe aici „interviu pentru ciclism.ro“ are pe departe ceva de a face cu un interviu clasic „face to face“ sau interviu prin telefon. O fi putin derutanta expresia „interviu“ - pentru unul sau altul – astia care “mergem pe jos si nu prea stim cu ce se maninca” ne amuzam. Sper ca diferenta intre un interviu clasic si o lista cu intrebari trimisa prin e-mail e cunoscuta. Raspunsurile se primesc via mail – de la manangementul ciclistului, respectiv secretariatul managementului (in functie de “calibrul” individului si a “echipei”).

Nu vreau sa critic autorul interview-ului pentru faptul ca n-a precizat cum “se naste” un astfel de interview  - daca clientela e multumita, pace sa fie si interviul interviu. Situatia este aproape similara cu "nasterea si provenienta" articolelor de pe acest forum (situatia s-a schimbat intre timp).

Celor care au chef sa puna intrebari mai amanuntite sau critice le recomand sa renunte fiindca probabilitatea de a fi declarati circotasi de administratori competenti, vigilenti si calificati e extrem de mare – cum se spune mai sus – simplu ca buna ziua.

P.S. Sint constient ca locul acestui raspuns ar fi la “nemultumiri” – prefer sa-l las pe aici fiindca nu sint nemultumit ci doar amuzat ;) .

• Upvote 2

Răspunsurile sunt primite pe e-mail sub formă de document sau înregistrare audio de la ofițerul de presă al echipei respective de cele mai multe ori. Există și unele echipe care preferă convorbirea telefonică, dar acestea sunt excepții.