Mikutzul

First MTB bike in ages - buget minim 2.500 maxim 10.000

Recommended Posts

FS are alta geometrie. Eu am avut si Grand Canyon 6.9 marimea L si era mai lunga cu aprox 5-6cm

Eu i-am mai scris si lui bogdanch ca acest criteriu e tampenie, dar cica ii e necesara pozitia cu bicla intre picioare la fiecare semafor. Deh, asa e cand omul vrea sa le invete pe toate de "pe net".
Daca unui om de 1.93 i s-ar potrivi M sau L oare pentru ce categorie de oameni au creat cei de Canyon marimea XL??

Eu i-am mai scris si lui bogdanch ca acest criteriu e tampenie, dar cica ii e necesara pozitia cu bicla intre picioare la fiecare semafor. Deh, asa e cand omul vrea sa le invete pe toate de "pe net".

Daca un om de 1.93 i s-ar potrivi M sau L oare pentru ce categorie de oameni au creat cei de Canyon marimea XL??

Ți-am ascultat sfatul și am rămas la mărimea 58. :)

LE: ascultați de cei care au experiența de partea lor. Au călărit mai multe biciclete la viața lor decât noi "virginii"...

Salut salut si iar salut.

Long time no write :).

M-am gandit sa vin cu detalii dupa aproape 3 saptamani.

Comanda a mers de minune. Precizie nemteasca ce sa zic. Am facut comanda joi sau vineri. Marti sau miercuri mi-au luat banii din cont. Joi mi-au zis ca au pregatit pachetul. Joi seara sau vineri diminetata mi-au trimis numarul UPS. Luni a ajuns pachetul. Btw foarte usor pachetul.

Din pacate din cuza unor motive de santate in familie nu am reusit sa dechid pachetul pana astazi.

ARATA FANASTIC!!! Va multumesc pentru ajutor! 

Este tanc frate.

Am asamblat-o fara mari probleme (doar vine cu o droaie de instructiuni.... german style).

Ca sa pot sa ma tin de promisiunea (si aici nu glumesc) si sa ne vedem pentru a face cinste cu o bere, am o singura mica probelma.

Bicicleta nu a venit cu PEDALE :))))))).

In spiritul rugamintilor fierbinti de pana acum (cum am mai zis sunt noob in domeniul asta), vin cu intrebarea:

Ce pedale imi recomandati si de unde sa le iau?

Multumesc 

PS: Revin cu poze maine dimineata (le am pe telefon)

Eu am wellgo mg1, de care sunt multumit.

Felicitari pt achizitie!