razvan4NBA

Proaspat ciclist, recomandare 1000$

Recommended Posts

salut tuturor ciclistilor!

Sunt de o luna in Londra si ma chinui sa ajung dintr-o parte in alta cu mijloacele de transport in comun care nu sunt deloc ieftine.

La inceput am vrut sa-mi cumpar o masina( la 1000 lire o honda civic din 99), dar apoi am aflat ca mai dau inca pe atat pe parcari(fara permis de parcare pentu o zona anume, te ajunge 10 lire pe ora).

La 10 masini in trafic exista o bicicleta si o motocicleta, dintre care majoritatea cursiere....

Am tot cautat sa cumpar de prin zona dar nu am gasit nimic convenabil, iar la second hand nu prea multe...

In mare, ma intereseaza ori noua ori sh o cursiera mai noua(fara schimbatoare pe cadru) cu o echipare decenta, de la 105 sau campy veloce in sus si cadru de cel putin 58 cm (L) pentru cei 1.96m ai mei.

Precizez ca nu am mai mers pe cursiera de cand eram mic si faceam liniute cu o ruseasca de vreo 15 kile :D deci as fi cam incepator.

Dupa cum am studiat piata noastra...mai repede mi-as lua o cursiera noua din state de pe ebay decat din tara noua, asta daca nu cumva veniti voi cu niste preturi apropiate .

M-am ocupat in trecut cu comenzi din state si pot comanda cam orice pana la masini. Acum nu stiu cat mai e vama la o cursiera din sua, dar se poate afla.

Caut o cursiera care sa nu ma cocoseze si sa imi dea dureri dupa cateva ore de pedalat.

Bottecchia si felt am auzit ca sunt recomandate pentru incepatori, si chiar au preturi bune si arata bine. Acum astept pareri si despre alte firme .

Am testat un TREK acum o saptamana, echipat de top, si era sa iau cativa pietoni in brate .

ON TOPIC:

http://cgi.ebay.com/08-BOTTECCHIA-BZ662-ROAD-RACING-BIKE-w-ULTEGRA_W0QQitemZ170269686971QQcmdZViewItem?hash=item170269686971&_trkparms=39:1|66:3|65:16|240:1308&_trksid=p3286.c0.m14

cum vi se pare oferta?

PS: de vanzare subaru impreza wrx 300 cai (Constanta)

Nu imi vine sa cred ca nu gasesti o cursiera intr-un oras atat de mare ca Londra. Eu te sfatuiesc sa mai cauti: bike shops london - Cãutare Google=

Bicicleta de pe ebay isi merita banii dar nu o trimite decat in USA:

Q. Can you ship outside of the United States?

A. No. As noted in the description of these bicycle, we have a strict agreement with Bottecchia.

Părerea mea e că se găsesc magazine căcălău prin UK, cu livrare moca pt. UK ! Cum poţi să zici că nu găseşti ? Evan's Cycles ? Smart Bike/Bike Smart ? Wiggle ? Multe nici nu livrează în RO, băga-mi-aş... :D

PS. Au băgat anunţuri audio acum ?? WTF

Edited by DSpider

merge so aduc prin cineva din state care sa mi-o trimita apoi in uk, si nu am gasit in londra ceva asemanator si in aceeasi bani, sa zic o curisera de pe ebay ma ajunge cu 100-150$ in plus cu totul.

deci in locul tau clar as lua trek-ul (full carbon, ultegra + dura-ace, si doar 350 de lire :eek:)