Sign in to follow this  
andrej

Nürnberg - Brasov tura de 1500km

Recommended Posts

Cine doreste sa se alature pe tura:

Nürnberg - Regensburg - Passau - Linz - Viena - Bratislava - Budapesta - Arad - Deva - Sibiu - Brasov - 1500km - plecare pe 1 Iulie - 12 iulie - tura dureaza aproximativ 12 zile

Pentru cei interesati cu adevarat o sa trimit detaliile pe privat.

Dupa ce am reusit in 2012 sa pedalam 2500 km, iar anul trecut am pedalat 5000 km, anu asta facem mini turica asta.

Multumesc.

Andrej

Cred ca am fi vrut toti sa vedem aici povestea turei, fie ea anuntata in prealabil sau nu. Am un dram de admiratie pentru toti cei care isi propun si transforma in realitate astfel de ture.

@@andrej

In completare la ceea ce ti-a spus @@Traveller, si eu ii admir pe cei care fac ture cu bicicleta, indiferent de traseul saul lungimea acestora.

In plus, am toata admiratia pentru cei care gasesc disponibilitatea necesara pentru a povesti acele ture aici pe forum [in sectiunea alaturata "Ture, Plimbari, Calatorii"].

Asadar, in masura in care este posibil, ar fi util pentru toata lumea sa scri [aici pe forum] povestea celor doua ture despre care ai vorbit in prima postare din acest topic.

Cat priveste detaliile turei pe care o propui, te rog expune-le aici si nu pe privat.

Ideea acestei sectiuni este de a oferi cat mai multe informatii despre o tura, nu de a facilita conversatiile private.

Astfel, avand in vedere cele de mai sus, cred ca ar fi util sa oferi unele detalii cum ar fi: buget, cazare [camping, pensiune, hotel, coach-surfing sau similar, wild-camping, etc], etapele pe care ai vrea sa le parcurgi zilnic, transport pana la Nurnberg si orice ti se pare interesant de discutat.

Multumesc pentru intelegere. 

• Upvote 1

@vargas

In primul rand, bine ai venit pe forum.

In al doilea rand, in sectiunea asta, cel putin detaliile principale ale propunerii de tura se discuta public, nu doar se face schimb de adrese de e-mail.

Scopul acestei sectiuni este de a aduna cat mai multe informatii despre o anumita tura, informatii care pot fi utile si altora, pentru turele viitoare.

Multumesc pentru intelegere.

• Upvote 1