florentzo

Echipa preferata

Recommended Posts

Indiferent de competitie (Giro, Le tour, Vuelta s.a.) care este echipa simpatizata de voi si de ce?

Edited by florentzo

TEAM CSC SAXO BANK

In primul rand ciclistul meu preferat alearga pt. echipa asta (Fabian Cancellara) iar in al doilea rand cred ca are lotul cel mai puternic din echipele care au concurat in TDF anul acesta.

Nu pot spune ca am o echipa preferata. Am avut o oarecare pasiune pentru Banesto, ca doar acolo era tatutzul Indurain. Apoi am crescut :D, au aparut scandalurile de dopaj si mi-au trecut momentele de "fanatism".;)

Acum parca sa zic ca simpatizez echipele franceze, par mai curate!

intradevar dupa povestile de dopaj e greu sa mai tii cu vreo echipa,in trecut tineam cu Telekom evident Ullrich dar pana si el favoritul meu dupa 11 ani a recunoscut ca a gustat din mierea fermecata,desigur echipele franceze au luat atitudine si dupa parerea mea sunt aproape curate,ca favorit din 2005 incoace Sylvain Chavanel

Eu nu am nici o echipa preferata, in primul rand ca nu cunosc nici una. Si chiar daca le-as cunoste pe toate tot nu mi-as alege nici una. Niciodata nu am fost suporter al vreunei echipe la nici un sport.

Nu prea imi plac sporturile de echipa, sunt cam individualist.

Nici ciclisti profesionisti nu cunosc in afara de Lance.

Mie imi place bicicleta si ciclismul in general, si toti ciclistii sunt egali pentru mine, indiferent pe ce bicicleta merg, ce performante au si ce beau sau mananca.

Pentru totty86steaua: Bettini s-a retras din ciclismul profesionist, spun asta cu tristete.

echipele se desfac si se refac azi cu viteza "veloce". Si oricum nu reprezinta neaparat o traditie, un oras, o istorie, reprezinta un producator ce vrea sa-si vinda produsele

Totusi:

Caisse D'Epargne (pentru ca merg pe pinarello), a doua optiune: CSC (rosu-alb-negru + cervelo si pentru)

era cat pe ce sa devin fan Gerolsteiner, dar s-a desfiintat :eek:

Stai ca o sa apara echipe ce reprezinta partide politice....votati Vadim:p

aia siguri se dopeaza ... medicamente!!! :)

. Poate peste putin timp culorile vor fi purtate de un roman.

Buhahaha...hai ma baieti, ce naiba. Moldovenii au deja traditie in Pro Tour. Noi nu ne vindem ciclistii pe doua parale. Si oricum suntem prea comozi.:))

Pe mine astana cu Lance si Contador si Liquigas cu Basso sunt cele mai bune pentru curse in etape. Sunt echipe organizat foarte foarte bine pentru acest tip de curse.

Pentru curse classic sigur CSC... dar este si Lampre cu Ballan si Cunego. dar probleama este ca Cunego vreau sa face curs in etape... pentru mine el este mai mult allergator de classice...

Guest jarmila33

Salutare la toata lumea, numele meu este Ionut, sunt din Iasi am 28 de ani, am descoperit de curand acest forum, nu am gasit o rubrica potrivita unde sa scriu acet prim post si lam scris aici.Bine v-am gasit pe toti

eu as merge pe Caisse D'epargne pentru zilele alea rare cand Valverde e de neoprit si, retrospectiv privind, eram innebunit dupa US Postal pentru modul in care reuseau sa se organizeze,fiecare stiind exact ce trebuie sa faca