Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

florentzo

Echipa preferata

Recommended Posts

eu as merge pe Caisse D'epargne pentru zilele alea rare cand Valverde e de neoprit si, retrospectiv privind, eram innebunit dupa US Postal pentru modul in care reuseau sa se organizeze,fiecare stiind exact ce trebuie sa faca

Echipa mea preferata este Renault-elf-Gitane.Cea cu Bernard Hinault.

Echipa mea preferata este Renault-elf-Gitane.Cea cu Bernard Hinault.

asta a fost preferata mea romaneasca.pentru atmosfera de ciclism care exista acolo,la subsolul complexului mazicon,cand se strangeau bicicletele si incepeau vorbele si pentru multe altele.

Am tinut intotdeauna cu Andreas Kloden,asadar Astana. Plus ca mai sunt Contador,Leipheimer,Zubeldia,Popovych,numai oameni de mari tururi.

De Lance nu zic nimic. >:-H

Astia de la Columbia mai imi plac pentru ca au destui tineri,in special Cavendish si Edvald Boasson Hagen.

Nu pot spune ca am o echipa preferata. Am avut o oarecare pasiune pentru Banesto, ca doar acolo era tatutzul Indurain. Apoi am crescut :D, au aparut scandalurile de dopaj si mi-au trecut momentele de "fanatism".:)

mare baiat Sorinescu asta domne :))

In etapele de munte parca mai am cate o echipa sau ciclist favorit m/

off-topic: In primul rand salutare tuturor, acesta este primul meu post pe acest forum. :(

On: Echipele mele preferate sunt Rabobank si Team Columbia, mi-e greu sa ma decid care imi place mai mult. Totusi, ca echipa imi place mai mult Rabobank, insa intre Menchov si Cavendish il prefer pe britanicul de la Team Columbia.

Echipele mele preferate sunt CSC - SaxoBank si Columbia, desi inclin mai mult spre SaxoBank si sunt fan Andy Schleck. =))

Echipa mea favorita a fost Discovery Chanel si acum este Astana fiindca il au pe Contador,Leiphaimer,Armstrong si Popovych.

Tin cu Team Saxo - Bank , dar nu prea imi place tactica lor de a se baza doar pe Turul Frantei si eventual pe clasicele nordice.

Guest davay

TEAM COLUMBIA si nu neaparat pt Cavendish ci pt faptul ca este o echipa unita,poate fi numita echipa(nu ca cei de la Astana unde apar mereu ,,dispute")

nu ca cei de la Astana unde apar mereu ,,dispute"

pana sa vina Lance la Astana nu era absolut nici o problema ... la Astana neintelegerile apar intre Lance si Contador pentru k amandoi doresc sa castige TdF 2009 ... in rest sunt cei mai buni prieteni :-bd>:)

Team Astana : Contador, Amstrong, Popovych si Leiphaimer o echipa foarte buna s-a vazut asta:D/

Pai...1) Astana pt ca acolo este Lance...Si Columbia Highroad--Cavendish..si Cofidis--am vazut ca mai spunea cineva erau in orce evadare acum in turul frantei09:)

Rock Racing . Nu exista certuri Shimano vs. Campa

Oscar Sevilla foloseste Record de 10

Tour Of Utah: Oscar Sevilla (Rock Racing) Doing Work On The Front, Photos | Cyclingnews.com

Iar Mancebo Dura-Ace de 10

Tour Of Utah: Francisco Mancebo Perez (Rock Racing) Managed To Hold On To..., Photos | Cyclingnews.com

Nici macar castile nu sunt la fel iar de cadru nu mai are rost sa zic nimic :-?

Rock Racing . Nu exista certuri Shimano vs. Campa

Oscar Sevilla foloseste Record de 10

Tour Of Utah: Oscar Sevilla (Rock Racing) Doing Work On The Front, Photos | Cyclingnews.com

Iar Mancebo Dura-Ace de 10

Tour Of Utah: Francisco Mancebo Perez (Rock Racing) Managed To Hold On To..., Photos | Cyclingnews.com

Nici macar castile nu sunt la fel iar de cadru nu mai are rost sa zic nimic :-?