Sign in to follow this  
flavinho

Diamant fan club

Recommended Posts

Vad ca nu e un topic cu aceasta marca incarcata de istorie asa ca o fac eu.

http://www.diamantrad.com/home.html

Sunt sigur ca multi, mai ales cei mai in varsta, isi aduc aminte nostalgici de adevaratele bijuterii car se vindeau si pe la noi inainte de '89 fiind fabricate la Chemnitz in fosta DDR.

SUNT 131 de ani in care au dat campioni mondiali, din pacate nu mai fac cursiere de cand au fost preluati de trek acestia avand exclusivitate in cadrul grupului pentru cursiera, au fost salvati la un momendat de faliment de Adam Opel, in timpul razboiului au fabricat motociclete etc. Gasiti o serie de detalii pe site-ul lor care arata foarte bine in opinia mea.

Eu am cumparat anul trecut un Diamant Zouma pentru ca am fost fascinat de echpare, full xt mai putin franele care sunt magura mt 2, in schimb tatal meu cand a vazut-o si-a amintit instant de renumele brandului, asta facandu-ma sa scotocesc pe net dupa detalii.

Dupa un an de cautari am reusit sa-i gasesc si sotiei una foarte aratoasa si bine echipata.

Sincer dat fiind faptul ca s-au vandut in trecut destul de multe si pe aici sper sa gasesc una vintage bine pastrata pentru a-mi satisface un moft.

Sunt curios sa vad cati posesori ami sunt pe aici