Sign in to follow this  
VladG

eBike MTB

Recommended Posts

Pe acesasta zona de aproximativ 1km am avut cea mai mare viteza maxima constanta, fara sa muncesc prea mult, adica fara sa ma ridic de pe sea. Oricum daca ma ridic de pe sea nu rezist mai mult de 30 de secunde.

https://www.google.ro/maps/dir/47.1722422,27.558089/47.1677587,27.5679122/@47.1694662,27.5645623,16.5z/data=!4m2!4m1!3e0

De obicei acolo unde se opreste traseul e semafor si nu am nici o sansa sa trec cu viteza maxima. De obicei o las incet si trec incet pe rosu sau urc pe trotuar.

Se poate vedea pe undeva daca acea portiune are inclinatie? Mi se pare ca e mai usor pe acest sens decat invers desi la ochi pare drept.

1 hour ago, Drysna said:

Ne poti spune cateva pareri despre ce ai experimentat pe partea de autonomie?

ciclist antrenat, traseu de maraton montan gen geiger: autonomie 50-60 km pe turbo, 90-100 pe eco cu motorul bosch cx si bateria de 500w. asta cu efort maxim din partea ciclistului, ca pe o bicicleta normala. viteza putin mai mare decat podiumul de la elite, dar nu cu mult... 

la trasee mai grele, pe care nu le-ai putea face pe o bicicleta normala, in 3-4h de pedalat se fac cam 40 km, consumul e intre 60% si 90% in fct de cat de mult ajuti motorul.

• Upvote 2

altu care stă cu genunchii la gură. :)) 
(aș fi zis "pedalează" dar nah...)

• Upvote 1

Cand am luat bicicleta electrica am incercat la recomandarea celor de la magazin sa merg cu seaua mai jos astfel incat sa fie mai "comod".

E un chin, dupa numai cativa km ma dureau genunchii. Am ridicat seaua asa cum e normal si totul e ok.