octav

Giro 2009

Recommended Posts

Merci Mausu:D

O alta noutate este ca o sa vina si maestrul Lance;)

:cry: In giro? Nu e el ,sau are niste prafuri de putut serioase:eek:

:D Nu e destul ca frantujii au nervi pe el.El vrea sa enerveze si macaronarii.

Poate in memoria unui vechi prieten....

Pe omul asta chiar toata lumea este "suparata"?

...oare nu sunt si invidiosi printre ei?

Poate vine si in "mica bucla" la anul si auzim ca romanii sunt suparati pe el :roll:

ca nu a venit mai devreme:p

@florentzo: eu nu sunt suparat, din contra el e idolul meu in ciclism ... nu ma intereseaza dak sa dopat sau nu, conteaza k nu l-au prins niciodata si cel mai mult conteaza ca a facut spectacol in TdF ...

@all: Lance vine in Giro sa il ajute pe Contador, iar in TdF Contador il va ajuta pe Lance :P asta va fi regula de echipa pe 2009, cel putin asa a spus Alberto acum 2 saptamani ;) ... acum totul depinde de cat mai poate Lance pentru k nu ar fi exclus sa castige Contador toate cele 3 mari tururi in acest an ;)

Go Go Go Astana !!!!

@all: Lance vine in Giro sa il ajute pe Contador, iar in TdF Contador il va ajuta pe Lance :) asta va fi regula de echipa pe 2009, cel putin asa a spus Alberto acum 2 saptamani ;) ... acum totul depinde de cat mai poate Lance pentru k nu ar fi exclus sa castige Contador toate cele 3 mari tururi in acest an ;)

Go Go Go Astana !!!!

esti informat gresit :)

Turul Italiei va incepe cu un contratimp de 21 de km in Venezia pe data de 9 mai. Un inceput interesant pentru Lance;)

Urmatoarea etapa va incepe in micutul Jesolo(ca sa vada tot romanu' venit la plaja la Lido di Jesolo) si avea avea ca punct terminus orasul Trieste.

Lance , Basso , Cunego , Sastre , Menchov . Ei o sa fie actorii principali!

va fi cel mai tare giro din istorie ;) cu cat mai multi cataratori buni cu atat va fi mai mult spectacol ;)

Cadel Evans si-a anuntat prezenta in Turul Italiei 2009.

"Consider ca suficient de matur pentru a face fata atat Giro cat si Le Tour."Corsa Rosa" este ce m-a lansat (in 2002) ; am purtat tricoul roz pentru o zi , lucru ce imi va ramane in inima pentru totdeauna" a declarat rutierul australian.

Etapa a-12-a va fi un contratimp de 61.5 km , etapa ce ii favorizeaza pe Lance si Cadel.

O sa avem parte de spectacol in al 100-lea Giro:)

Intr-adevar, nehotariti mai sunt si ciclistii ...si organizatorii astia ...ne strica stirile:D. Articolul a fost sters pentru a nu induce in eroare ;)

Nu cred pentru Sastre si Menchov dar cred ca ai uitat Gilberto Simoni care este competitiv vreodata pe giro d'Italia si Danilo Di Luca care pot sa fi o surpriza.

Pe mine rasa este intre Basso si Lance...

Tappa Avellino - Vesuvio este foarte interessant si eu stiu foarte bine toate drumurile (sunt de acolo)... este interessant pentru ca nu are o meter de campie.

Asta este altimetria de tappa...

Imagine postată

Si asta altimetrie de Vesuvio... de la Ercolano pe unde trece giro...

Imagine postată

Iata cotele oferite de bwin.com pentru castigatorul Turului Italiei:

Ivan Basso (ITA) 3.25

Lance Armstrong (USA) 4.00

Damiano Cunego (ITA) 8.00

Denis Menchov (RUS) 11.00

Danilo Di Luca (ITA) 11.00

Carlos Sastre (ESP) 15.00

Marzio Bruseghin (ITA) 15.00

Franco Pellizotti (ITA) 17.00

Gilberto Simoni (ITA) 17.00

Stefano Garzelli (ITA) 34.00

Andreas Kloeden (GER) 34.00

Vincenzo Nibali (ITA) 34.00

Christian Vande Velde (USA) 34.00

Tadej Valjavec (SLO) 67.00

Eu unul as paria pe Gilberto Simoni... mi se pare de departe cea mai avantajoasa cota :D

Iata cotele oferite de bwin.com pentru castigatorul Turului Italiei:

Ivan Basso (ITA) 3.25

Lance Armstrong (USA) 4.00

Damiano Cunego (ITA) 8.00

Denis Menchov (RUS) 11.00

Danilo Di Luca (ITA) 11.00

Carlos Sastre (ESP) 15.00

Marzio Bruseghin (ITA) 15.00

Franco Pellizotti (ITA) 17.00

Gilberto Simoni (ITA) 17.00

Stefano Garzelli (ITA) 34.00

Andreas Kloeden (GER) 34.00

Vincenzo Nibali (ITA) 34.00

Christian Vande Velde (USA) 34.00

Tadej Valjavec (SLO) 67.00

Eu unul as paria pe Gilberto Simoni... mi se pare de departe cea mai avantajoasa cota :D

Nu cred ca simoni are posibilitate de castiga. Pe mine basso si armstrong dar cred ca armstrong este mai mult interesat pentru tour de france... ;-) Di luca pot sa fi surprisa dar da ca basso este ok nu cred ca este match cu alti...di luca pot sa castiga sigur pe etapa cum simoni si toti. Nibali pot sa fi alceva surprisa...

Cunego pentru mine nu este pentru curse la etape... este petru classice

Nu cred ca simoni are posibilitate de castiga.

Nici eu sunt convins ca poate, dar am spus ca e cel mai rentabil pariu, din punct de vedere al pariorului. E cel mai rentabil, pentru ca eu zic ca are cel mai bun raport cota/risc. :)

De ce sa pariez o suma mare pe Lance si sa ma oftic ca nu castig, cand pot paria o suma mica pe Simoni si sa ma uit la Tur sperand intr-o surpriza? :D

Nici eu sunt convins ca poate, dar am spus ca e cel mai rentabil pariu, din punct de vedere al pariorului. E cel mai rentabil, pentru ca eu zic ca are cel mai bun raport cota/risc. :o

De ce sa pariez o suma mare pe Lance si sa ma oftic ca nu castig, cand pot paria o suma mica pe Simoni si sa ma uit la Tur sperand intr-o surpriza? ;)

Atuncia se pot sa paria o suma mica pentru nibali care este vitoar de ciclism italian care are acelasi occasie de simoni... ;-)

Scandalul este ca pana acuma campion italian nu are apel... si eu sunt sigur ca este pentru presenta de armstrong care a avut multi problemi cu Simeoni...

Zilele acestea, Yohan Bruynell a anuntat echipa Astanei pentru Giro 2009 ...

1. Lance Armstrong (USA):D

2. Jani Brajkovic (SLO)

3. Chris Horner (USA)

4. Levi Leipheimer (USA)

5. Steve Morabito (SUI)

6. Daniel Navarro (ESP)

7. Yaroslav Popovych (UKR)

8. Jose Luis Rubiera (ESP)

9. Andrey Zeits (KAZ)

spre surprinderea mea si cred a tuturor, Astana vine cu o echipa de mana a2a in Giro ... Contador, Kloden si Zubeldia sunt lasati acasa !!!!!!!!!!!! =P~:-q:-q ... in schimb este adus "accidentatul" Lance Armstrong ... deci nu mai am cuvinte ...

anyway in Le Tour de France 2009 pun toti banii pe Astana unde vor fi cei 3 lasati acasa in GIRO =P~