Axe

Fotografii de pe Internet

Recommended Posts

Imagine postată

Sau asa in functie de cat tii la bicicleta

Imagine postată

• Upvote 4

Imagine postată

Asta este o copie dupa o bicicleta full suspension cu 7 puncte de pivotare, construita in 1888 . Povestea constructiei ei ,pentru NAHBS 2012,o puteti urmari aici (sunt 8 episoade) : http://www.cycleexif...e-the-whippet-1

Pentru a va da seama cum functioneaza suspensia,uite aici un video cu o replica in miniatura (min 0.25, min 1.10) :

• Upvote 1

Apropo de asta: vine un pusti la mine la magazin sa cumpere un bec obisnuit, cu filament. Nu stia exact ce tip de bec trebuia sa cumpere, asa ca timp de 5 minute i-am pus tot felul de intrebari ca sa aflu ce vrea. Desi era cu un smartphone in mana, nu era in stare sa ceara cel mai banal bec din lume si se cacaia cu tot felul de explicatii care n-avea nici cea mai mica legatura cu ceea ce el trebuia sa cumpere. Desi a luat becuri cu incandescenta, mi-a cerut chiar si becuri economice pe care apoi le-a refuzat pt ca nu aratau cu ceea ce ii trebuia lui...in plin an 2012, cu un smartphone in mana. L-)

• Upvote 3

Io n-am smartphone, dar folosesc facebook. Unde mă încadrez? :-<

Aaa ... şi nici nu ştiu de câte feluri sunt becurile şi la ce se foloseşte fiecare în parte.

• Upvote 2

Elocvent ! :D

[...]

Tradu un picut ca io nu m-am prins! :|

Nu ai inteles fiindca nu era poza unde trebuia! trebuia sa fie pusa aici:http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/12921-tour-of-flanders-2012/page__pid__509985__st__40#entry509985

Dar oricum cred ca totusi daca nu exista rea intentie, ceea ce nu cred, imaginea e graitoare : efortul pe care il depune Gilbert, in comparatie cu Cancellara ! Pe acelasi segment de drum! Daca vrei ,se vede diferenta de forma !

• Upvote 1

Hai ca acuma am percutat, ma gandeam io ca tre sa fie ceva de genul asta... :D

Da recunosc nu urmaresc competitile cicilstice.

Mutam fain ca te-ai ostenit sa ma luminezi. :)

Si eu ma gandeam la asta.E ceva gen: "Uite-l si pe fraierul asta cum se chinuie!" :))

• Upvote 1

Nu ai inteles fiindca nu era poza unde trebuia! trebuia sa fie pusa aici:http://www.ciclism.r..._40#entry509985

Dar oricum cred ca totusi daca nu exista rea intentie, ceea ce nu cred, imaginea e graitoare : efortul pe care il depune Gilbert, in comparatie cu Cancellara ! Pe acelasi segment de drum! Daca vrei ,se vede diferenta de forma !

Nu neaparat elocvent. Poate poza este facuta in momentul in care Gil ataca hence grin and bear, daca ma intelegi.

Dupa cum are priza pe manete chiar asta sugereaza "Gil ataca", desi poate fi si doar o alegere personala pentru a misca niste muschi si a relaxa altii.

Uneori elcventa unei aparente este inselatoare. :)