Axe

Fotografii de pe Internet

Recommended Posts

photo.jpg

Asta arata cat de stupide poti fi atat versurile cat si melodiile trupelor! Nu mai zic de alte aspecte

"Asta arata cat de stupide poti fi atat versurile cat si melodiile trupelor! Nu mai zic de alte aspecte"

35r4vk.jpg

• Upvote 5

Au au au au. Deci nu ai zis asta despre ACDC ...

La plutonul de execuţie cu tine.

... si repede!

• Upvote 5

Sigur ca astia de scot comentari de astea stupide or fi scos ceva capodopere instrumentale vandute in  zeci de milioane de exemplare... si au numai discuri de platina si pe pereti din buda  8-X 

• Upvote 1

Unde-i butonul ala de minus sa rup mouse-ul?

• Upvote 2

Eu v-am zis ca ar fi bun si butonul ala in caz de urgenta dar voi nu nu.

hehehehehehehehehe, sunteti teribili!

Uitati melodie si text pefecte, e vorba de o filosofie a drumului/soselei foarte bine pusa la punct, intr o melodie Metallica, tocmai buna pt ciclisti, serios acum, ce e bun,, bun, and makes sense (bine acum, Metallica are si unele texte which do not make any sense, in ciuda melodiei ingrjite)

Ca tot veni vorba, Stairway to heaven are sens mai mare daca intorci discul cu mana invers in pick-up. Nu e legenda, am facut asta cu mana mea. Mai simplu, se poate folosi un editor sa intorci invers si MP3-ul. Zona de interes e cea unde in sens normal canta "Yes there are two ways, you can go back..."  >:)

Ca tot veni vorba, Stairway to heaven are sens mai mare daca intorci discul cu mana invers in pick-up. Nu e legenda, am facut asta cu mana mea. Mai simplu, se poate folosi un editor sa intorci invers si MP3-ul. Zona de interes e cea unde in sens normal canta "Yes there are two ways, you can go back..."  >:)

Dupa ce am fost ani de zile rocker (ascultand de la old stuff la black metal), nu vreau sa improshc pe nimeni cu vorbe aiurea, ca si eu am fost asijderea, insa niste concluzii trag: rock-ul e childish stuff, a revolt with no echoes which causes depression, better we go somewhere with our bike and this can a perfect way to release from the social stress, altminteri ascult pe Clejani mai bine sau pe Anton Pann, ceva balcanic etc

Înseamnă că nu ai ascultat versurile. ;))

Buna fotoshopizare!

Melodia - cantata frumos de multi - Knocking..., e ceva...e o nostalgie - more or less conscious -  dupa adevaratul heaven (Ce e ala? Poate cei de la NASA sa stie, *-:)  ca ne umple de baliverne de ani de zile), insa where to knock? I personally knocked at that door, and my door was one with my heart, and the heart opened... What follows I cannot tell here... It won t be accepted.

Sa aveti o heavenly day!

Mladen lucrează în Paint. :|

Turnule, poți te rog să scrii în română? Nu-n romgleză?

• Upvote 3

Turnule, poți te rog să scrii în română? Nu-n romgleză?

Scuze, m-au zapacit miile de pagini de traduceri.... :-<

Io pe scroafa aia din Clejani o vad pe un protap cu un mar in gura invartita deasupra focului de tabara.

• Upvote 4

Io pe scroafa aia din Clejani o vad pe un protap cu un mar in gura invartita deasupra focului de tabara.

În timp ce la boxe se aude Kashmir.

• Upvote 7

Daaaaaa, pe scroafa nici eu nu o suport, dar ceilalti - din care celputin unul a murit - sunt ok.

http://www.youtube.com/watch?v=GUL5qWteZNQ  asta e de coma!

bai terminati ca va arde fi-mea pe rug si vorbesc serios. deci incetati cu violente din astea.

a vazut-o fi-mea intr-o cantare live (nu intrebati in ce circumstante eram acolo) , cert e ca fi-mea a ramas cu gura cascata si intreba tot timpul daca mai canta doamna, asa ca ... aveti grija la declaratiile in presa!

• Upvote 1

Eu nu incurajez nimic tiganesc, mai ales ceva ce se da ca un produs tipic romanesc. DIn punctul meu personal de vedere nu exista nimic bun din directia asta dpdv al influentelor culturale.

• Upvote 3

Mda... şi încă nu am ajuns la punctul  :-<

6601030_700b.jpg

:))

• Upvote 2

Apropo de unele scrieri regasite mai sus, care ma "unge" pe sufletu-mi de copil :)) , iata o cerere in casatorie la imperativ(cred ca despre asta era vorba in propozitie) :

Cerere-in-casatorie-de-Ziua-Indragostiti

574604_275e8b85f1f2311b7d78a6dbba5a60e0_

Rock-ul e childish stuff

Probabil ai ascultat altceva.

Copilareasca mi se pare incercarea de a te regasi in versurile melodiilor pe care le asculti, in loc sa-ti faci tu versurile tale, avand rock-ul in fundal.
Sa cauti intelesurile versurilor e o cu totul alta smecherie, deloc puerila, ba chiar matura, pt ca trebuie sa-ti mearga mintea ca sa deslusesti gandurile/trairile autorului in momentul in care fuma si scria si bea.

• Upvote 4