Axe

Fotografii de pe Internet

Recommended Posts

Am vazut-o si pe asta. E mai pe genul: multumim sponsorilor, nu ca ar fi ceva rau in asta. Initial eu am avut impresia ca dambul ala e chiar pe aterizare dar e in background. Un drop tip  DH dificil si din lipsa vitezei.

în urmă cu 31 minute, Invitat special said:

Robert Dobai pe varful Giomalau, 1857m. Pare un 20%.

O mică corectură: Este vorba de Vârful Giumalău.
Masivul montan se numește Giumalău și face parte dintr-o grupă: Rarău-Giumalău (pe axa est-vest)

• Like 1

Și @Pandy mă mai prindea și mă taxa cu "care/pe care". :)
N-am pretins niciodata că-s perfect. 
Ok, #huntmodeon*. :D (asta așa, că mi-am adus aminte de niște cheștii de prin postările tale, pe care le-am ignorat)

De la băeții polițiști ;) (formație vocal-instrumentală de mare succes) 
"Every move you make
...
Every step you take
I'll be watching you"

• Haha 1

@MaC®dacă mai faci greșeli de astea amatoricești, te dăm afară din gajcă. Tragi scorul în jos :( 

Maistre, cum se zice corect, pireu sau piure?

La ce?

Deturnarea atenției și mutarea focusului tip pesede. 
Cacofonia e muuult mai amportantă și mai de blamat.
Ok, mi-o asum.

Mai dai multe sfaturi privind pista din Pantelimon? (am fost finuț atrăgându-ți atenția că erai pe afară) 

• Like 1
  • Haha 2

On 18.05.2017 at 16:55, Invitat special said:

@Traveller wow, buna informatie, eu traiam cu impresia ca tentativele de piste de pe trotuare sunt legale. Imi va fi de mare ajutor informatia si ma voi folosi de ea in cazul unor evenimente neplacute in trafic, atat ca sofer cat si ca ciclist.

în urmă cu 11 ore, Invitat special said:

"Cele mai frecvente cacofonii sunt: la/la; sa/sa; ca/ca;  ca/ce(ci); că/ca; cu/co; că/co; " http://www.limba-romana.net/lectie/CACOFONIA--Definitie-si-exemple/61/

Pai nu te mai prind si eu pe tine 😎

Deci nu e decât typo la tine și cacofonii la moa. 
Mai ie ici-colo și cacofonii pă la mneavuastră. #dacănuvăsupăraț

1. Mai sap? ;;)

A, și că tot vorbeam de pista din Pantelimon.
Undeva în feb. 2018 afirmai că depedeve cunoștiințili (sic!) lu matali nu se egzistă dăcât fo 2 piste în București (ok, iertăm, e dăcât typo. Grabă, dorința de a "ajuta", alea-alea)
Pii cum devine treaba de ne băgăm în seamă pe topicu' băietului cela peste care a dat taximetristu' în Pantilimon? Ori suntem bicicliști ori nu mai suntem?

On 12.02.2018 at 11:29, Invitat special said:

In 99% din cazuri ba da. Sa presupunem ca soferului ii sarea un copil in fata, oprea brusc, biciclistul intra in masina, cine era vinovat? Aaa, ca soferul a fost un idiot, poate fara experinta asta e alta poveste.  In cazul in speta clar  biciclistul este vinovat, sper ca nu s-a accidentat prea rau dar este bun de plata.

@BodoC din cunostiintele mele singurele piste de biciclisti recunoscute de Polia rutiera ca fiind valabile sunt cele de pe Calea Victoriei si din zona Buzesti. Astea fiind zise, in aceea zona exista de asemenea o bretea, si tin minte cu siguranta ca este clar precizat in lege ca biciclistii ar trebui sa foloseasca aceea bretea in situatia de fata. Deci ciclistul este pasibil si de amenda din pacate.

2. Mai sap? ;;)

Scuze tuturor de off-topic, poza pusă era foarte faină. Ca unul care a bătut acei munți m-am simțit cumva dator să fac o mi corectură (nah!).
Pencă copchiii din ziua de azi nu prea mai știu geografie. Și nici nu-i interesează. Și ar fi păcat ca peste câțiva ani să mergem la ture în Munții Fugărașii. 

• Upvote 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

18 hours ago, Invitat special said:

Initial eu am avut impresia ca dambul ala e chiar pe aterizare dar e in background. Un drop tip  DH dificil si din lipsa vitezei.

Impresia initiala era cea corecta ;). Fara dambul acela, ar fi dat un face plant de toata frumusetea.

P.S. Nu-i "drop tip DH", mai degraba de trial. Si dificil ii doar daca nu stii tehnica corecta.

• Upvote 1
  • Thanks 1

My desktop / phone / cover page (ciclism.ro) wallpaper these days...

Good night, sir Matterhorn!

mountain_at_night-wallpaper-1920x1200.jp

• Upvote 2

Cat de dezolanta este aceasta fotografie de la premierea ultimei etape de campionat national de maraton unde s-au si desemnat si premiat campionii nationali la aceasta disciplina...

43609977_2259217857440507_28505119454406

• Upvote 1
  • Like 1