Axe

Fotografii de pe Internet

Recommended Posts

Suntem în 2020, bate 2021 la ușă. 

Tu în ce an trăiești? Eminescu s-a dus, 1914, 1933 și 1944 au apus demult.

Dar cine știe, s-ar putea reîntoarce, dacă vă adunați mai mulți din ăștia!

• Upvote 1
  • Like 2
  • Haha 1

@Trevizes

Pe langa ce a spus @Traveller ce relevanta are in 2020 un poster al marionetei politicie numita Republicii de la Vichy din anii '40?

In plus, de dragul discutiei, pana la bolsevicii in Uniunea Sovietica, republica de la Vichy avea mari probleme cu factiunile comunsite din rezistenta franceza.

In primul rand are relevanta cu caracter general ca sa intelegi cat de "curve" pot fi unii, indiferent cand in istorie si cum se pot suci de azi pe maine. 

Nu as numi Franta regimului de Vichy "marioneta" pentru ca nu era in zona ocupata (unde era Parisul). Colaborationisti, da, cu siguranta. Asta in conditiile cand prietenul german inca tinea in prizonierat  peste 1.000.000 de soldati francezi iar pe alte sute de mii ii punea sa munceasca pentru economia germana. 

In al doilea rand, nu ai cum sa nu remarci ironia corelata lozincii din prezent. Deci lupta cu comunismul (si evreii, bineinteles, asta nu apare in poster) era dusa sub stindardul "Europei". En marche, biensur :D  :D  

Ea a naibii de buna si folositoare "Europa" asta cand vrei sa manipulezi "coloniile" si sa-i pui sa se incaiere cu altii. Bineinteles nici atunci nu stia nici un francez de pactul Ribbentrop - Molotov ...

Inca un pic si este double decker :))

idnVUMw.jpg

• Like 1
  • Haha 4

"Marime potrivita pentru persoane intre 1.65 si 1.95"

• Haha 2

Tehnologia in acest domeniu a ajuns la niste cote foarte inalte, o bicicleta de top costa cat o masina buna si totusi nu s-a gasit o metoda moderna de a prinde numerele de tricou, folosindu-se aceeasi metoda ca acum 100 de ani. Incredibil (in sensul rau).

U8VRquT.jpg

Buna observatie, e valabil si la votare, sitemul asta mi se pare de pe vremea dinozaurilor, dar e numai bun pentru ciordeala

Hihi, chiar citeam recent despre studiile despre marcarea, atît a țesăturilor, dar și a hîrtiei tipărite, cu ADN sintetic, urmînd a face "umpic" mai grea frauda și furtul, respectiv mai ușoară trasabilitatea deiverselor mărfuri și materiale (și sportivi aflați în concurs, ca să rămînem la subiect).

Meh...28f78a437e3cbb8816ae113f2a81b3ae.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

• Haha 6

Da, omul fiind un mountainbiker cu experienta a ajuns la concluzia ca offroadul nu prezinta interes.

• Haha 1
  • Confused 1

Offroadul UȘOR, ăla plat!

• Like 1
  • Haha 2

3,2,1...54677d7c7e698a672b348fe11c4233d6.jpgb29c28812398f0bfdc1b6436f36fbea8.jpg

• Like 3
  • Haha 3

Florin Leonte, cica a stat asa tot interviul 1.gif

E dus rau!

0933a90014251490236c23e7733acfb0.jpg

• Haha 2

abia acu' ai aflat?

:D

• Like 1
  • Haha 1

Lui i se pare ca poate promova mersul pe bicicleta chiar si la o manifestatie anti-masca, asta spune totul..., despre fixatia obsesiva, cronica si degenerativa!

• Like 2

De ce e cu mască la protestul anti-botniță?!

15 minutes ago, paulrad said:

De ce e cu mască la protestul anti-botniță?!

Leonte poartă botniță pentru protecția celor din jurul lui. Ce are el se ia.

• Upvote 3
  • Haha 2

Chiar vroiam sa intreb daca este cineva care il cunoaste pe ciclistul imbracat in Superman care participa la proteste sambata. 

Nu m-am gandit nici o secunda ca e Florin. Mi se parea respectivul foarte "rotunjor". Doar l-am vazut nu l-am si auzit. 

Orice istoric de relationare ati fi avut cu Florin Leonte nu mi se pare ok sa comentati despre o persoana daca nu va poate raspunde. El nu e persoana publica, iar faptul ca isi imagineaza ca are o chemare de a influenta pe altii, e strict problema lui si a primit "feedback-uri" de-a lungul timpului suficiente dupa astfel de intitiative. Ca orice cetatean are dreptul de a merge unde vrea si sa protesteze ce doreste. 

Ca purta masca nu mi se pare in nici un fel indiferent de context. Sunt televiziuni la care avem prezentatori care prezinta stiri singuri din studio cu masca. Ca fapt divers, stiu cunostiinte ale unor colegi care lucreaza de acasa, singuri in apartament, iar in sedintele pe Teams stau cu masca. Am poza in telefon, nu vorbesc aiurea, dar probabil nu e un caz singular. Mie mi s-a parut ciudat costumul de Superman. In afara contextului in care esti angrenat intr-o activitate umanitara la vreun camin de copii si joci un rol distractiv, mos Craciun, Batman, etc nu prea vad ratiunea sa te imbraci in asa ceva.