Axe

Fotografii de pe Internet

Recommended Posts

Da, exact. 

Daca ai citi cu atentie, a doua propozitie este o judecata cu caracter general, nu adresata unui persoane. 

In cel priveste strict pe Florin, eu am avut parte de destule interactiuni cu el si am fost martor si la interactiunile lui cu altii din plin. Fie ca au fost online, fie in privat virtual, fie face2face, fie in public, in comparatie cu altii il cunosc destul de bine. Spre deosebire de altii, eu daca ma vad cu el, il salut, schimb doua vorbe si daca il vad imbracat in Superman, imi permit sa-i spun cite ceva despre umblatul in costum de carnaval pe bicicleta, evident ascultandu-l si pe el sa vad cum motiveaza gestul.

Daca ma cert cu el, sau cu oricine altcineva, nu ma apuc sa-l barfesc online indiferent daca are acces sau nu.

De aceea, pe cei care considera ca Florin e "dus cu capul" sau are probleme personale medicale, ii rog sa se duca sa i-o spuna in mod direct. Si nu pe forum. 

Asa mi se pare corect: este o persoana cunoscuta intre ciclisti, foloseste online numele real, nu avem de ce sa-i facem nici publicitate dar nici judecata publica.

ca un ciclist umbla imbracat in Iepurasul de Paste, in Baba Cloanta, e intr-adevar o stire. Si eu as vrea sa stiu ce l-a apucat pe respectivul, poate are vreo ratiune, poate e angajat sa faca asta, este o campanie de PR. Dar ca este vorba ca este de Ionescu sau Popescu si ce face sau ce nu face are justificare medicala, nu mi se pare potrivit sa comentam.  

• Upvote 1
  • Haha 3

E OK, i-au spus-o destui "in fata" in decursul anilor pe forum si s-a vazut cu ce rezultate si cu ce utilitate. Dar e usor sa ai the moral highground luandu-i apararea unui individ despre care prea putina lume prezenta astazi pe forum isi mai aminteste cat de rupt de realitate era in vremurile in care inca se exprima liber. Ca dovada si faptul ca a fost unul dintre utilizatorii al carui acces la forum a fost restrans definitiv si irevocabil pe buna dreptate si in mod unanim acceptat.

• Upvote 2

Fiți mai buni unii cu alții.

• Like 2

Discutia despre el trebuie sa se opreasca..., nici macar el nu cred ca e in stare sa spuna ceva despre sine, d-apai noi! :)))))))...

• Haha 2

Just now, Axe said:

Discutia despre el trebuie sa se opreasca...

Perfect. 

20 minutes ago, majikstone said:

E OK, i-au spus-o destui "in fata" in decursul anilor pe forum si s-a vazut cu ce rezultate si cu ce utilitate. D

Tocmai pentru ca e vechi de 15 ani, nu se mai justifica acest subiect. 

Se justifica, bre, ca e de actualitate.

Ieri am dat niste ture in jurul stadionului, iar Leonte era acolo de cand m-am dus. Sufla de zor intr-o vuvuzea - nu mi-e clar cu ce scop - dar costumul de Superman era greu de ratat. 

In bunatatea mea nemarginita, doar i-am multumit discret, fara sa-i urez nimic. Nu ca altii, care suna la politie cand alearga prin casa copilul vecinului :*

• Haha 1

Vuvuzeaua, e o buna metoda de recuperare pulmonara post-covid...

în urmă cu 20 minute, Axe said:

Vuvuzeaua, e o buna metoda de recuperare pulmonara post-covid...

Daca si el a scapat, apoi boala asta chiar nu-i buna de nimic :-W

• Haha 7

20 hours ago, Tolstoievski said:

Se justifica, bre, ca e de actualitate.

Nu, nu este de actualitate. 

Ce face, cum face si de ce face ce face Florin, il priveste numai pe el, este fara miza pentru ciclism, ciclisti. Este ciudat sa-l vezi in costum de Superman si sufland in vuvuzea, dar este la fel de ciudat si sa comentezi despre ceea ce cu siguranta este un non-subiect, ar trebui sa va dea de gandit ca daca asa ceva va atrage atentia, poate ca asta e si intentia. 

Din acest moment orice postare despre Florin va dispare, imi pare rau. 

• Haha 3

Daca este si el de acord, poti sa-i intretii si contul de Instagram, pagina de facebook, orice ar avea. 

O poza cu "Superman" pe acest topic a fost suficient. Chiar daca isi schimba costumul, Zorro, Iron Man, nu mai e nevoie, pastrati-le pentru Fan Club. 

• Haha 1

Usor baieti cu defaimarea publica, in curand primiti ban permanent daca postati imagini incongruente cu doctrina de partid.

lqDFDXXvfqMs7kyQ9y1FrGcQzdCE23uMPlcxFqo_

• Upvote 1
  • Like 1
  • Haha 2

4 hours ago, Trevizes said:

Cine este barbatul sexi din poza de mai jos? :D 

Cine sa fie? Djugașvili "cel de fier". Hipster, în sepia, ar zice unele fatuci de azi.

Tru!679735ea98c3510f1496b178d3b0cafa.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

• Haha 4

Pe grupul de fb Plante din România, unde oamenii postează plante din flora spontană a țării, utilizatorul Mary Amami a postat câteva poze din Retezat pe care le așteptam de mult, și care merită împărtășite și cu voi.

E prima data când văd fotografiată planta de Aconitum (pe românește omag), care conține alcaloidul aconitină, una dintre cele mai toxice (și, prin urmare, mortale) substanțe de origine vegetală din lume.

FB_IMG_1628099324743.jpg

FB_IMG_1628099306863.jpg

FB_IMG_1628099317682.jpg

FB_IMG_1628099332652.jpg

• Upvote 1
  • Like 1

Omag? păi ar fi bun de fumat de astia cu botanicele.

Ca orice planta otravitoare si omagul are utilizări in medicina. La fel ca mătrăguna Atropa beladona.

Tusomag ...

• Like 1

Cred că nu-s pe craca lor să pună așa ceva pe piață. Era folosit acum 100 de ani, cred că acum ne-am putea opri. :)

Există alternative mult mai sigure decît asta ca să oprești tusea uscată.