R0b3rT

ExtremE RiderS Buzau

Recommended Posts

dragut, chiar muncesc mult baietii aia ca sa le iasa toate trick-urile... bravo lor :) insa mi se pare o modalitate complet neadecvata si nesanatoasa de folosire a unei biciclete (parerea mea :D)... probabilitatea de a iti aduna dintii de pe jos e considerabil mai mare decat in cazul unei ture pe trans...

... ca sa nu mai spunem de aerul respirat si peisajul contemplat in timpul urcarii pe trans. Sau orice alt traseu natural :D Ce sa zic, macar atat sa fi invatat din comunism, sa putem aprecia diversitatea si sa exersam toleranta.

Frumos ceea ce faceti , dar nu am vazut si eu nici o casca , genunchiera , chiar nimic.Va plac juliturile?

trickurile imi plac

Faza de la final cu batranica e de prost gust.

dragut, chiar muncesc mult baietii aia ca sa le iasa toate trick-urile... bravo lor :D insa mi se pare o modalitate complet neadecvata si nesanatoasa de folosire a unei biciclete (parerea mea :-bd)... probabilitatea de a iti aduna dintii de pe jos e considerabil mai mare decat in cazul unei ture pe trans...

Dar si pe trans daca te-ai dus te-ai nenorocit.Insa raman la parerea mea ca tot turele pe cursiera in gasca nu se pot compara cu nimic.

Dar si pe trans daca te-ai dus te-ai nenorocit.Insa raman la parerea mea ca tot turele pe cursiera in gasca nu se pot compara cu nimic.

ASA E ciclismul de sosea este cel adevarat! :-H

Sa nu incepem iara un razboi, ca forumul prea e plin cu "dezbateri aprinse", la fiecare ii place ceva si garantat ca se vor gasi altii la care nu le place acel ceva X_X

Revenind la baietii din Buzau, imi place ce fac dar nu prea imi place cum fac, ma refer la faptul ca fac "antrenamente" printre oameni si ii deranjeaza (de exemplu faza de la sfarsit cu batranica), sa se puna in locul persoanei respective si abia apoi sa comenteze (nu cred ca la 80 de ani ii va conveni daca cineva cu o bicla ii va sari in fata si va mai si comenta :-?)

Exact acelasi lucru il reprosez si celor din Mures, niste pusti fac "antrenamente" in fata unei policlinici (Poli 2 pentru cei care stiu unde e), zona aglomerata ca e si o statie de autobuz. E plin cu cei care asteapta in statie, cu bolnavi si persoane in varsta si se trezesc pustii sa faca trick-uri si mai stiu eu ce, ca de multe ori ma uit cati oameni vor lovi. Si daca n-am avea atatea zone la marginea orasului unde s-ar putea "desfasura" (din fericire TgMures inca mai are paduri in jurul orasului dar nu stiu cat vom mai avea acest privilegiu).

P.S. chiar daca nu prea sunt de acord cu locul unde se "joaca" totusi ma bucur ca sunt tot mai multi tineri care au ales sa faca sport si s-au mai desprins de calculator, baruri si droguri.

evident ca eu glumeam pe seama comunistilor care n-au depasit standardul "cursiera".De unde sa stie astia ce e ala traseu tehnic xc,talent de dat la street sau cum gafai dupa o cursa de dh (ce sa te dai la vale e sport...).

si poisibilitatea de ca iti aduna dintii de pe jos la dh sa zicem decat la o tura pe trans e mai mica,simplu,la dh controlul e al tau si poti sa iei decizii,iar pe sosea te poate lua oricine la plimbare pe capota <:-P,asta ca sa stiti inainte sa va dati cu parerea la cat de "sanatos" e un mod de dat.

fiecare categorie de ciclism are farmecul ei , cu plusuri si minusuri

mor dupa downhill , inebunesc cand vad trickuri de street si dirt , visez si eu cand vad ture lungi parcurse cu o cursiera ( inca nu stiu cum e , nu am urcat niciodata pe o cursiera , inca :) ).Bicla mea stie cel mai bine ;) , ca doar cu ea le incerc pe toate :-?

Poate cu o tura cu biclele pe munte in gasca :)

Frumoasa prima parte din filmulet.. pe sfarsit s-au stricat B-)

... raman la parerea mea ca tot turele pe cursiera in gasca nu se pot compara cu nimic.

Cam cate poteci de munte ai coborat/urcat cu bicicleta sub tine sau in spate, in cate locuri ti-ai desfacut cortul de pe porbagaj ca sa campezi, cam cate maratoane ai bagat in ultimii ani, peste cate tresee de DH ai zburat, cat de mare a fost cel mai mare gap ce l-ai sarit cu bicicleta? Sau chiar, daca zici ca turele pe cursiera sunt in opinia ta cele mai tari, cate pasuri din europa ai trecut pe cursiera de te-au facut sa-ti susti opinia asta?

Cam cate poteci de munte ai coborat/urcat cu bicicleta sub tine sau in spate, in cate locuri ti-ai desfacut cortul de pe porbagaj ca sa campezi, cam cate maratoane ai bagat in ultimii ani, peste cate tresee de DH ai zburat, cat de mare a fost cel mai mare gap ce l-ai sarit cu bicicleta? Sau chiar, daca zici ca turele pe cursiera sunt in opinia ta cele mai tari, cate pasuri din europa ai trecut pe cursiera de te-au facut sa-ti susti opinia asta?

Pacus nu toata lumea e campioana ca tine=D> dar asta nu inseamna ca omul nu isi mai poate zice parerea.

Nu stiam ca trebuie sa treci prin mai multe pasuri prin Europa ca sa iti dai seama ca e frumos sa mergi in gasca, pe sosea. Oricum ,te-ai gandit ca nu toti avem timpul sau bugetul necesar pentru a merge pe bicicleta prin Europa,pana acum?

In legatura cu DH-ul :nu ma pasioneaza dar ii respect pe cei care-l practica

Daca vrei sa discutam mai mult pe tema asta ,poti da un pm.Nu are rost sa discutam off topic.

Asfalt uscat sau poteci uscate

Pacus man,e logic sa susti ca potecile tale sunt cele mai tari,si e normal ca Heinz sa sustina ca soseaua e cea mai tare;)

chiar daca sunt cu soseaua mie Imi plac meseriasii din orice disciplina pe doua roti

fiecare cu stolul lui, veselie mare e sa te prinda pe off road un soselist priceput si la tehnica,sa vezi atunci pasi si poteci :-J

Insa raman la parerea mea ca tot turele pe cursiera in gasca nu se pot compara cu nimic.

Presupus ca n-ai avut ocazia sa cunosti altceva precis ai dreptate :-bd

@Heinz Te rog sa-mi citezi exact paragraful unde ma dau campion.

@basso "potecile tale" ... "soseaua lui" Bag cu placere asfalt de cate ori am ocazia. Stiu ca au mai fost forumisti care m-au catalogat downkiller, dar ce e scris cu litere mici sub nickname nu e doar un joc de cuvinte :-bd

@Frank Aaa...da :-H

Nu va mai certati .Sincer nu are rost.Toate disciplinele sunt faine.:-bd

Or sa se supere riderii din Buzau ca-i lasati la ExtremE.:-H

Am si eu un motiv care cred ca l-a determinat pe Heinz sa zica asta. Cum a spus si "frate" Basso , tot ce e pe 2 roti trebuie admirat ! Dar in romanica DH inseamna pt. unii biciclete foarte scumpe si plimbarica prin parc cu ele (sa ii vada lumea) asta fac baietii (cocalarii) in Bucuresti ,dupa care se cred mari dh-eri . Insa multa stima pt cei care fac asta serios si/sau de performanta!

Merit un BANN? sau si pe forumul asta sunt o mana de indivizi care "dicteaza" tot ce trebuie sa se faca sau nu ?:(

ia uitati ce zice userul "x" :)

e si "nitel" analfabet ...

CINE SE ASEAMANA SE ADUNA!

frumos clipul , bravo baieti vad ca va straduiti, nu isi are locul babuta, dar ca "fun" e la locul ei....imi plac secventele din padure, la primavara ne apucam si noi (prietenii mei) sa tragem niste rampe prin padure.

Aveti dreptate vizavi de cei care isi insusesc biciclete scumpe de DH si merg cu ele prin parc, sunt exact ca si cocalarii care isi iau tuareg si se feresc de o balta cu noroi, sa nu namanjasca cromul de pe jante, iar altii "saracii" se dau cu ce au la DH nu mai conteaza ca nu e potrivita pt ce vrei sa faci , dar de mai mult nu isi permite omul ......

poate v-am indus in eroare dar cate am prin cap imi e greu sa le scriu cat de cat pe inteles......

numai bine!

frumos clipul , bravo baieti vad ca va straduiti, nu isi are locul babuta, dar ca "fun" e la locul ei....imi plac secventele din padure, la primavara ne apucam si noi (prietenii mei) sa tragem niste rampe prin padure.

Aveti dreptate vizavi de cei care isi insusesc biciclete scumpe de DH si merg cu ele prin parc, sunt exact ca si cocalarii care isi iau tuareg si se feresc de o balta cu noroi, sa nu namanjasca cromul de pe jante, iar altii "saracii" se dau cu ce au la DH nu mai conteaza ca nu e potrivita pt ce vrei sa faci , dar de mai mult nu isi permite omul ......

poate v-am indus in eroare dar cate am prin cap imi e greu sa le scriu cat de cat pe inteles......

numai bine!

Tare misto clip. Eu de felul meu sunt anti-scamatorii pe bicla, dar astea au fost amuzante. Si pentru ca tot sunt "anti" am de comentat ceva: "Folositi casca!"; atat.

Toate bune si filme reusite!

:D mai bine il pastrai dreaqului acolo in PC ... asa , vede tot "poporul" cat de imbecili sunteti + nesimtiti! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/31.gif

Si nu are dreptate DAN??????

Sa stii ca acest clip face parte din categoria " tineri care se dau in spectacol si se pun pe youtube".

Acest sport numit extrem se poate practica si in liniste si cu casca pe cap in mod organizat pe piste si obstacole speciale .... ca in tarile vestice unde oameni chiar organizeaza ceva...

Ti-ar placea DARK-RIDER ca peste 40 de ani cand o sa fi batran si cu nepoti sa vine un asemenea rider sa se urce pe tine???

Eu am nimic in potriva sportului chiar daca e extrem sau fun... dar trebuie facut fara prea multe riscuri si fara sa ii perturbe pe alti;

La multi ani!

hmmm, rideri ??? s-au terminat cuvintele in limba romana si am ajuns sa ne numim rideri