Sign in to follow this  
slashu

2016.06.11 - Macin Mountain Fun

Recommended Posts

Dupa cateva "deliberari" asupra datei, organizatorii Asociatia Bike Works anunta data evenimentului Macin Mountain Fun - sambata 11 iunie 2016. Ca si anul trecut, acesta va contine clasicul Macin XC, cursa de biciclete, dar si cursa de alergare montana Macin Cross. In principiu traseele sunt aceleasi, dar vor fi "in lucru" pana la primavara cand putem vedea starea lor si daca apar modificari.
Evident, va vom tine la curent.
Vom avea reduceri pentru cei care se inscriu din timp la cursa (early bird), iar startul la inscrieri se va da pe la jumatatea lunii martie. Tineti aproape!

Site-ul oficial:
mxc.bikeworks.ro
Facebook:
Macin XC

Lant intins si un 2016 cat mai frumos tuturor!

• Upvote 1

S-a dat drumul la inscrieri, a fost "batalie" pe pachetul "early bird" care in 2 zile s-a ocupat (credem) si a trebuit sa inchidem inscrierile, asteptam confirmarile/platile de la banca sa putem relua inscrierile, probabil sub un format putin diferit...
Detalii pe site-ul de concurs din postul anterior si facebook-ul aferent :)

Inscrierile sunt inchise de o saptamana....

Ce-mi plac mie anunturi d-astea precum ofertele de munca "cheie" de la ministere: se publica dupa ce s-a "alocat" deja cuiva!

Nemuritorul Toma Caragiu: "concursul se ține joi și postu-i ocupat de marți". Anii 70. 
Nu s-a schimbat nimic ;)

Mai încet cu pianul pe scări.

Omul a anunțat clar, au lansat 100 de locuri care au fost ocupate. Așteaptă cofirmările de plată și redeschide înscrierile la un pachet cu alt preț. Este o chestie practicată peste tot în lumea asta dar vai la noi este o dramă că nu vă puteți înscrie.

Sunt sigur că sunt locuri pentru toată lumea! Nu vă mai îngrămădiți la coadă că se sparg sticlele de lapte inutil!

O să se achite primele 100 de locuri și o să redeschida înscrierile.

Ps: cred că  o idee bună ar fi sa se anunțe data și ora când se va lansa un nou pachet de înscrieri.

• Upvote 1

Scuze baieti, e prima oara cand incercam varianta asta de pachete de inscriere "cu numar fix" in loc de data limita...
Al doilea pachet trebuia sa fie tot de o suta, dar am renuntat la idee si am revenit la "data limita" :)

Totusi mai e pana la inceputul lui iunie cand se inchid inscrierile online, iar daca nici atunci, aveti optiunea "rich bastard" - detalii despre ea pe site ;)

Cheerios!

Vad ca am primit un mesaj privat, dar nu pot sa-l accesez... rog pe cine l-a trimis (tzunoi) sa ma caute pe FB (Silviu Negoita) sau sa scrie direct aici (daca nu e prea personal mesajul)...

Multumesc!

Salut,

Eu eram. Te rog sa imi spui, daca stii, care e starea traseului. Vreau sa dau o tura de recunoastere samptamana asta sau cea viitoare si nu stiu cat de mult noroi este sau daca este ciclabil.

Mersi mult.

N-a plouat prea mult, nu e noroi, iar portiunile unde se poate face noroi sunt putine. Se mai formeaza balti, dar pot fi ocolite, iar felul terenului si solul putin peste piatra face ca apa sa se dreneze repede...

De ex., in anii trecuti am fost sa marchez traseul la 30min dupa un "flash flood" care a umflat paraul ce trece prin sat si a inundat satul, a fost singura data cand am gasit "ceva" noroi, ziua urmatoare insa terenul era perfect ciclabil (mai putin baltile)... Asa ca nici nu te gandi sa compari terenul cu PE, la campie si prin campuri arabile :)

Cele bune!

Salut Slashu.

Poti sa ma lamuresti in ce conditii mai pot veni la concurs, acum dupa inchiderea inscriierilor online?

Am inteles ca sunt disponibile 30 de locuri la fata locului... Numarul este aproximativ sau sunt 30 de locuri fix?

Si se dau in ordinea sosirii?

Adica, primul sosit, primul servit?

Al 30-lea sosit, ultimul servit?

As vrea sa stiu, ca sa decid daca fac 300 km cu masina...

Mersi.

Sent from ApfelPhone using Tapatalk

Salut!

Da, sunt 30 pachete pregatite pentru "la fata locului", care se dau pe principiul "primul venit primul servit".
DACA or mai fi concurenti care nu se prezinta la ridicarea pachetului, posibil sa se mai gaseasca si alte pachete de inscriere (fara tricou - in caz ca il doreste cel care n-a venit din diverse motive), dar asta e un aspect pe care nu-l putem controla si evident ca nu ne bazam pe asta.

Cele bune!

Ok, multumesc pentru informatiile prompte si concrete.

Ramane sa-mi organizez programul mai bine anul viitor si sa ma inscriu din timp online.

Regulile sunt reguli, apreciez respectarea regulilor si de aceea, nu risc sa vin si sa nu prind unul din cele 30 de locuri.

Sa aveti timp frumos si distractie faina.

Eu nu am înțeles cum e cu cazarea... Doar la cort sunt opțiuni? Paranghelia de după e la start/finish sau lângă cazare?

Tricouri de concurs nu? :(

@@vis-a-vis , cazare nu prea e prin zona, niste pensiuni timide care sunt deja rezervate de ceva timp... pentru camping exista optiunea Turtle Camp, sau zona de start/finish, cu "paranghelie" cu tot...
Exista "tricouri de concurs" de bumbac, nu tehnice insa, din pacate anul asta n-am mai gasit "sponsorizare" sa le facem inainte apoi sa recuperam banii... cred ca mai sunt cateva de anul trecut daca te intereseaza :)) din cate stiu doar "M", dar pot intreba...

Ok, multumesc pentru informatiile prompte si concrete.
Ramane sa-mi organizez programul mai bine anul viitor si sa ma inscriu din timp online.
Regulile sunt reguli, apreciez respectarea regulilor si de aceea, nu risc sa vin si sa nu prind unul din cele 30 de locuri.
Sa aveti timp frumos si distractie faina.

Multumim de intelegere, mai rar asa raspuns (printre toate "hai baga-ma si pe mine in concurs" care le avem zilele astea :-< ) si noi apreciem atitudinea ta!
Poate ne vedem la anul :)
Cele bune!