dan.florianu

2016.05.29 - XC Riders MTB Challenge

Recommended Posts

XC Riders  va invita pe 29 Mai 2016, la a treia editie a maratonului organizat in Sarata Monteoru, la aproximativ 100 km de Bucuresti, pe dealurile impadurite ale Subcarpatilor de Curbura din judetul Buzau.

Traseele propuse se adreseaza atat ciclistilor cu un nivel avansat de aptitudini, pentru care am pregatit un traseu de andurata, avand elemente tehnice, cu o distanta de 65 km si 1800m diferenta de nivel, cat si ciclistilor  de  nivel  incepator sau mediu ce  vor  experimenta  un  traseu provocator dar  mai  scurt  avand 30 km si 800m diferenta de nivel.

Detalii despre eveniment si inscrieri le veti gasi pe pagina noastra de Facebook si pe siteul xcriders.ro

Nu le gasim; tocmai am verificat in ambele locuri, nu am gasit nimic despre editia 2016. E un banc si nu m-am prins?

Zice că "le veți găsi". Nu acuma. :)

Adica e anunt ca o sa se faca un anunt la o data ulterioara neprecizata? "stati pe-aproape ca baga pui?" Offf.

Nu. Au anunțat data, care este cea mai importantă. În acest fel lumea își poate planifica ce face în acel weekend, alți organizatori pot să verifice data și să nu organizeze cursele în acel weekend etc.

Ce altceva vrei să afli așa de urgent?

Cand incep inscrierile. Am mai vazut un anunt pentru alta cursa, specifica asta. Asa isi pune lumea un reminder in calendar, altfel patesti ca mine care am ramas fara loc la o conferinta la care voiam sa particip si am descoperit anuntul cand deja locurile erau ocupate.

In rest nu doresc nimic. Stiu ca zona e frumoasa, desi anul trecut am luat pauza totala la concursuri si inca am probleme cu un umar, m-as duce doar ca sa casc ochii pe traseu si sa ajung la final in ultimul sfert.

Revenim cu info ;)

1.Perioada: Incepand cu data de 20 martie 2016 se deschid inscrierile online. Participantii completeaza formularul online. Inscrierile se inchid in data de 22 mai 2016.

2.Taxa: Se achita taxa, valoarea stabilita in functie de perioada in care se plateste astfel:

• 20 martie ÷ 17 aprilie = 60 Lei
  • 18 aprilie ÷ 8 mai = 70 Lei
  • 9 mai ÷ 22 mai = 80 Lei
  • Taxa de inscriere in ziua concursului (29 mai 2016) va fi de 80 Lei (in limita locurilor ramase disponibile) -> participantii vor primi doar numarul de concurs cu cip.

​Toate informatiile despre concurs le gasiti aici: http://xcriders.ro/xcrace/regulament/

Prima impresie de obicei conteaza. Sunt vreo doua scapari in redactare, poate merita remediate:

"

3.Modalitati de plata:

Ordin de Plata ( iban: RO29BTRL01001205940114XX, Banca Transilvania – Buzau, Titular cont: Asociatia XC Riders CIF 30396528) -> se va specifica pe OP numele participantului si CNP-ul, pentru identificare, cu mentiunea „concurs XCRace 2014″.

"

"

STARTUL:

Startul la competitie se va da duminica, 21 iunie 2015, ora 10:30

"

Inca se mai colecteaza CNP pentru concursuri de ciclism? Stiu ca unii deja au renuntat de vreo 2 ani, inainte sa ia amenda pe 93/2003. Legea aia e in vigoare de 13 ani si inca nu le pasa multora :(

Salut AdrianB1

CNP-ul se "colecteaza" strict pentru procesul de confirmare a platii.

Daca la eveniment se inregistreaza, de exemplu, doua persoane cu numele Popescu Ion din Bucuresti cum putem noi, ca organizatori, sa ii diferentiem?

Ca o observatie, la peste 90% din evenimentele de ciclism din Romania se solicita la inscriere CNP-ul

In cazul nostru, campul respectiv din formularul de inscriere, nu este obligatoriu, doar ne ajuta foarte mult in intregul proces de inscriere si confirmare a platilor.

Am avut cazuri cu participanti cu nume asemanator, cu minori (de gen masculin) care s-au inscris la proba de maraton folosind CNP-ul mamei :) , cu persoane care au platit si au uitat sa se inscrie.

Fii sigur ca am dori sa simplificam cat mai mult acel formular dar se pare ca este necesar in forma actuala

Daca e optional e in regula din punctul meu de vedere, desi probabil din punctul de vedere al autoritatilor tot incalcare a legii se numeste, chiar daca 90% o fac. Insa campul respectiv din formular nu e optional, conform mesajului 

Va rugam sa verificati campurile obligatorii. care apare daca e lasat gol la inscriere. Deci, e obligatoriu.

Va rog sa ma scuzati pt. offtopic, dar ce ti se poate intampla daca iti lasi cnp-ul? 

Este o conspirație francmasonică la concursurile astea la care ți se cere CNP-ul. O să îl utilizeze ca să îți implanteze ulterior un cip în cap și pe urmă o să rămâi fără bani în cont și nu vei fi primit în rai pentru că vei avea un CNP alterat.

Nimic grav de altfel:)

De fiecare dată m-am amuzat la discuțiile astea cu CNP-ul. 

În ziua de astăzi când îmi deschid firmă și a doua zi mă sună cineva să îmi ofere servicii de contabilitate și după 3 zile o firmă de telefonie să mă întrebe dacă nu vreau abonamente mai sunt oameni care sunt îngrijorați de CNP.

Fac pariu că pentru suma corectă (care nu trebuie să fie foarte mare) fac rost urgent de o găleată de CNP-uri de la orice insituție a statului care le colectează!

Dar na, e trendi să fim atenți, să nu ne ia cineva cnp-ul să facă cine știe ce minune cu el:)

• Upvote 4

Troll much? Probabil esti foarte amuzant la petreceri, in Coreea de Nord.

• Upvote 1

CNP e pe bonurile de masa, deci si tanti de la aprozar il stie...

Zic sa revenim la concursul de la Sarata

• Upvote 2