Sign in to follow this  
viv

problema camera

Recommended Posts

Deci cand sa dau o tura cu bita am vazut ca roata spate e pe janta . Am umflat la loc camera si l-am lasat asa. O saptamana nu s-a muiat roata . Mi-am zis ca poate a scapat pe la ventil. Cand sa iau bita urmatoarea zi iar pe janta. Am demontat camera am umflat-o si am bagat-o in apa . Nici un semn ca ar fi sparta. Sa fie oare valva cu probleme? Am ventil presta la ea. Ati mai patit asa ceva?

Vezi sa nu ai pe interiorul cauciucului ceva (spin, sarma).

• Upvote 1

Ca să ajungă pe jantă ar trebui să fie spartă bine... sigur nu-ți face cineva glume?

• Upvote 1

Ca să ajungă pe jantă ar trebui să fie spartă bine... sigur nu-ți face cineva glume?

Bicicleta o tin in casa.  Deci nu prea cred. Doar asa ca imi face pisica glume

Vezi sa nu ai pe interiorul cauciucului ceva (spin, sarma).

Chiar daca as avea. Odata ce s-a intepat camera ar fi trebuit sa vad cand am umflat-o fara cauciuc si am bagat-o in apa. Eu pur si simplu nu pot sa inteleg ce se intampla. Am mai citit pe net despre ceva pori prin care iese aerul din camera.. 

Schimba camera. E posibil sa ai unul sau mai multi pori care lasa aerul sa scape lent. Sau sa scape aer pe la peticele vechi (daca ai).

• Upvote 1

Eu am rezolvat-o cu o seringa de lapte dulce, si acuma tine.

Ti-ai hranit pisica cu o seringa de lapte dulce ca sa nu-ti mai intepe camera?

• Upvote 2

Schimba camera. E posibil sa ai unul sau mai multi pori care lasa aerul sa scape lent. Sau sa scape aer pe la peticele vechi (daca ai).

asta zic si eu.. acum am umflat-o dar se pare ca nu mai scapa de 2 zile deja :)) o sa o schimb in final. 

Verifica cu atentie camera. Eu am avut cazuri cind in casa mi-a tinut presiunea o luna, dar plecat in cursa, a cedat dupa citeva ore, fara sa o fi intepat intre timp. Era un petic vechi, statea bine cita vreme era lasat in pace, in deplasare insa fiind tot timpul "masat" a cedat destul de brusc.

Verifica cu atentie si cauciucul la interior, sa nu aiba vreun tep/spin (sau o sirma de la periile de curatat strada). Altfel risti sa schimbi camera cu una noua si sa o patesti dinnou.

• Upvote 1

Verifica cu atentie camera. Eu am avut cazuri cind in casa mi-a tinut presiunea o luna, dar plecat in cursa, a cedat dupa citeva ore, fara sa o fi intepat intre timp. Era un petic vechi, statea bine cita vreme era lasat in pace, in deplasare insa fiind tot timpul "masat" a cedat destul de brusc.

Verifica cu atentie si cauciucul la interior, sa nu aiba vreun tep/spin (sau o sirma de la periile de curatat strada). Altfel risti sa schimbi camera cu una noua si sa o patesti dinnou.

Tocmai am schimbat cauciucul,nici nu am apucat sa ma dau . Camera e fara petice. Oricum ce spui tu are sens si tot timpul trebuie verificat bine bine cauciucul inainte 

Sa verifici si marginile anvelopei, interiorul si banda de janta,sa nu iasa vreun capat de spita prin ea. In rest cu au zis si baietii,camera schimb-o nu te mai complica.

• Upvote 1