Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

opryka11

Canyon vs Bulls

Recommended Posts

Nu pot sa ma hotarasc si pace.

http://downhillandmore.ro/biciclete-online/biciclete-munte-road-trekking-2016-generatia-bulls/bicicleta-bulls-copperhead-29-rs?mfp=42-categorie%5BHardtail%5D%2C60-marime-janta%5B29%20Zoll%5D

https://www.canyon.com/en-ro/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-slx-7-9.html

Bulls l-am gasit in Romania la pret redus, acelasi pret cu Canyon, deci pretul iese din discutie.

Canyonul are avantaj greutate dar sunt intre masuri la cadru.

Recomand Canyonul, chiar daca trebuie sa faci mai mult research ca sa alegi dimensiunea*.

Greutatea in minus de 500g deloc neglijabila, rotile DTSwiss si imaginea de marca au cantarit in recomadarea mea.

*cel mai sigur compari cu dimensiunile actualei biciclete uitandu-te la tabelul cu geometrii. Poti sa le dai si un mail cu masurile tale ca sa iti recomande ei.

Greutatea la Bulls poate fi cu tot cu pedale, care sunt incluse, Canyon nu are pedale, dar are frane ceva mai bune. As spune ca sunt identice, diferenta o va face livrarea si timpul de asteptare.

As alege Bulls pt. ca se poate proba si pt. ca este in stoc.

Nu este in stoc, faci comanda si dureaza 8-10 zile pana vine direct din Germania.

Greutatea la Bulls poate fi cu tot cu pedale, care sunt incluse, Canyon nu are pedale, dar are frane ceva mai bune. As spune ca sunt identice, diferenta o va face livrarea si timpul de asteptare.

Bulls 8-10 zile, Canyon 18 iunie.

@@opryka11 ce marime iti recomanda Canyon? Ce inaltime, inseam ai?

1, 80 cm si inseamul 83 cm. Problema o am cu unghiul de la seat tube, cu cat este mai mare da pozitie mai race si nu ma simt confortabil aruncat asa peste ghidon.

ambele vin cu tija de sa fara setback, deci poti ajusta pozitia spre spate dupa pofta inimii.

Daca era mai mic unghiul, pe urcari ai fi stat doar pe roata spate...sau macar ai fi incercat. :)

Pozitie mai race iti faci din ghidon drept,fara distantiere sub pipa, pipa cu rise negativ, samd, nu doar dintrun seat tube inclinat la 73-74 gr.

Pt Copperhead 3 cu roti de 27.5, cei de la Bulls.de mi.au spus ca standoverheight.ul e 802mm pt masura M.In zona aia ar trebui sa fie si M.ul 29er, cred.

Ce masura iti recomanda Canyon si baietii de la downhillandmore?